21 Abstraktne, Endel Kõks Endel Kõksi 1970. aastate loomingut võiks võtta ka kui reisipäevikut – kunstnik reisis arvukalt üle maailma ning käidud paikadest tõi ta kaasa nii emotsioonipõhiseid ja abstraktseid muljeid kui ka linnavaated ühes sealsete inimestega. Eriliselt köitsid teda erinevate rahvaste mütoloogiad. Kui ta 1970. aastal jõudis Ameerikasse, siis järjest selgemalt hakkas tema loomingusse ilmuma indiaanlaste sümbolid, mis muu hulgas leidis väljundi korduvates päikeseketta motiivides. Samal aastal külastas Kõks ka Marokot ja Hispaaniat, mis soodustas eksootiliste ja lõunamaiste toonide esiletõusu. Kõks ei katsetanud ainult abstraktsete vormidega, vaid eksperimenteeris ka pinnatöötlusega. Näeme ka käesoleva teose „Abstrakne“ pinnal kasutatud erinevat pinstlikirja ning kraapeid. Kunstiteadlane Reet Mark on tabavalt sõnanud: „Nendes abstraktsioonides allub kõik kummalistele värvikooslustele, lõõskavale, julgele ja näiliselt kontrollist vabale, pakkudes rabavaid iluelamusi. “ 1999 teater "Vanemuine" 21. Abstraktne, Endel Kõks E-kunstisalongis Kõks Endel
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
21. Abstraktne, Endel Kõks E-kunstisalongis
Endel Kõks (1912–1983)

21. Abstraktne

1971. Õli, lõuend. 65,5x46,3. Signatuuriga.
Alghind: € 3300, lõpphind: € 5300
53. E-Kunstisalongi LIII oksjon
13.04.2024 Tartu galeriis kell 13

Endel Kõksi 1970. aastate loomingut võiks võtta ka kui reisipäevikut – kunstnik reisis arvukalt üle maailma ning käidud paikadest tõi ta kaasa nii emotsioonipõhiseid ja abstraktseid muljeid kui ka linnavaated ühes sealsete inimestega. Eriliselt köitsid teda erinevate rahvaste mütoloogiad. Kui ta 1970. aastal jõudis Ameerikasse, siis järjest selgemalt hakkas tema loomingusse ilmuma indiaanlaste sümbolid, mis muu hulgas leidis väljundi korduvates päikeseketta motiivides. Samal aastal külastas Kõks ka Marokot ja Hispaaniat, mis soodustas eksootiliste ja lõunamaiste toonide esiletõusu. Kõks ei katsetanud ainult abstraktsete vormidega, vaid eksperimenteeris ka pinnatöötlusega. Näeme ka käesoleva teose „Abstrakne“ pinnal kasutatud erinevat pinstlikirja ning kraapeid. Kunstiteadlane Reet Mark on tabavalt sõnanud: „Nendes abstraktsioonides allub kõik kummalistele värvikooslustele, lõõskavale, julgele ja näiliselt kontrollist vabale, pakkudes rabavaid iluelamusi.“Endel Kõks (1912–1983)
Maalikunstnik ja graafik, sündinud 1912. aastal Tartus. Suri 1983 Rootsis, Örebros. Astus Pallasesse 1934. aastal ning lõpetas selle Ado Vabbe õpilasena. Tegutses seejärel Tartus maali- ja raamatukunstnikuna. Siirdus 1950. aastal Rootsi elama.Lähtus algul värvi- ja vormiprobleemidest huvitatuna Prantsuse maalikunstist, sh fovistide loomingust. 1950. aastate teoseis kajastub kunstniku vahetu kokkupuude paljude 20. sajandi kunstisuundadega. Samal ajal hakkas Kõks looma abstraktsionistlikke akvarelle. 1960. aastail sai abstraktsionism valdavaks ka õlimaalis. Näitustel esinenud alates 1938. aastast
21. Abstraktne, Endel Kõks E-kunstisalongis


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

21 Abstraktne, Endel Kõks

Endel Kõks (1912–1983) 21 Abstraktne 1971 Endel Kõksi 1970. aastate loomingut võiks võtta ka kui reisipäevikut – kunstnik reisis arvukalt üle maailma ning käidud paikadest tõi ta kaasa nii emotsioonipõhiseid ja abstraktseid muljeid kui ka linnavaated ühes sealsete inimestega. Eriliselt köitsid teda erinevate rahvaste mütoloogiad. Kui ta 1970. aastal jõudis Ameerikasse, siis järjest selgemalt hakkas tema loomingusse ilmuma indiaanlaste sümbolid, mis muu hulgas leidis väljundi korduvates päikeseketta motiivides. Samal aastal külastas Kõks ka Marokot ja Hispaaniat, mis soodustas eksootiliste ja lõunamaiste toonide esiletõusu. Kõks ei katsetanud ainult abstraktsete vormidega, vaid eksperimenteeris ka pinnatöötlusega. Näeme ka käesoleva teose „Abstrakne“ pinnal kasutatud erinevat pinstlikirja ning kraapeid. Kunstiteadlane Reet Mark on tabavalt sõnanud: „Nendes abstraktsioonides allub kõik kummalistele värvikooslustele, lõõskavale, julgele ja näiliselt kontrollist vabale, pakkudes rabavaid iluelamusi.“

21. Abstraktne, Endel Kõks E-kunstisalongis

Kõks Endel
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük