Naine voodis, Evald Okas Evald Okas on eesti aktimaali grand old man, kellele ei leidu võrdväärset eesti kunstiajaloos. Kunstiajaloolane Ninel Ziterova on Okase aktimaale iseloomustanud nii: „Omamoodi poeetiliseks metafooriks, mis ülistab ilu ja olemisrõõmu, kujunevad tema aktikompositsioonid. Tundeerksalt jäädvustab kunstnik oma modelle, pooside loomulikku pehmust, hubasust õhkuvaid interjööre. Tema maalide haardeulatus avardub mitte ainult temaatilises, emotsionaalses mõttes. Neis ühenduvad eepiline hingus ja peen lüürilisus [. . . ], meeleolude intiimsus“. Selle üheks näiteks on ka käesolev maal „Naine voodis“, mis pärineb 1990. aastast, mil toimus ka suur Evald Okase isikunäitus Tallinna Kunstihoones. 2000 Naine voodis, Evald Okas E-kunstisalongis Okas Evald
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Naine voodis, Evald Okas E-kunstisalongis
Evald Okas (1915-2011)

Naine voodis

1990. Õli, kartong. 72x110. Signatuuriga
Alghind: € €12500
49. E-Kunstisalongi XLIX oksjon
27.03.2022 Tartu galeriis kell 13

Evald Okas on eesti aktimaali grand old man, kellele ei leidu võrdväärset eesti kunstiajaloos. Kunstiajaloolane Ninel Ziterova on Okase aktimaale iseloomustanud nii: „Omamoodi poeetiliseks metafooriks, mis ülistab ilu ja olemisrõõmu, kujunevad tema aktikompositsioonid. Tundeerksalt jäädvustab kunstnik oma modelle, pooside loomulikku pehmust, hubasust õhkuvaid interjööre. Tema maalide haardeulatus avardub mitte ainult temaatilises, emotsionaalses mõttes. Neis ühenduvad eepiline hingus ja peen lüürilisus [...], meeleolude intiimsus“. Selle üheks näiteks on ka käesolev maal „Naine voodis“, mis pärineb 1990. aastast, mil toimus ka suur Evald Okase isikunäitus Tallinna Kunstihoones.Evald Okas (1915-2011)
Maalikunstnik ja graafik, sündinud 1915. aastal Tallinnas. Suri 2011. aastal. Õppis aastast 1931 Riigi Kunsttööstuskoolis, lõpetas selle 1937. aastal dekoratiivmaali erialal. Jätkas õpinguid 1938 Riigi Kõrgemas Kunstikoolis, lõpetas selle 1940. aastal maalijana. Varasemast loomingust paistis silma portree- ja aktimaalidega. Pärast sõda käsitles ajaloo- ja sõjateemat ning lõi suuremõõtmelisi kompositsioone. 1950. aastate teisel poolel hakkas viljelema graafikat. Loonud palju reisielamustel põhinevaid ekspressiivseid ja värviefektseid õlimaalisarju.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Naine voodis, Evald Okas

Evald Okas (1915-2011) Naine voodis 1990 Õli, kartong Evald Okas on eesti aktimaali grand old man, kellele ei leidu võrdväärset eesti kunstiajaloos. Kunstiajaloolane Ninel Ziterova on Okase aktimaale iseloomustanud nii: „Omamoodi poeetiliseks metafooriks, mis ülistab ilu ja olemisrõõmu, kujunevad tema aktikompositsioonid. Tundeerksalt jäädvustab kunstnik oma modelle, pooside loomulikku pehmust, hubasust õhkuvaid interjööre. Tema maalide haardeulatus avardub mitte ainult temaatilises, emotsionaalses mõttes. Neis ühenduvad eepiline hingus ja peen lüürilisus [...], meeleolude intiimsus“. Selle üheks näiteks on ka käesolev maal „Naine voodis“, mis pärineb 1990. aastast, mil toimus ka suur Evald Okase isikunäitus Tallinna Kunstihoones.

Naine voodis, Evald Okas E-kunstisalongis

Okas Evald
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük