39 Akt kübaraga, Evald Evald Okas on tõeline meister inimfiguuride jäädvustamisel, selle juures on ta jälginud kogu tervikut alates poosist kuni iseloomuliku ilmeni. Tema teosed ei ole ainuüksi inimkeha jäädvustused, vaid iga naisfiguur on oma karakteri ja meelelaadiga. Kuigi juba 1985. aasta juubelinäituse kataloogis märkis kunstiteadlane Jüri Hain, et Okase näitustega läheb olukord järjest keerulisemaks, sest saalid jäävad teoste arvukuse tõttu järjest kitsamaks, siis ometigi ei ole ta kunagi päriselt korranud ühtegi varasemalt loodud figuuri. Jälgige kasvõi tema modellide pilke, mis vaatavad publiku poole kord häbelikult mahapööratud pilguga ja siis jällegi absoluutse enesekindluse ning -teadlikkusega, mille heaks näiteks on ka teos „Akt kübaraga“. 2000 39. Akt kübaraga, Evald Okas E-kunstisalongis Okas Evald
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
39. Akt kübaraga, Evald Okas E-kunstisalongis
Evald Okas (1915-2011)

39. Akt kübaraga

Segatehnika, paber. Ava 28x21. Signatuuriga.
Alghind: € 750, lõpphind: € 750
53. E-Kunstisalongi LIII oksjon
13.04.2024 Tartu galeriis kell 13

Evald Okas on tõeline meister inimfiguuride jäädvustamisel, selle juures on ta jälginud kogu tervikut alates poosist kuni iseloomuliku ilmeni. Tema teosed ei ole ainuüksi inimkeha jäädvustused, vaid iga naisfiguur on oma karakteri ja meelelaadiga. Kuigi juba 1985. aasta juubelinäituse kataloogis märkis kunstiteadlane Jüri Hain, et Okase näitustega läheb olukord järjest keerulisemaks, sest saalid jäävad teoste arvukuse tõttu järjest kitsamaks, siis ometigi ei ole ta kunagi päriselt korranud ühtegi varasemalt loodud figuuri.
Jälgige kasvõi tema modellide pilke, mis vaatavad publiku poole kord häbelikult mahapööratud pilguga ja siis jällegi absoluutse enesekindluse ning -teadlikkusega, mille heaks näiteks on ka teos „Akt kübaraga“.Evald Okas (1915-2011)
Maalikunstnik ja graafik, sündinud 1915. aastal Tallinnas. Suri 2011. aastal. Õppis aastast 1931 Riigi Kunsttööstuskoolis, lõpetas selle 1937. aastal dekoratiivmaali erialal. Jätkas õpinguid 1938 Riigi Kõrgemas Kunstikoolis, lõpetas selle 1940. aastal maalijana. Varasemast loomingust paistis silma portree- ja aktimaalidega. Pärast sõda käsitles ajaloo- ja sõjateemat ning lõi suuremõõtmelisi kompositsioone. 1950. aastate teisel poolel hakkas viljelema graafikat. Loonud palju reisielamustel põhinevaid ekspressiivseid ja värviefektseid õlimaalisarju.
39. Akt kübaraga, Evald Okas E-kunstisalongis


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

39 Akt kübaraga, Evald

Evald Okas (1915-2011) 39 Akt kübaraga Segatehnika, paber Evald Okas on tõeline meister inimfiguuride jäädvustamisel, selle juures on ta jälginud kogu tervikut alates poosist kuni iseloomuliku ilmeni. Tema teosed ei ole ainuüksi inimkeha jäädvustused, vaid iga naisfiguur on oma karakteri ja meelelaadiga. Kuigi juba 1985. aasta juubelinäituse kataloogis märkis kunstiteadlane Jüri Hain, et Okase näitustega läheb olukord järjest keerulisemaks, sest saalid jäävad teoste arvukuse tõttu järjest kitsamaks, siis ometigi ei ole ta kunagi päriselt korranud ühtegi varasemalt loodud figuuri. Jälgige kasvõi tema modellide pilke, mis vaatavad publiku poole kord häbelikult mahapööratud pilguga ja siis jällegi absoluutse enesekindluse ning -teadlikkusega, mille heaks näiteks on ka teos „Akt kübaraga“.

39. Akt kübaraga, Evald Okas E-kunstisalongis

Okas Evald
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük