Indiaani naine lapsega, Endel Elades Rootsis rahuliku elukeskkonnaga linnas, vajas Kõks inspiratsiooni saamiseks välismuljeid. Kunstnik reisis palju ning rännuteed viisid teda mitmel korral Ameerika mandrile. Reisipildid kujunesid Kõksi loomingus eraldiseisvaks rubriigiks. Valmisid väikeseformaadilised õlimaalid erinevate linnade vaadetega. Kunstniku köitis aga ka Ameerika eksootiline rahvastik, ta reisis muistsete kultuuride sünnipaikades. Kõks jäädvustas etnograafilisi esemeid ning koloriitseid põlisasukaid. Kiireks töötamiseks oli sobilik koloreeritud joonistus, hiljem ateljees valmisid kunstnikul aga suureformaadilised värvikad graafilised lehed. "Indiaani naine lapsega“ on üks neid reisidel jäädvustatud huvitavaid episoode. Kõks ilmestab kompositsiooni ülal friisina paikneva ornamentaalse ribaga, mille all jooksev tekst on saateks kujutatavale. 1999 teater "Vanemuine" Indiaani naine lapsega, Endel Kõks E-kunstisalongis Kõks Endel
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Indiaani naine lapsega, Endel Kõks E-kunstisalongis
Endel Kõks (1912–1983)

Indiaani naine lapsega

1972 Viltpliiats, akvarell, gua¹¹. 42,2 x 27,3. Signatuuriga.
Alghind: € 15000/€959
15. Meistri puudutus
09.11.2005 Tallinn, Mustpeade maja

Elades Rootsis rahuliku elukeskkonnaga linnas, vajas Kõks inspiratsiooni saamiseks välismuljeid. Kunstnik reisis palju ning rännuteed viisid teda mitmel korral Ameerika mandrile. Reisipildid kujunesid Kõksi loomingus eraldiseisvaks rubriigiks. Valmisid väikeseformaadilised õlimaalid erinevate linnade vaadetega. Kunstniku köitis aga ka Ameerika eksootiline rahvastik, ta reisis muistsete kultuuride sünnipaikades. Kõks jäädvustas etnograafilisi esemeid ning koloriitseid põlisasukaid. Kiireks töötamiseks oli sobilik koloreeritud joonistus, hiljem ateljees valmisid kunstnikul aga suureformaadilised värvikad graafilised lehed.

"Indiaani naine lapsega“ on üks neid reisidel jäädvustatud huvitavaid episoode. Kõks ilmestab kompositsiooni ülal friisina paikneva ornamentaalse ribaga, mille all jooksev tekst on saateks kujutatavale.



Endel Kõks (1912–1983)
Maalikunstnik ja graafik, sündinud 1912. aastal Tartus. Suri 1983 Rootsis, Örebros. Astus Pallasesse 1934. aastal ning lõpetas selle Ado Vabbe õpilasena. Tegutses seejärel Tartus maali- ja raamatukunstnikuna. Siirdus 1950. aastal Rootsi elama.Lähtus algul värvi- ja vormiprobleemidest huvitatuna Prantsuse maalikunstist, sh fovistide loomingust. 1950. aastate teoseis kajastub kunstniku vahetu kokkupuude paljude 20. sajandi kunstisuundadega. Samal ajal hakkas Kõks looma abstraktsionistlikke akvarelle. 1960. aastail sai abstraktsionism valdavaks ka õlimaalis. Näitustel esinenud alates 1938. aastast


Teosed oksjonitel



Viimati lisatud teosed



Otsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi



  —  

Vaata teemade järgi



Kunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Indiaani naine lapsega, Endel

Endel Kõks (1912–1983) Indiaani naine lapsega 1972 Viltpliiats, akvarell, gua¹¹ 42,2 x 27,3 Elades Rootsis rahuliku elukeskkonnaga linnas, vajas Kõks inspiratsiooni saamiseks välismuljeid. Kunstnik reisis palju ning rännuteed viisid teda mitmel korral Ameerika mandrile. Reisipildid kujunesid Kõksi loomingus eraldiseisvaks rubriigiks. Valmisid väikeseformaadilised õlimaalid erinevate linnade vaadetega. Kunstniku köitis aga ka Ameerika eksootiline rahvastik, ta reisis muistsete kultuuride sünnipaikades. Kõks jäädvustas etnograafilisi esemeid ning koloriitseid põlisasukaid. Kiireks töötamiseks oli sobilik koloreeritud joonistus, hiljem ateljees valmisid kunstnikul aga suureformaadilised värvikad graafilised lehed.
"Indiaani naine lapsega“ on üks neid reisidel jäädvustatud huvitavaid episoode. Kõks ilmestab kompositsiooni ülal friisina paikneva ornamentaalse ribaga, mille all jooksev tekst on saateks kujutatavale.

Indiaani naine lapsega, Endel Kõks E-kunstisalongis

Kõks Endel
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük