Söömaaeg, Endel Kõks E-kunstisalongis Pikkamööda on kujunemas ülevaade sõja-aastatel Eestist lahkunud kunstnike loomingust, mida on aidanud kujundada iga uus kohtumine nende töödega. 1950. aastal siirdus E. Kõks Saksamaa põgenike laagrist Rootsi ja asus elama Örebrosse. Ta on kunstnik, kelle looming on pidevas muutumises, ta on ka üks esimesi, kes juba 1950-ndate aastate I poolel pöördub nonfiguratiivse kunsti poole. Samas on Kõksi alati huvitanud inimene ning ta on maalinud ikka ja jälle figuraalseid kompositsioone. 1950-ndate aastate algul tuleb Kõksi töödesse tume kontuurjoon, figuurid on maalitud lapidaarselt, koloriit on killustunud kirgasteks erivärvi pindadeks meenutades vitraa?maale. Samas omandavad argised stseenid kunstniku töödes igavikulise, kohati suisa religioosse varjundi. 1999 teater "Vanemuine" Söömaaeg, Endel Kõks E-kunstisalongis Kõks Endel
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Söömaaeg, Endel Kõks E-kunstisalongis
Endel Kõks (1912–1983)

Söömaaeg

1954 Õli, lõuend. 51x32. Signatuuriga.
Alghind: € 25000/€1598, lõpphind: € 34 500/ 2 205
11. Valitud meistrid
25.03.2004 Mustpeade Maja, Tallinn, Pikk 26

Pikkamööda on kujunemas ülevaade sõja-aastatel Eestist lahkunud kunstnike loomingust, mida on aidanud kujundada iga uus kohtumine nende töödega. 1950. aastal siirdus E. Kõks Saksamaa põgenike laagrist Rootsi ja asus elama Örebrosse. Ta on kunstnik, kelle looming on pidevas muutumises, ta on ka üks esimesi, kes juba 1950-ndate aastate I poolel pöördub nonfiguratiivse kunsti poole. Samas on Kõksi alati huvitanud inimene ning ta on maalinud ikka ja jälle figuraalseid kompositsioone. 1950-ndate aastate algul tuleb Kõksi töödesse tume kontuurjoon, figuurid on maalitud lapidaarselt, koloriit on killustunud kirgasteks erivärvi pindadeks meenutades vitraa?maale. Samas omandavad argised stseenid kunstniku töödes igavikulise, kohati suisa religioosse varjundi.Endel Kõks (1912–1983)
Maalikunstnik ja graafik, sündinud 1912. aastal Tartus. Suri 1983 Rootsis, Örebros. Astus Pallasesse 1934. aastal ning lõpetas selle Ado Vabbe õpilasena. Tegutses seejärel Tartus maali- ja raamatukunstnikuna. Siirdus 1950. aastal Rootsi elama.Lähtus algul värvi- ja vormiprobleemidest huvitatuna Prantsuse maalikunstist, sh fovistide loomingust. 1950. aastate teoseis kajastub kunstniku vahetu kokkupuude paljude 20. sajandi kunstisuundadega. Samal ajal hakkas Kõks looma abstraktsionistlikke akvarelle. 1960. aastail sai abstraktsionism valdavaks ka õlimaalis. Näitustel esinenud alates 1938. aastast


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Söömaaeg, Endel Kõks E-kunstisalongis

Endel Kõks (1912–1983) Söömaaeg 1954 Õli, lõuend 51x32 Pikkamööda on kujunemas ülevaade sõja-aastatel Eestist lahkunud kunstnike loomingust, mida on aidanud kujundada iga uus kohtumine nende töödega. 1950. aastal siirdus E. Kõks Saksamaa põgenike laagrist Rootsi ja asus elama Örebrosse. Ta on kunstnik, kelle looming on pidevas muutumises, ta on ka üks esimesi, kes juba 1950-ndate aastate I poolel pöördub nonfiguratiivse kunsti poole. Samas on Kõksi alati huvitanud inimene ning ta on maalinud ikka ja jälle figuraalseid kompositsioone. 1950-ndate aastate algul tuleb Kõksi töödesse tume kontuurjoon, figuurid on maalitud lapidaarselt, koloriit on killustunud kirgasteks erivärvi pindadeks meenutades vitraa?maale. Samas omandavad argised stseenid kunstniku töödes igavikulise, kohati suisa religioosse varjundi.

Söömaaeg, Endel Kõks E-kunstisalongis

Kõks Endel
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük