Krimm, Evald Okas E-kunstisalongis Evald Okas on pika loometee jooksul kujunenud ühenduslüliks sõjaeelse ning tänapäevase eesti klassikalise kunsti vahel. Esmalt asus ta kunsti õppima 1931. aastal Riigi Kunsttööstuskooli ning 1939. aastal, kui Okas astus Riigi Kõrgemasse Kunstikooli, olid tema tööd juba eksponeeritud Kunstihoone näitusel. Olles ise veel tudengirollis, alustas ta tööd kunstipedagoogina. Okase ampluaa kunstnikuna on äärmiselt lai, ta on katsetanud erinevate tehnikate ja temaatikatega. Suure osa tema loomingust moodustavad portree- ja aktimaalid, palju on käsitletud ajalooainest ning jäädvustatud reisimuljeid. 1950. aastate teisel poolel hakkas kunstnik viljelema graafikat. Kokkuvõtvalt saab tema laiahaardelist loomingut iseloomustada sõnadega vitaalne ja mitmekülgne. Evald Okas on kunstnik, kes on katsetanud üha uute suundadega ning seda alati teatava vaimustuse ja õhinaga. Villem Raam on Okase 1982. aasta monograafias kirjeldanud suurmeistri loomingut äärmiselt tabavalt: “Siiralt elujaatav, sügavalt humanistlik ja täis kiindumust loovasse elusse ning elurõõmu poeesiasse. " Teos “Krimm" kuulub kunstniku reisimuljete hulka, kus Okas on vaatajateni toonud põneva maastikumotiivi. Akvarell võimaldab maalijal jäädvustada kiirelt nähtud muljet ning õhustikku, mille kaudu on Okas suutnud luua autentse pildi Krimmi looduse iseloomust. 2000 Krimm, Evald Okas E-kunstisalongis Okas Evald
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Krimm, Evald Okas E-kunstisalongis
Evald Okas (1915-2011)

Krimm

14.IX 1949 Akvarell,paber km.33,5 x 45
Alghind: € 13500/€862, lõpphind: € 15 500/ 990
25. E-Kunstisalongi XXV oksjon
04.12.2010 kell 16 Tartu galerii

Evald Okas on pika loometee jooksul kujunenud ühenduslüliks sõjaeelse ning tänapäevase eesti klassikalise kunsti vahel. Esmalt asus ta kunsti õppima 1931. aastal Riigi Kunsttööstuskooli ning 1939. aastal, kui Okas astus Riigi Kõrgemasse Kunstikooli, olid tema tööd juba eksponeeritud Kunstihoone näitusel. Olles ise veel tudengirollis, alustas ta tööd kunstipedagoogina.
Okase ampluaa kunstnikuna on äärmiselt lai, ta on katsetanud erinevate tehnikate ja temaatikatega. Suure osa tema loomingust moodustavad portree- ja aktimaalid, palju on käsitletud ajalooainest ning jäädvustatud reisimuljeid.
1950. aastate teisel poolel hakkas kunstnik viljelema graafikat. Kokkuvõtvalt saab tema laiahaardelist loomingut iseloomustada sõnadega vitaalne ja mitmekülgne.
Evald Okas on kunstnik, kes on katsetanud üha uute suundadega ning seda alati teatava vaimustuse ja õhinaga. Villem Raam on Okase 1982. aasta monograafias kirjeldanud suurmeistri loomingut äärmiselt tabavalt: “Siiralt elujaatav, sügavalt humanistlik ja täis kiindumust loovasse elusse ning elurõõmu poeesiasse."
Teos “Krimm" kuulub kunstniku reisimuljete hulka, kus Okas on vaatajateni toonud põneva maastikumotiivi. Akvarell võimaldab maalijal jäädvustada kiirelt nähtud muljet ning õhustikku, mille kaudu on Okas suutnud luua autentse pildi Krimmi looduse iseloomust.Evald Okas (1915-2011)
Maalikunstnik ja graafik, sündinud 1915. aastal Tallinnas. Suri 2011. aastal. Õppis aastast 1931 Riigi Kunsttööstuskoolis, lõpetas selle 1937. aastal dekoratiivmaali erialal. Jätkas õpinguid 1938 Riigi Kõrgemas Kunstikoolis, lõpetas selle 1940. aastal maalijana. Varasemast loomingust paistis silma portree- ja aktimaalidega. Pärast sõda käsitles ajaloo- ja sõjateemat ning lõi suuremõõtmelisi kompositsioone. 1950. aastate teisel poolel hakkas viljelema graafikat. Loonud palju reisielamustel põhinevaid ekspressiivseid ja värviefektseid õlimaalisarju.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Krimm, Evald Okas E-kunstisalongis

Evald Okas (1915-2011) Krimm 14 IX 1949 Akvarell,paber km Evald Okas on pika loometee jooksul kujunenud ühenduslüliks sõjaeelse ning tänapäevase eesti klassikalise kunsti vahel. Esmalt asus ta kunsti õppima 1931. aastal Riigi Kunsttööstuskooli ning 1939. aastal, kui Okas astus Riigi Kõrgemasse Kunstikooli, olid tema tööd juba eksponeeritud Kunstihoone näitusel. Olles ise veel tudengirollis, alustas ta tööd kunstipedagoogina.Okase ampluaa kunstnikuna on äärmiselt lai, ta on katsetanud erinevate tehnikate ja temaatikatega. Suure osa tema loomingust moodustavad portree- ja aktimaalid, palju on käsitletud ajalooainest ning jäädvustatud reisimuljeid.1950. aastate teisel poolel hakkas kunstnik viljelema graafikat. Kokkuvõtvalt saab tema laiahaardelist loomingut iseloomustada sõnadega vitaalne ja mitmekülgne. Evald Okas on kunstnik, kes on katsetanud üha uute suundadega ning seda alati teatava vaimustuse ja õhinaga. Villem Raam on Okase 1982. aasta monograafias kirjeldanud suurmeistri loomingut äärmiselt tabavalt: “Siiralt elujaatav, sügavalt humanistlik ja täis kiindumust loovasse elusse ning elurõõmu poeesiasse."Teos “Krimm" kuulub kunstniku reisimuljete hulka, kus Okas on vaatajateni toonud põneva maastikumotiivi. Akvarell võimaldab maalijal jäädvustada kiirelt nähtud muljet ning õhustikku, mille kaudu on Okas suutnud luua autentse pildi Krimmi looduse iseloomust.

Krimm, Evald Okas E-kunstisalongis

Okas Evald
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük