Iirimaa, Endel Kõks E-kunstisalongis Endel Kõks kuulub viimasesse ennesõjaaegsesse “Pallase" lendu, tema kaaslõpetajateks olid L. Mikko, V. Karrus, A. Kongo jt. Kõks paistis silma oma fovistliku värvikäsitlusega piltidega. 1944. aastal põgenes kunstnik Eestist esmalt Saksamaale, kust asus 1950. aastal elama Rootsi. Tema looming teeb läbi mitmeid muutusi, ta huvitub abstraktsioonist, popkunstist. Oma rännakutel nii Euroopas kui ka Ameerikas valmib kunstnikul hulk reisipilte. Ka maal “Iirimaa" on tema reisipilt. Neis töis on kunstnik natuuritruum ning tema väljenduslaad on rahulik. 1999 teater "Vanemuine" Iirimaa, Endel Kõks E-kunstisalongis Kõks Endel
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Iirimaa, Endel Kõks E-kunstisalongis
Endel Kõks (1912–1983)

Iirimaa

1979 Õli, lõuend.
Signatuuriga. 24 x 33
Alghind: € 14000/€895, lõpphind: € 22 000/ 1 406
14. Meistritöö
03.06.2005 Pärnu, Ammende Villa

Endel Kõks kuulub viimasesse ennesõjaaegsesse “Pallase" lendu, tema kaaslõpetajateks olid L. Mikko, V.Karrus, A. Kongo jt. Kõks paistis silma oma fovistliku värvikäsitlusega piltidega. 1944. aastal põgenes kunstnik Eestist esmalt Saksamaale, kust asus 1950. aastal elama Rootsi. Tema looming teeb läbi mitmeid muutusi, ta huvitub abstraktsioonist, popkunstist. Oma rännakutel nii Euroopas kui ka Ameerikas valmib kunstnikul hulk reisipilte. Ka maal “Iirimaa" on tema reisipilt. Neis töis on kunstnik natuuritruum ning tema väljenduslaad on rahulik.Endel Kõks (1912–1983)
Maalikunstnik ja graafik, sündinud 1912. aastal Tartus. Suri 1983 Rootsis, Örebros. Astus Pallasesse 1934. aastal ning lõpetas selle Ado Vabbe õpilasena. Tegutses seejärel Tartus maali- ja raamatukunstnikuna. Siirdus 1950. aastal Rootsi elama.Lähtus algul värvi- ja vormiprobleemidest huvitatuna Prantsuse maalikunstist, sh fovistide loomingust. 1950. aastate teoseis kajastub kunstniku vahetu kokkupuude paljude 20. sajandi kunstisuundadega. Samal ajal hakkas Kõks looma abstraktsionistlikke akvarelle. 1960. aastail sai abstraktsionism valdavaks ka õlimaalis. Näitustel esinenud alates 1938. aastast


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Iirimaa, Endel Kõks E-kunstisalongis

Endel Kõks (1912–1983) Iirimaa 1979 Õli, lõuend Signatuuriga Endel Kõks kuulub viimasesse ennesõjaaegsesse “Pallase" lendu, tema kaaslõpetajateks olid L. Mikko, V.Karrus, A. Kongo jt. Kõks paistis silma oma fovistliku värvikäsitlusega piltidega. 1944. aastal põgenes kunstnik Eestist esmalt Saksamaale, kust asus 1950. aastal elama Rootsi. Tema looming teeb läbi mitmeid muutusi, ta huvitub abstraktsioonist, popkunstist. Oma rännakutel nii Euroopas kui ka Ameerikas valmib kunstnikul hulk reisipilte. Ka maal “Iirimaa" on tema reisipilt. Neis töis on kunstnik natuuritruum ning tema väljenduslaad on rahulik.

Iirimaa, Endel Kõks E-kunstisalongis

Kõks Endel
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük