Suvel, Evald Okas E-kunstisalongis Evald Okas on pika loometee jooksul kujunenud ühenduslüliks sõjaeelse ning tänapäevase eesti klassikalise kunsti vahel. Esmalt asus ta kunsti õppima 1931. aastal Riigi Kunsttööstuskooli ning 1939. aastal, kui Okas astus Riigi Kõrgemasse Kunstikooli, olid tema tööd juba eksponeeritud Kunstihoone näitusel. Olles ise veel tudengirollis, alustas ta tööd kunstipedagoogina. Okase ampluaa kunstnikuna on äärmiselt lai, ta on katsetanud erinevate tehnikate ja temaatikatega. Suure osa tema loomingust moodustavad portree- ja aktimaalid, palju on käsitletud ajalooainest ning jäädvustatud reisimuljeid. 1950. aastate teisel poolel hakkas kunstnik viljelema graafikat. Kokkuvõtvalt saab tema laiahaardelist loomingut iseloomustada sõnadega vitaalne ja mitmekülgne. Evald Okas on kunstnik, kes on katsetanud üha uute suundadega ning seda alati teatava vaimustuse ja õhinaga. Villem Raam on Okase 1982. aasta monograafias kirjeldanud suurmeistri loomingut äärmiselt tabavalt: “Siiralt elujaatav, sügavalt humanistlik ja täis kiindumust loovasse elusse ning elurõõmu poeesiasse. " Temaatikalt on Okase loomingus olnud aukohal alati ka naisfiguurid ning naiste erinevad olemused. Andeka joonistajana õppis Okas varakult tabama portreteeritavate karaktereid ja neile iseloomulikke jooni, mis kandus üle ka graafikakunsti. Süvenedes teose “Suvel" kujutatud naisfiguuri näoilmesse, saame aimu naise loomuse tõlgendusest - naine kui meeleline, kaunis ja eneseteadlik olend. XX sajandi eesti kunsti meistrid Suvel, Evald Okas E-kunstisalongis Okas Evald
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Suvel, Evald Okas E-kunstisalongis

Suvel

1986 Litograafia,paber plm.42 x 67
Alghind: 15000/€ 958, lõpphind: € 26 500/€ 1 694
25. E-Kunstisalongi XXV oksjon
04.12.2010 kell 16 Tartu galerii

Evald Okas on pika loometee jooksul kujunenud ühenduslüliks sõjaeelse ning tänapäevase eesti klassikalise kunsti vahel. Esmalt asus ta kunsti õppima 1931. aastal Riigi Kunsttööstuskooli ning 1939. aastal, kui Okas astus Riigi Kõrgemasse Kunstikooli, olid tema tööd juba eksponeeritud Kunstihoone näitusel. Olles ise veel tudengirollis, alustas ta tööd kunstipedagoogina.Okase ampluaa kunstnikuna on äärmiselt lai, ta on katsetanud erinevate tehnikate ja temaatikatega. Suure osa tema loomingust moodustavad portree- ja aktimaalid, palju on käsitletud ajalooainest ning jäädvustatud reisimuljeid.1950. aastate teisel poolel hakkas kunstnik viljelema graafikat. Kokkuvõtvalt saab tema laiahaardelist loomingut iseloomustada sõnadega vitaalne ja mitmekülgne. Evald Okas on kunstnik, kes on katsetanud üha uute suundadega ning seda alati teatava vaimustuse ja õhinaga. Villem Raam on Okase 1982. aasta monograafias kirjeldanud suurmeistri loomingut äärmiselt tabavalt: “Siiralt elujaatav, sügavalt humanistlik ja täis kiindumust loovasse elusse ning elurõõmu poeesiasse."Temaatikalt on Okase loomingus olnud aukohal alati ka naisfiguurid ning naiste erinevad olemused. Andeka joonistajana õppis Okas varakult tabama portreteeritavate karaktereid ja neile iseloomulikke jooni, mis kandus üle ka graafikakunsti. Süvenedes teose “Suvel" kujutatud naisfiguuri näoilmesse, saame aimu naise loomuse tõlgendusest - naine kui meeleline, kaunis ja eneseteadlik olend.Evald Okas
Maalikunstnik ja graafik, sündinud 1915. aastal Tallinnas. Suri 2011. aastal. Õppis aastast 1931 Riigi Kunsttööstuskoolis, lõpetas selle 1937. aastal dekoratiivmaali erialal. Jätkas õpinguid 1938 Riigi Kõrgemas Kunstikoolis, lõpetas selle 1941. aastal maalijana. Varasemast loomingust paistis silma portree- ja aktimaalidega. Pärast sõda käsitles ajaloo- ja sõjateemat ning lõi suuremõõtmelisi kompositsioone. 1950. aastate teisel poolel hakkas viljelema graafikat. Loonud palju reisielamustel põhinevaid ekspressiivseid ja värviefektseid õlimaalisarju.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Suvel, Evald Okas E-kunstisalongis

Evald Okas Suvel 1986 Litograafia,paber plm 42 x 67 Alghind: 15000/€ 958 , lõpphind: € 26 500/€ 1 694 25 Evald Okas on pika loometee jooksul kujunenud ühenduslüliks sõjaeelse ning tänapäevase eesti klassikalise kunsti vahel. Esmalt asus ta kunsti õppima 1931. aastal Riigi Kunsttööstuskooli ning 1939. aastal, kui Okas astus Riigi Kõrgemasse Kunstikooli, olid tema tööd juba eksponeeritud Kunstihoone näitusel. Olles ise veel tudengirollis, alustas ta tööd kunstipedagoogina.Okase ampluaa kunstnikuna on äärmiselt lai, ta on katsetanud erinevate tehnikate ja temaatikatega. Suure osa tema loomingust moodustavad portree- ja aktimaalid, palju on käsitletud ajalooainest ning jäädvustatud reisimuljeid.1950. aastate teisel poolel hakkas kunstnik viljelema graafikat. Kokkuvõtvalt saab tema laiahaardelist loomingut iseloomustada sõnadega vitaalne ja mitmekülgne. Evald Okas on kunstnik, kes on katsetanud üha uute suundadega ning seda alati teatava vaimustuse ja õhinaga. Villem Raam on Okase 1982. aasta monograafias kirjeldanud suurmeistri loomingut äärmiselt tabavalt: “Siiralt elujaatav, sügavalt humanistlik ja täis kiindumust loovasse elusse ning elurõõmu poeesiasse."Temaatikalt on Okase loomingus olnud aukohal alati ka naisfiguurid ning naiste erinevad olemused. Andeka joonistajana õppis Okas varakult tabama portreteeritavate karaktereid ja neile iseloomulikke jooni, mis kandus üle ka graafikakunsti. Süvenedes teose “Suvel" kujutatud naisfiguuri näoilmesse, saame aimu naise loomuse tõlgendusest - naine kui meeleline, kaunis ja eneseteadlik olend.

Suvel, Evald Okas E-kunstisalongis

Okas Evald
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük