Kalurid, Endel Kõks E-kunstisalongis Kõks lõpetas Pallase viimases sõjaeelses lennus 1940. aastal Ado Vabbe õpilasena ning kuulus legendaarsesse "Tartu kolmnurka“ Elmar Kitse ja Lepo Mikko kõrval. Kunstiteadlane Kaalu Kirme on Kõksi II maailmasõja ajal üheks viljakamaks kunstnikuks pidanud, kes osales sel perioodil pidevalt näitustel: "Endel Kõksi tunneme kõigepealt väga isikupärase käekirjaga maalijana, kelle teosed pole otseseks elupeegelduseks, vaid mis loovad uue kunstilise tegelikkuse, milles valitseb värvi ja rütmi harmoonia. “ Ka Eesti Kunstimuuseumi kogusse kuuluvad 1940. aastate esimesest poolest randlaseid kujutavad Kõksi teosed. Käesolev maal on ära toodud ja reprodutseeritud näitusekataloogis "Endel Kõks: vapruse, vabaduse ja rõõmuga“ (toimetaja Tiiu Talvistu, 2003) lk 198 nr 111 all. 1999 teater "Vanemuine" Kalurid, Endel Kõks E-kunstisalongis Kõks Endel
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Kalurid, Endel Kõks E-kunstisalongis
Endel Kõks (1912–1983)

Kalurid

1943 Õli, vineer. Signatuuriga. 48x48
Alghind: € €3300, lõpphind: € 3 300
37. E-Kunstisalongi XXXVII oksjon
05.11.2016 Tartu galeriis kell 15

Kõks lõpetas Pallase viimases sõjaeelses lennus 1940. aastal Ado Vabbe õpilasena ning kuulus legendaarsesse "Tartu kolmnurka“ Elmar Kitse ja Lepo Mikko kõrval. Kunstiteadlane Kaalu Kirme on Kõksi II maailmasõja ajal üheks viljakamaks kunstnikuks pidanud, kes osales sel perioodil pidevalt näitustel: "Endel Kõksi tunneme kõigepealt väga isikupärase käekirjaga maalijana, kelle teosed pole otseseks elupeegelduseks, vaid mis loovad uue kunstilise tegelikkuse, milles valitseb värvi ja rütmi harmoonia.“ Ka Eesti Kunstimuuseumi kogusse kuuluvad 1940. aastate esimesest poolest randlaseid kujutavad Kõksi teosed. Käesolev maal on ära toodud ja reprodutseeritud näitusekataloogis "Endel Kõks: vapruse, vabaduse ja rõõmuga“ (toimetaja Tiiu Talvistu, 2003) lk 198 nr 111 all.Endel Kõks (1912–1983)
Maalikunstnik ja graafik, sündinud 1912. aastal Tartus. Suri 1983 Rootsis, Örebros. Astus Pallasesse 1934. aastal ning lõpetas selle Ado Vabbe õpilasena. Tegutses seejärel Tartus maali- ja raamatukunstnikuna. Siirdus 1950. aastal Rootsi elama.Lähtus algul värvi- ja vormiprobleemidest huvitatuna Prantsuse maalikunstist, sh fovistide loomingust. 1950. aastate teoseis kajastub kunstniku vahetu kokkupuude paljude 20. sajandi kunstisuundadega. Samal ajal hakkas Kõks looma abstraktsionistlikke akvarelle. 1960. aastail sai abstraktsionism valdavaks ka õlimaalis. Näitustel esinenud alates 1938. aastast


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kalurid, Endel Kõks E-kunstisalongis

Endel Kõks (1912–1983) Kalurid 1943 Õli, vineer Signatuuriga Kõks lõpetas Pallase viimases sõjaeelses lennus 1940. aastal Ado Vabbe õpilasena ning kuulus legendaarsesse "Tartu kolmnurka“ Elmar Kitse ja Lepo Mikko kõrval. Kunstiteadlane Kaalu Kirme on Kõksi II maailmasõja ajal üheks viljakamaks kunstnikuks pidanud, kes osales sel perioodil pidevalt näitustel: "Endel Kõksi tunneme kõigepealt väga isikupärase käekirjaga maalijana, kelle teosed pole otseseks elupeegelduseks, vaid mis loovad uue kunstilise tegelikkuse, milles valitseb värvi ja rütmi harmoonia.“ Ka Eesti Kunstimuuseumi kogusse kuuluvad 1940. aastate esimesest poolest randlaseid kujutavad Kõksi teosed. Käesolev maal on ära toodud ja reprodutseeritud näitusekataloogis "Endel Kõks: vapruse, vabaduse ja rõõmuga“ (toimetaja Tiiu Talvistu, 2003) lk 198 nr 111 all.

Kalurid, Endel Kõks E-kunstisalongis

Kõks Endel
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük