The Nomades, Endel Kõks Endel Kõks alustas kunstiõpinguid 1934. a. "Pallases“. 1940ndate Tartus kujunes välja andekate kunstnike kolmik, kuhu kuulusid Lepo Mikko, Elmar Kits ja Endel Kõks, kellest viimase loomingut võib pidada kõige rahutumaks ja modernsemaks. Teise maailmasõja alguses mobiliseeriti noor kunstnik Saksa sõjaväkke, kus sai haavata ning sattus Saksamaale. Kõksil ei avanenud enam võimalust kodumaale naasta ning ta asus elama Rootsi. Seal olid tal soodsad võimalused arendada edasi oma meisterlikkust, luua kunsti poliitilises vabaduses ja tutvuda erinevate moodsa kunsti suundadega. Seetõttu on tema looming lai nii temaatikalt kui tehnikalt. Lisaks maalimisele oli Kõks tegev ka kirjanduse alal, avaldades artikleid eesti kunstist ning olles ka mitme raamatu autoriks. Endel Kõks armastas rännata, mistõttu kohtab tema loomingus väga eriilmelisi motiive maailma eri paigust. Veel enamgi, kunstnikul oli teadaolevalt äärmiselt avatud ja uudishimulik natuur, mistõttu ei ole reisipiltide rohkus üllatav. Kunstiteadlane Mai Levin on kirjutanud: “Kõksi ei huvitanud mitte ainult muistne kultuur, vaid ka traditsioonide ulatumine kaasaega, nende sulandumine tänapäevasesse ellu. Seda näitavad maalid ja litod Iisraelist, Marokost, Türgist, Kreekast, Hispaaniast. " Graafiline leht “The Nomades" kujutab Maroko nomaade, rändajaid, ning läbi nende väljanägemise ja riietuse, annab ühtlasti edasi ka aimdust nende traditsioonidest. Seevastu teos “Eesti Kullervo" temaatika on tuletatud soomlaste mütoloogiast, täpsemalt nende eeposest “Kalevala". Kullervo oli viimase üks traagilisemaid karaktereid, kelle sisulist olemust on Kõks hästi edasi andnud just tänu õige tehnika valimisele. Leht on loodud linoollõikes, milles jooned mõjuvad jõuliselt ning ekspressiivselt, andes edasi loo keerukust ning emotsionaalsust. 1999 teater "Vanemuine" The Nomades, Endel Kõks E-kunstisalongis Kõks Endel
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
The Nomades, Endel Kõks E-kunstisalongis
Endel Kõks (1912–1983)

The Nomades

1970 Offsett, paber Plm 71 x 51,5
Alghind: € 4500/€288
24. E-Kunstisalongi XXIV oksjon
28.04.2010 Tallinn, hotell Olümpia

Endel Kõks alustas kunstiõpinguid 1934.a. "Pallases“. 1940ndate Tartus kujunes välja andekate kunstnike kolmik, kuhu kuulusid Lepo Mikko, Elmar Kits ja Endel Kõks, kellest viimase loomingut võib pidada kõige rahutumaks ja modernsemaks. Teise maailmasõja alguses mobiliseeriti noor kunstnik Saksa sõjaväkke, kus sai haavata ning sattus Saksamaale. Kõksil ei avanenud enam võimalust kodumaale naasta ning ta asus elama Rootsi. Seal olid tal soodsad võimalused arendada edasi oma meisterlikkust, luua kunsti poliitilises vabaduses ja tutvuda erinevate moodsa kunsti suundadega. Seetõttu on tema looming lai nii temaatikalt kui tehnikalt. Lisaks maalimisele oli Kõks tegev ka kirjanduse alal, avaldades artikleid eesti kunstist ning olles ka mitme raamatu autoriks.
Endel Kõks armastas rännata, mistõttu kohtab tema loomingus väga eriilmelisi motiive maailma eri paigust. Veel enamgi, kunstnikul oli teadaolevalt äärmiselt avatud ja uudishimulik natuur, mistõttu ei ole reisipiltide rohkus üllatav. Kunstiteadlane Mai Levin on kirjutanud: “Kõksi ei huvitanud mitte ainult muistne kultuur, vaid ka traditsioonide ulatumine kaasaega, nende sulandumine tänapäevasesse ellu. Seda näitavad maalid ja litod Iisraelist, Marokost, Türgist, Kreekast, Hispaaniast." Graafiline leht “The Nomades" kujutab Maroko nomaade, rändajaid, ning läbi nende väljanägemise ja riietuse, annab ühtlasti edasi ka aimdust nende traditsioonidest. Seevastu teos “Eesti Kullervo" temaatika on tuletatud soomlaste mütoloogiast, täpsemalt nende eeposest “Kalevala". Kullervo oli viimase üks traagilisemaid karaktereid, kelle sisulist olemust on Kõks hästi edasi andnud just tänu õige tehnika valimisele. Leht on loodud linoollõikes, milles jooned mõjuvad jõuliselt ning ekspressiivselt, andes edasi loo keerukust ning emotsionaalsust.Endel Kõks (1912–1983)
Maalikunstnik ja graafik, sündinud 1912. aastal Tartus. Suri 1983 Rootsis, Örebros. Astus Pallasesse 1934. aastal ning lõpetas selle Ado Vabbe õpilasena. Tegutses seejärel Tartus maali- ja raamatukunstnikuna. Siirdus 1950. aastal Rootsi elama.Lähtus algul värvi- ja vormiprobleemidest huvitatuna Prantsuse maalikunstist, sh fovistide loomingust. 1950. aastate teoseis kajastub kunstniku vahetu kokkupuude paljude 20. sajandi kunstisuundadega. Samal ajal hakkas Kõks looma abstraktsionistlikke akvarelle. 1960. aastail sai abstraktsionism valdavaks ka õlimaalis. Näitustel esinenud alates 1938. aastast


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

The Nomades, Endel Kõks

Endel Kõks (1912–1983) The Nomades 1970 Offsett, paber Plm 71 x 51,5 Alghind: € 4500/€288 24 E-Kunstisalongi XXIV oksjon 28 Endel Kõks alustas kunstiõpinguid 1934.a. "Pallases“. 1940ndate Tartus kujunes välja andekate kunstnike kolmik, kuhu kuulusid Lepo Mikko, Elmar Kits ja Endel Kõks, kellest viimase loomingut võib pidada kõige rahutumaks ja modernsemaks. Teise maailmasõja alguses mobiliseeriti noor kunstnik Saksa sõjaväkke, kus sai haavata ning sattus Saksamaale. Kõksil ei avanenud enam võimalust kodumaale naasta ning ta asus elama Rootsi. Seal olid tal soodsad võimalused arendada edasi oma meisterlikkust, luua kunsti poliitilises vabaduses ja tutvuda erinevate moodsa kunsti suundadega. Seetõttu on tema looming lai nii temaatikalt kui tehnikalt. Lisaks maalimisele oli Kõks tegev ka kirjanduse alal, avaldades artikleid eesti kunstist ning olles ka mitme raamatu autoriks. Endel Kõks armastas rännata, mistõttu kohtab tema loomingus väga eriilmelisi motiive maailma eri paigust. Veel enamgi, kunstnikul oli teadaolevalt äärmiselt avatud ja uudishimulik natuur, mistõttu ei ole reisipiltide rohkus üllatav. Kunstiteadlane Mai Levin on kirjutanud: “Kõksi ei huvitanud mitte ainult muistne kultuur, vaid ka traditsioonide ulatumine kaasaega, nende sulandumine tänapäevasesse ellu. Seda näitavad maalid ja litod Iisraelist, Marokost, Türgist, Kreekast, Hispaaniast." Graafiline leht “The Nomades" kujutab Maroko nomaade, rändajaid, ning läbi nende väljanägemise ja riietuse, annab ühtlasti edasi ka aimdust nende traditsioonidest. Seevastu teos “Eesti Kullervo" temaatika on tuletatud soomlaste mütoloogiast, täpsemalt nende eeposest “Kalevala". Kullervo oli viimase üks traagilisemaid karaktereid, kelle sisulist olemust on Kõks hästi edasi andnud just tänu õige tehnika valimisele. Leht on loodud linoollõikes, milles jooned mõjuvad jõuliselt ning ekspressiivselt, andes edasi loo keerukust ning emotsionaalsust.

The Nomades, Endel Kõks E-kunstisalongis

Kõks Endel
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük