Vääna-Jõesuu maastik, Evald Okas "Evald Okast peetakse sageli pallaslaseks, kuigi ta päevagi selles koolis ei õppinud. Sedavõrd loomulik näib olevat Okase kiindumus pallasliku vastu," on kirjutanud kunstnikust Eero Epner. Kunsti õppis Okas Riigi Kunsttööstuskoolis, mille lõpetas kiitusega dekoratiivmaali erialal. 1941. aastal lõpetas ta Riigi Kõrgema Kunstikooli maali erialal. Kuna Nõukogude re¾iimi perioodil oli maastik kunstnike jaoks neutraalne teema, siis võimaldas see teha rohkem nii kunstilisi kui ka tehnilisi eksperimente. "Vääna-Jõesuu maastik" on looduskirjeldus Okase suvila lähedalt, kus ta koos perekonnaga mitmeid suvesid veetis. 2000 Vääna-Jõesuu maastik, Evald Okas E-kunstisalongis Okas Evald
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Vääna-Jõesuu maastik, Evald Okas E-kunstisalongis
Evald Okas (1915-2011)

Vääna-Jõesuu maastik

1980 Õli, kartong. Signatuuriga. Säilinud originaalraam. 50 x 80
Alghind: € €1500, lõpphind: € 1 675
31. E-Kunstisalongi XXXI oksjon
27.10.2013 Tartu galeriis kell 15

"Evald Okast peetakse sageli pallaslaseks, kuigi ta päevagi selles koolis ei õppinud. Sedavõrd loomulik näib olevat Okase kiindumus pallasliku vastu," on kirjutanud kunstnikust Eero Epner.
Kunsti õppis Okas Riigi Kunsttööstuskoolis, mille lõpetas kiitusega dekoratiivmaali erialal. 1941. aastal lõpetas ta Riigi Kõrgema Kunstikooli maali erialal.
Kuna Nõukogude re¾iimi perioodil oli maastik kunstnike jaoks neutraalne teema, siis võimaldas see teha rohkem nii kunstilisi kui ka tehnilisi eksperimente.
"Vääna-Jõesuu maastik" on looduskirjeldus Okase suvila lähedalt, kus ta koos perekonnaga mitmeid suvesid veetis.Evald Okas (1915-2011)
Maalikunstnik ja graafik, sündinud 1915. aastal Tallinnas. Suri 2011. aastal. Õppis aastast 1931 Riigi Kunsttööstuskoolis, lõpetas selle 1937. aastal dekoratiivmaali erialal. Jätkas õpinguid 1938 Riigi Kõrgemas Kunstikoolis, lõpetas selle 1940. aastal maalijana. Varasemast loomingust paistis silma portree- ja aktimaalidega. Pärast sõda käsitles ajaloo- ja sõjateemat ning lõi suuremõõtmelisi kompositsioone. 1950. aastate teisel poolel hakkas viljelema graafikat. Loonud palju reisielamustel põhinevaid ekspressiivseid ja värviefektseid õlimaalisarju.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Vääna-Jõesuu maastik, Evald Okas

Evald Okas (1915-2011) Vääna-Jõesuu maastik 1980 Õli, kartong Signatuuriga "Evald Okast peetakse sageli pallaslaseks, kuigi ta päevagi selles koolis ei õppinud. Sedavõrd loomulik näib olevat Okase kiindumus pallasliku vastu," on kirjutanud kunstnikust Eero Epner.Kunsti õppis Okas Riigi Kunsttööstuskoolis, mille lõpetas kiitusega dekoratiivmaali erialal. 1941. aastal lõpetas ta Riigi Kõrgema Kunstikooli maali erialal. Kuna Nõukogude re¾iimi perioodil oli maastik kunstnike jaoks neutraalne teema, siis võimaldas see teha rohkem nii kunstilisi kui ka tehnilisi eksperimente. "Vääna-Jõesuu maastik" on looduskirjeldus Okase suvila lähedalt, kus ta koos perekonnaga mitmeid suvesid veetis.

Vääna-Jõesuu maastik, Evald Okas E-kunstisalongis

Okas Evald
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük