Rahu, Evald Okas E-kunstisalongis Kunstihariduse omandas Okas enne sõda Tallinnas Riigi Kunsttööstuskoolis ja Riigi Kõrgemas Kunstikoolis. Sõja ajal sattus ta Jaroslavli eesti kunstnike kollektiivi ning pärast naasmist Eestisse, kujunes Okasest üks produktiivsemaid kunstnikke, kes on viljelenud maali, joonistust ja graafikat. Ta on loonud endale nime eelkõige kunstiküpse käsitlusega naisaktidega, kus naisekeha kujutamine on väga meisterlik. Teos on reprodutseeritud Villem Raami koostatud monograafias nr 136 all. Töö oli eksponeeritud Tallinna II Graafikatriennale näitusel Kunstihoones 1971. aastal. 2000 Rahu, Evald Okas E-kunstisalongis Okas Evald
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Rahu, Evald Okas E-kunstisalongis
Evald Okas (1915-2011)

Rahu

1971 Ofort, akvatinta, paber. Plm 48,6 x 64,4. Signatuuriga.
Alghind: € €1100
42. E-Kunstisalongi XLII oksjon
03.11.2018 Tartu galeriis kell 15

Kunstihariduse omandas Okas enne sõda Tallinnas Riigi Kunsttööstuskoolis ja Riigi Kõrgemas Kunstikoolis. Sõja ajal sattus ta Jaroslavli eesti kunstnike kollektiivi ning pärast naasmist Eestisse, kujunes Okasest üks produktiivsemaid kunstnikke, kes on viljelenud maali, joonistust ja graafikat. Ta on loonud endale nime eelkõige kunstiküpse käsitlusega naisaktidega, kus naisekeha kujutamine on väga meisterlik. Teos on reprodutseeritud Villem Raami koostatud monograafias nr 136 all. Töö oli eksponeeritud Tallinna II Graafikatriennale näitusel Kunstihoones 1971. aastal.Evald Okas (1915-2011)
Maalikunstnik ja graafik, sündinud 1915. aastal Tallinnas. Suri 2011. aastal. Õppis aastast 1931 Riigi Kunsttööstuskoolis, lõpetas selle 1937. aastal dekoratiivmaali erialal. Jätkas õpinguid 1938 Riigi Kõrgemas Kunstikoolis, lõpetas selle 1940. aastal maalijana. Varasemast loomingust paistis silma portree- ja aktimaalidega. Pärast sõda käsitles ajaloo- ja sõjateemat ning lõi suuremõõtmelisi kompositsioone. 1950. aastate teisel poolel hakkas viljelema graafikat. Loonud palju reisielamustel põhinevaid ekspressiivseid ja värviefektseid õlimaalisarju.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Rahu, Evald Okas E-kunstisalongis

Evald Okas (1915-2011) Rahu 1971 Ofort, akvatinta, paber Plm 48,6 x 64,4 Kunstihariduse omandas Okas enne sõda Tallinnas Riigi Kunsttööstuskoolis ja Riigi Kõrgemas Kunstikoolis. Sõja ajal sattus ta Jaroslavli eesti kunstnike kollektiivi ning pärast naasmist Eestisse, kujunes Okasest üks produktiivsemaid kunstnikke, kes on viljelenud maali, joonistust ja graafikat. Ta on loonud endale nime eelkõige kunstiküpse käsitlusega naisaktidega, kus naisekeha kujutamine on väga meisterlik. Teos on reprodutseeritud Villem Raami koostatud monograafias nr 136 all. Töö oli eksponeeritud Tallinna II Graafikatriennale näitusel Kunstihoones 1971. aastal.

Rahu, Evald Okas E-kunstisalongis

Okas Evald
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük