Eesti neiu, Evald Okas Okas oli Eesti kunstiväljal tegev ligi 70 aastat, 1941. aastal lõpetas ta Riigi Kõrgema Kunstikooli maalijana. 1950. aastate teisel poolel hakkas Okas viljelema graafikat, kus õppis meisterlikult valdama mitmeid tehnikaid. Ta lõi graafiliste lehtede sarju ja osales ka tellimustööna valminud graafikamappide loomisel. Eesti kunstnike Liidu järelhüüdes meenutatakse Okast: "Võimsa kunstnikuisiksusena haaras ta oma loomingus paralleelselt mitmeid kunstivaldkondi, oli erakordselt viljakas ja eksperimenteeriv. Kogu Evald Okase loomingut iseloomustab tugev joonistuslik alge, maale graafiline pintslikiri, täpne kompositsioon ja spontaanne värvikäsitlus. Nii maalikunstniku kui ka graafikuna avaldab ta end virtuoosse joonistajana. " 2000 Eesti neiu, Evald Okas E-kunstisalongis Okas Evald
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Eesti neiu, Evald Okas E-kunstisalongis
Evald Okas (1915-2011)

Eesti neiu

1966 Linoollõige, paber. Signatuuriga. Lm 60x45
Alghind: € €450
34. E-Kunstisalongi XXXIV oksjon
28.03.2015 Tartu galeriis kell 15

Okas oli Eesti kunstiväljal tegev ligi 70 aastat, 1941. aastal
lõpetas ta Riigi Kõrgema Kunstikooli maalijana. 1950. aastate
teisel poolel hakkas Okas viljelema graafikat, kus õppis meisterlikult
valdama mitmeid tehnikaid. Ta lõi graafiliste lehtede
sarju ja osales ka tellimustööna valminud graafikamappide loomisel.
Eesti kunstnike Liidu järelhüüdes meenutatakse Okast:
"Võimsa kunstnikuisiksusena haaras ta oma loomingus paralleelselt
mitmeid kunstivaldkondi, oli erakordselt viljakas ja eksperimenteeriv.
Kogu Evald Okase loomingut iseloomustab tugev joonistuslik
alge, maale graafiline pintslikiri, täpne kompositsioon ja
spontaanne värvikäsitlus. Nii maalikunstniku kui ka graafikuna
avaldab ta end virtuoosse joonistajana."Evald Okas (1915-2011)
Maalikunstnik ja graafik, sündinud 1915. aastal Tallinnas. Suri 2011. aastal. Õppis aastast 1931 Riigi Kunsttööstuskoolis, lõpetas selle 1937. aastal dekoratiivmaali erialal. Jätkas õpinguid 1938 Riigi Kõrgemas Kunstikoolis, lõpetas selle 1940. aastal maalijana. Varasemast loomingust paistis silma portree- ja aktimaalidega. Pärast sõda käsitles ajaloo- ja sõjateemat ning lõi suuremõõtmelisi kompositsioone. 1950. aastate teisel poolel hakkas viljelema graafikat. Loonud palju reisielamustel põhinevaid ekspressiivseid ja värviefektseid õlimaalisarju.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Eesti neiu, Evald Okas

Evald Okas (1915-2011) Eesti neiu 1966 Linoollõige, paber Signatuuriga Okas oli Eesti kunstiväljal tegev ligi 70 aastat, 1941. aastallõpetas ta Riigi Kõrgema Kunstikooli maalijana. 1950. aastateteisel poolel hakkas Okas viljelema graafikat, kus õppis meisterlikultvaldama mitmeid tehnikaid. Ta lõi graafiliste lehtedesarju ja osales ka tellimustööna valminud graafikamappide loomisel.Eesti kunstnike Liidu järelhüüdes meenutatakse Okast:"Võimsa kunstnikuisiksusena haaras ta oma loomingus paralleelseltmitmeid kunstivaldkondi, oli erakordselt viljakas ja eksperimenteeriv.Kogu Evald Okase loomingut iseloomustab tugev joonistuslikalge, maale graafiline pintslikiri, täpne kompositsioon jaspontaanne värvikäsitlus. Nii maalikunstniku kui ka graafikunaavaldab ta end virtuoosse joonistajana."

Eesti neiu, Evald Okas E-kunstisalongis

Okas Evald
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük