Naine voodis, Evald Okas Evald Okas on eesti aktimaali grand old man, kellele ei leidu võrdväärset eesti kunstiajaloos. Kunstiajaloolane Ninel Ziterova on Okase aktimaale iseloomustanud nii: „Omamoodi poeetiliseks metafooriks, mis ülistab ilu ja olemisrõõmu, kujunevad tema aktikompositsioonid. Tundeerksalt jäädvustab kunstnik oma modelle, pooside loomulikku pehmust, hubasust õhkuvaid interjööre. Tema maalide haardeulatus avardub mitte ainult temaatilises, emotsionaalses mõttes. Neis ühenduvad eepiline hingus ja peen lüürilisus [. . . ], meeleolude intiimsus“. Selle üheks näiteks on ka käesolev maal „Naine voodis“, mis pärineb 1990. aastast, mil toimus ka suur Evald Okase isikunäitus Tallinna Kunstihoones. XX sajandi eesti kunsti meistrid Naine voodis, Evald Okas E-kunstisalongis Okas Evald
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Naine voodis, Evald Okas E-kunstisalongis
Evald Okas (1915-2011)

Naine voodis

1990. Õli, kartong. 72x110. Signatuuriga
Alghind: €12500
49. E-Kunstisalongi XLIX oksjon
27.03.2022 Tartu galeriis kell 13

Evald Okas on eesti aktimaali grand old man, kellele ei leidu võrdväärset eesti kunstiajaloos. Kunstiajaloolane Ninel Ziterova on Okase aktimaale iseloomustanud nii: „Omamoodi poeetiliseks metafooriks, mis ülistab ilu ja olemisrõõmu, kujunevad tema aktikompositsioonid. Tundeerksalt jäädvustab kunstnik oma modelle, pooside loomulikku pehmust, hubasust õhkuvaid interjööre. Tema maalide haardeulatus avardub mitte ainult temaatilises, emotsionaalses mõttes. Neis ühenduvad eepiline hingus ja peen lüürilisus [...], meeleolude intiimsus“. Selle üheks näiteks on ka käesolev maal „Naine voodis“, mis pärineb 1990. aastast, mil toimus ka suur Evald Okase isikunäitus Tallinna Kunstihoones.Evald Okas (1915-2011)
Maalikunstnik ja graafik, sündinud 1915. aastal Tallinnas. Suri 2011. aastal. Õppis aastast 1931 Riigi Kunsttööstuskoolis, lõpetas selle 1937. aastal dekoratiivmaali erialal. Jätkas õpinguid 1938 Riigi Kõrgemas Kunstikoolis, lõpetas selle 1941. aastal maalijana. Varasemast loomingust paistis silma portree- ja aktimaalidega. Pärast sõda käsitles ajaloo- ja sõjateemat ning lõi suuremõõtmelisi kompositsioone. 1950. aastate teisel poolel hakkas viljelema graafikat. Loonud palju reisielamustel põhinevaid ekspressiivseid ja värviefektseid õlimaalisarju.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Naine voodis, Evald Okas

Evald Okas (1915-2011) Naine voodis 1990 Õli, kartong Evald Okas on eesti aktimaali grand old man, kellele ei leidu võrdväärset eesti kunstiajaloos. Kunstiajaloolane Ninel Ziterova on Okase aktimaale iseloomustanud nii: „Omamoodi poeetiliseks metafooriks, mis ülistab ilu ja olemisrõõmu, kujunevad tema aktikompositsioonid. Tundeerksalt jäädvustab kunstnik oma modelle, pooside loomulikku pehmust, hubasust õhkuvaid interjööre. Tema maalide haardeulatus avardub mitte ainult temaatilises, emotsionaalses mõttes. Neis ühenduvad eepiline hingus ja peen lüürilisus [...], meeleolude intiimsus“. Selle üheks näiteks on ka käesolev maal „Naine voodis“, mis pärineb 1990. aastast, mil toimus ka suur Evald Okase isikunäitus Tallinna Kunstihoones.

Naine voodis, Evald Okas E-kunstisalongis

Okas Evald
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük