Tartu vaade sillaga, Juhan Juhan Püttsepp oli üks esimesi, kes astus 1919. a. äsjaavatud kunstikooli "Pallas", kus ta õppis nii Konrad Mäe, Nikolai Triigi kui ka Ado Vabbe juhendamisel. Majanduslikel põhjustel jõudis ta kooli lõpetamiseni alles 1929. a. Erm kirjutab näituse kataloogis “Pütsepp 65" 1963. aastal: “Kolmekümnendate aastate teine pool on J. Püttsepa loomingu kõrgperioodiks, mil ta maalib oma parimad teosed. Nad annavad tunnistust kõrgest maalikultuurist ja heast maitsest, “Pallase" kunstnikele omasest maalilisusest". Maali "Tartu vaade sillaga“ repro on samas kataloogis ka ära toodud (reprode nimestik nr. 5 all), aastaks on märgitud 1938. Maalilaadis said domineerivamaks impressionistlikud värvilahendused ning kergus. Kunstnik leidis inspiratsiooni eelkõige Tartust ja selle vahetust ümbrusest. "Tartu vaatel sillaga“ on Püttsepp kujutanud Vabadussilda, taustal kõrgub Jaani kirik. Maalid möödunud aegade linnavaadetest kannavad endas alati lisaväärtust - ajaloolist hõngu ja tähendust. Püttsepp on kujutanud 1930ndate lõpu Tartut, kus ei ole märgata keeruliste aegade segadust ega kaost, vaid vastupidiselt rahu ja vaikust. Sild, mis purustati võõrvägede poolt, püsis veel kindlalt, aimamata tulevasi sündmusi. Võrreldes varasemate töödega on näha, kuidas koloriit on muutunud vähem dekoratiivset efekti taotlevaks ja värvikontrastid tasakaalukamaks, kunstniku käsitlus oma kodulinnast on romantiline ning tundeküllane. 1999 teater "Vanemuine" Tartu vaade sillaga, Juhan Püttsepp E-kunstisalongis Püttsepp Juhan
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Tartu vaade sillaga, Juhan Püttsepp E-kunstisalongis
Juhan Püttsepp (1898-1975)

Tartu vaade sillaga

1938 Õli,lõuend. 80,5x98. Signatuuriga.
Alghind: € 5600€(87620.96EEK), lõpphind: € 5 600 ( 87 620,96 EEK )
26. E-Kunstisalongi XXVI oksjon
30.04.2011 Tartu galerii

Juhan Püttsepp oli üks esimesi, kes astus 1919.a. äsjaavatud kunstikooli
"Pallas", kus ta õppis nii Konrad Mäe, Nikolai Triigi kui ka Ado Vabbe
juhendamisel. Majanduslikel põhjustel jõudis ta kooli lõpetamiseni alles
1929. a.
Erm kirjutab näituse kataloogis “Pütsepp 65" 1963.aastal: “Kolmekümnendate
aastate teine pool on J.Püttsepa loomingu kõrgperioodiks, mil ta maalib
oma parimad teosed.Nad annavad tunnistust kõrgest maalikultuurist ja heast
maitsest, “Pallase" kunstnikele omasest maalilisusest".Maali "Tartu vaade sillaga“ repro on samas kataloogis ka ära toodud (reprode nimestik nr.5 all), aastaks on märgitud 1938.
Maalilaadis said domineerivamaks impressionistlikud värvilahendused ning
kergus. Kunstnik leidis inspiratsiooni eelkõige Tartust ja selle vahetust ümbrusest. "Tartu vaatel sillaga“ on Püttsepp kujutanud Vabadussilda,
taustal kõrgub Jaani kirik. Maalid möödunud aegade linnavaadetest kannavad
endas alati lisaväärtust - ajaloolist hõngu ja tähendust. Püttsepp on kujutanud 1930ndate lõpu Tartut, kus ei ole märgata keeruliste aegade
segadust ega kaost, vaid vastupidiselt rahu ja vaikust. Sild, mis
purustati võõrvägede poolt, püsis veel kindlalt, aimamata tulevasi sündmusi. Võrreldes varasemate töödega on näha, kuidas koloriit on
muutunud vähem dekoratiivset efekti taotlevaks ja värvikontrastid tasakaalukamaks, kunstniku käsitlus oma kodulinnast on romantiline ning tundeküllane.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tartu vaade sillaga, Juhan

Juhan Püttsepp (1898-1975) Tartu vaade sillaga 1938 Õli,lõuend 80,5x98 Juhan Püttsepp oli üks esimesi, kes astus 1919.a. äsjaavatud kunstikooli"Pallas", kus ta õppis nii Konrad Mäe, Nikolai Triigi kui ka Ado Vabbejuhendamisel. Majanduslikel põhjustel jõudis ta kooli lõpetamiseni alles1929. a.Erm kirjutab näituse kataloogis “Pütsepp 65" 1963.aastal: “Kolmekümnendateaastate teine pool on J.Püttsepa loomingu kõrgperioodiks, mil ta maaliboma parimad teosed.Nad annavad tunnistust kõrgest maalikultuurist ja heastmaitsest, “Pallase" kunstnikele omasest maalilisusest".Maali "Tartu vaade sillaga“ repro on samas kataloogis ka ära toodud (reprode nimestik nr.5 all), aastaks on märgitud 1938.Maalilaadis said domineerivamaks impressionistlikud värvilahendused ningkergus. Kunstnik leidis inspiratsiooni eelkõige Tartust ja selle vahetust ümbrusest. "Tartu vaatel sillaga“ on Püttsepp kujutanud Vabadussilda,taustal kõrgub Jaani kirik. Maalid möödunud aegade linnavaadetest kannavadendas alati lisaväärtust - ajaloolist hõngu ja tähendust. Püttsepp on kujutanud 1930ndate lõpu Tartut, kus ei ole märgata keeruliste aegadesegadust ega kaost, vaid vastupidiselt rahu ja vaikust. Sild, mispurustati võõrvägede poolt, püsis veel kindlalt, aimamata tulevasi sündmusi. Võrreldes varasemate töödega on näha, kuidas koloriit onmuutunud vähem dekoratiivset efekti taotlevaks ja värvikontrastid tasakaalukamaks, kunstniku käsitlus oma kodulinnast on romantiline ning tundeküllane.

Tartu vaade sillaga, Juhan Püttsepp E-kunstisalongis

Püttsepp Juhan
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük