Keskööpäike, Endel Kõks E-kunstisalongis 1940. aastal Pallase Ado Vabbe ateljees maali erialal lõpetanud Endel Kõksi iseloomustab kunstiliste otsingute lai ulatus. Endel Kõks on enda loomingust kirjutanud: „Ise olen ma võtnud oma tööd kui pidevat eksperimentaalset tegevust, kus ei mängi mingit rolli, kas teos on abstraktne või figuratiivne. “ Kõksi loomingut süvitsi uurinud kunstikollektsionäär Alur Reinans on kirjutanud: „Kõks kasutas täiesti teadlikult erinevaid stiile ühel ja samal ajal ning pidas seda oma tugevuseks. Vaatamata mitmesuunalistele eksperimentidele, ei kadunud Endel Kõksi loomingust ehtpallaslik-koloristlik suundumus. “ Pallase meistrite looming Keskööpäike, Endel Kõks E-kunstisalongis Kõks Endel
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Keskööpäike, Endel Kõks E-kunstisalongis
Endel Kõks (1912–1983)

Keskööpäike

1967. Segatehnika, kartong. 64,5x50. Signatuuriga.
Alghind: € €1400, lõpphind: € 1 400
44. E-Kunstisalongi XLIV oksjon
26.10.2019 Tartu galeriis kell 13

1940. aastal Pallase Ado Vabbe ateljees maali erialal lõpetanud Endel Kõksi iseloomustab kunstiliste otsingute lai ulatus. Endel Kõks on enda loomingust kirjutanud: „Ise olen ma võtnud oma tööd kui pidevat eksperimentaalset tegevust, kus ei mängi mingit rolli, kas teos on abstraktne või figuratiivne.“ Kõksi loomingut süvitsi uurinud kunstikollektsionäär Alur Reinans on kirjutanud: „Kõks kasutas täiesti teadlikult erinevaid stiile ühel ja samal ajal ning pidas seda oma tugevuseks. Vaatamata mitmesuunalistele eksperimentidele, ei kadunud Endel Kõksi loomingust ehtpallaslik-koloristlik suundumus.“Endel Kõks (1912–1983)
Maalikunstnik ja graafik, sündinud 1912. aastal Tartus. Suri 1983 Rootsis, Örebros. Astus Pallasesse 1934. aastal ning lõpetas selle Ado Vabbe õpilasena. Tegutses seejärel Tartus maali- ja raamatukunstnikuna. Siirdus 1950. aastal Rootsi elama.Lähtus algul värvi- ja vormiprobleemidest huvitatuna Prantsuse maalikunstist, sh fovistide loomingust. 1950. aastate teoseis kajastub kunstniku vahetu kokkupuude paljude 20. sajandi kunstisuundadega. Samal ajal hakkas Kõks looma abstraktsionistlikke akvarelle. 1960. aastail sai abstraktsionism valdavaks ka õlimaalis. Näitustel esinenud alates 1938. aastast


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Keskööpäike, Endel Kõks E-kunstisalongis

Endel Kõks (1912–1983) Keskööpäike 1967 Segatehnika, kartong 1940. aastal Pallase Ado Vabbe ateljees maali erialal lõpetanud Endel Kõksi iseloomustab kunstiliste otsingute lai ulatus. Endel Kõks on enda loomingust kirjutanud: „Ise olen ma võtnud oma tööd kui pidevat eksperimentaalset tegevust, kus ei mängi mingit rolli, kas teos on abstraktne või figuratiivne.“ Kõksi loomingut süvitsi uurinud kunstikollektsionäär Alur Reinans on kirjutanud: „Kõks kasutas täiesti teadlikult erinevaid stiile ühel ja samal ajal ning pidas seda oma tugevuseks. Vaatamata mitmesuunalistele eksperimentidele, ei kadunud Endel Kõksi loomingust ehtpallaslik-koloristlik suundumus.“

Keskööpäike, Endel Kõks E-kunstisalongis

Kõks Endel
www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük