Naine õuntega, Evald Okas 1950. aastate teisel poolel hakkas kunstnik viljelema graafikat. Okas oli kunstnik, kes katsetas suure vaimustuse ja õhinaga pidevalt uute tehnikate ja suundadega. Villem Raam on 1982. aasta Okase monograafias kirjeldanud suurmeistri loomingut äärmiselt tabavalt: “Siiralt elujaatav, sügavalt humanistlik ja täis kiindumust loovasse elusse ning elurõõmu poeesiasse. " Temaatikalt on Okase loomingus olnud aukohal alati ka naisfiguurid. Andeka joonistajana õppis Okas varakult tabama portreteeritavate karaktereid ja neile iseloomulikke jooni. XX sajandi eesti kunsti meistrid Naine õuntega, Evald Okas E-kunstisalongis Okas Evald
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Naine õuntega, Evald Okas E-kunstisalongis

Naine õuntega

1967 Litograafia, paber. Signatuuriga. Ava 44,5x62
Alghind: 775 €, lõpphind: 925 €
38. E-Kunstisalongi XXXVIII oksjon
25.03.2017 Tartu galeriis kell 15

1950. aastate teisel poolel hakkas kunstnik viljelema graafikat. Okas oli kunstnik, kes katsetas suure vaimustuse ja õhinaga pidevalt uute tehnikate ja suundadega. Villem Raam on 1982. aasta Okase monograafias kirjeldanud suurmeistri loomingut äärmiselt tabavalt: “Siiralt elujaatav, sügavalt humanistlik ja täis kiindumust loovasse elusse ning elurõõmu poeesiasse." Temaatikalt on Okase loomingus olnud aukohal alati ka naisfiguurid. Andeka joonistajana õppis Okas varakult tabama portreteeritavate karaktereid ja neile iseloomulikke jooni.Evald Okas
Maalikunstnik ja graafik, sündinud 1915. aastal Tallinnas. Suri 2011. aastal. Õppis aastast 1931 Riigi Kunsttööstuskoolis, lõpetas selle 1937. aastal dekoratiivmaali erialal. Jätkas õpinguid 1938 Riigi Kõrgemas Kunstikoolis, lõpetas selle 1941. aastal maalijana. Varasemast loomingust paistis silma portree- ja aktimaalidega. Pärast sõda käsitles ajaloo- ja sõjateemat ning lõi suuremõõtmelisi kompositsioone. 1950. aastate teisel poolel hakkas viljelema graafikat. Loonud palju reisielamustel põhinevaid ekspressiivseid ja värviefektseid õlimaalisarju.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Naine õuntega, Evald Okas

Evald Okas Naine õuntega 1967 Litograafia, paber Signatuuriga 1950. aastate teisel poolel hakkas kunstnik viljelema graafikat. Okas oli kunstnik, kes katsetas suure vaimustuse ja õhinaga pidevalt uute tehnikate ja suundadega. Villem Raam on 1982. aasta Okase monograafias kirjeldanud suurmeistri loomingut äärmiselt tabavalt: “Siiralt elujaatav, sügavalt humanistlik ja täis kiindumust loovasse elusse ning elurõõmu poeesiasse." Temaatikalt on Okase loomingus olnud aukohal alati ka naisfiguurid. Andeka joonistajana õppis Okas varakult tabama portreteeritavate karaktereid ja neile iseloomulikke jooni.

Naine õuntega, Evald Okas E-kunstisalongis

Okas Evald
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük