Orkester, Endel Kõks E-kunstisalongis Kõks lõpetas "Pallase“ vahetult enne sõda ja tema tähelend kodumaal jäi väga lühikeseks. 1944. a. lahkus ta Eestist ning tema esimeseks peatuspaigaks sai Saksamaa põgenike laager Geislingenis ja seejärel Örebro, Rootsis. Esimesed aastad peale kunstikooli lõpetamist kujunesid kunstnikule erakordselt viljakaks. Aastakümneteks seostus Kõks kodumaal just oma varaste tööde sulni ning kohati dekadentliku pildimaailma imagoga. Kaunid daamid, kohvikustseenid, pargimaastikud, teatrimaailm, salonglikud vaikelud - see oli kunstniku meelisteemade ring. Kõksi koloriit on hõrk ja vaheldusrikas, kohati nüansseeritud, kohati atraktiivne. "Orkester“ iseloomustab kunstniku varasemat dekoratiivsemat loomingut. Kunstnik on elava ja vibreeriva pintslikirjaga jäädvustanud orkestris musitseerivaid pillimehi ja dirigendi. Stseen võlub oma värskuse ning vahetusega. Koloriit on napp, domineerivad mustjad ning pruunikad toonid, mida ilmestavad üksikud heledamad pintslilöögid. Alusmaterjalina kasutab kunstnik vineeri, millele on maalitud enamik Kõksi sõjaaegsest loomingust. Tänu õhukesele värvikihile laseb kunstnik mõjuda ka alusmaterjali soojal toonil. Töö esineb kunstniku 1969. aastal ilmunud näituse kataloogis tööde nimestikus nr. 61 all. 1999 teater "Vanemuine" Orkester, Endel Kõks E-kunstisalongis Kõks Endel
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Orkester, Endel Kõks E-kunstisalongis
Endel Kõks (1912–1983)

Orkester

1941 Õli, vineer. 26 x 29,5. Signatuuriga
Alghind: € 26000/€1662, lõpphind: € 50 000/ 3 196
15. Meistri puudutus
09.11.2005 Tallinn, Mustpeade maja

Kõks lõpetas "Pallase“ vahetult enne sõda ja tema tähelend kodumaal jäi väga lühikeseks. 1944.a. lahkus ta Eestist ning tema esimeseks peatuspaigaks sai Saksamaa põgenike laager Geislingenis ja seejärel Örebro, Rootsis. Esimesed aastad peale kunstikooli lõpetamist kujunesid kunstnikule erakordselt viljakaks. Aastakümneteks seostus Kõks kodumaal just oma varaste tööde sulni ning kohati dekadentliku pildimaailma imagoga. Kaunid daamid, kohvikustseenid, pargimaastikud, teatrimaailm, salonglikud vaikelud - see oli kunstniku meelisteemade ring. Kõksi koloriit on hõrk ja vaheldusrikas, kohati nüansseeritud, kohati atraktiivne.

"Orkester“ iseloomustab kunstniku varasemat dekoratiivsemat loomingut. Kunstnik on elava ja vibreeriva pintslikirjaga jäädvustanud orkestris musitseerivaid pillimehi ja dirigendi. Stseen võlub oma värskuse ning vahetusega. Koloriit on napp, domineerivad mustjad ning pruunikad toonid, mida ilmestavad üksikud heledamad pintslilöögid. Alusmaterjalina kasutab kunstnik vineeri, millele on maalitud enamik Kõksi sõjaaegsest loomingust. Tänu õhukesele värvikihile laseb kunstnik mõjuda ka alusmaterjali soojal toonil.

Töö esineb kunstniku 1969. aastal ilmunud näituse kataloogis tööde nimestikus nr. 61 all.Endel Kõks (1912–1983)
Maalikunstnik ja graafik, sündinud 1912. aastal Tartus. Suri 1983 Rootsis, Örebros. Astus Pallasesse 1934. aastal ning lõpetas selle Ado Vabbe õpilasena. Tegutses seejärel Tartus maali- ja raamatukunstnikuna. Siirdus 1950. aastal Rootsi elama.Lähtus algul värvi- ja vormiprobleemidest huvitatuna Prantsuse maalikunstist, sh fovistide loomingust. 1950. aastate teoseis kajastub kunstniku vahetu kokkupuude paljude 20. sajandi kunstisuundadega. Samal ajal hakkas Kõks looma abstraktsionistlikke akvarelle. 1960. aastail sai abstraktsionism valdavaks ka õlimaalis. Näitustel esinenud alates 1938. aastast


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Orkester, Endel Kõks E-kunstisalongis

Endel Kõks (1912–1983) Orkester 1941 Õli, vineer 26 x 29,5 Kõks lõpetas "Pallase“ vahetult enne sõda ja tema tähelend kodumaal jäi väga lühikeseks. 1944.a. lahkus ta Eestist ning tema esimeseks peatuspaigaks sai Saksamaa põgenike laager Geislingenis ja seejärel Örebro, Rootsis. Esimesed aastad peale kunstikooli lõpetamist kujunesid kunstnikule erakordselt viljakaks. Aastakümneteks seostus Kõks kodumaal just oma varaste tööde sulni ning kohati dekadentliku pildimaailma imagoga. Kaunid daamid, kohvikustseenid, pargimaastikud, teatrimaailm, salonglikud vaikelud - see oli kunstniku meelisteemade ring. Kõksi koloriit on hõrk ja vaheldusrikas, kohati nüansseeritud, kohati atraktiivne.
"Orkester“ iseloomustab kunstniku varasemat dekoratiivsemat loomingut. Kunstnik on elava ja vibreeriva pintslikirjaga jäädvustanud orkestris musitseerivaid pillimehi ja dirigendi. Stseen võlub oma värskuse ning vahetusega. Koloriit on napp, domineerivad mustjad ning pruunikad toonid, mida ilmestavad üksikud heledamad pintslilöögid. Alusmaterjalina kasutab kunstnik vineeri, millele on maalitud enamik Kõksi sõjaaegsest loomingust. Tänu õhukesele värvikihile laseb kunstnik mõjuda ka alusmaterjali soojal toonil.
Töö esineb kunstniku 1969. aastal ilmunud näituse kataloogis tööde nimestikus nr. 61 all.

Orkester, Endel Kõks E-kunstisalongis

Kõks Endel
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük