Tartu vaade, Juhan Püttsepp Juhan Püttsepp oli üks esimesi, kes astus 1919. a. äsjaavatud kunstikooli "Pallas", kus ta õppis nii Konrad Mäe, Nikolai Triigi kui ka Ado Vabbe juhendamisel. Majanduslikel põhjustel jõudis ta kooli lõpetamiseni alles 1929. a. J. Püttsepa õpinguaastate loomingut iseloomustavad katsetused ja otsingud ning tugev Saksa ekspressionismi mõju. Maal "Tartu vaade“ pärineb kunstniku loometöö kõrgperioodist, 1930. aastate lõpust, mil tema maalilaad oli muutunud realistlikumaks ning oli toimunud sisemine rahunemine ja stabiliseerumine. Maalilaadis said domineerivamaks impressionistlikud värvilahendused ning kergus. Kunstnik leidis inspiratsiooni eelkõige Tartust ja selle vahetust ümbrusest. "Tartu vaatel“ on Püttsepp kujutanud Vabadussilda, taustal kõrgub Jaani kirik. Maalid möödunud aegade linnavaadetest kannavad endas alati lisaväärtust - ajaloolist hõngu ja tähendust. Püttsepp on kujutanud 1930ndate lõpu Tartut, kus ei ole märgata keeruliste aegade segadust ega kaost, vaid vastupidiselt rahu ja vaikust. Sild, mis purustati võõrvägede poolt, püsis veel kindlalt, aimamata tulevasi sündmusi. Võrreldes varasemate töödega on näha, kuidas koloriit on muutunud vähem dekoratiivset efekti taotlevaks ja värvikontrastid tasakaalukamaks, kunstniku käsitlus oma kodulinnast on romantiline ning tundeküllane. Pallase meistrite looming Tartu vaade, Juhan Püttsepp E-kunstisalongis Püttsepp Juhan
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Tartu vaade, Juhan Püttsepp E-kunstisalongis
Juhan Püttsepp (1898-1975)

Tartu vaade

1938-39 Õli, lõuend 80,5 x 98
Alghind: 72000/€4602
22. E-Kunstisalongi XXII oksjon
28.06.2009 kell 16 Pärnus, Sunsetis (Rannahoone), Kapteni salongis

Juhan Püttsepp oli üks esimesi, kes astus 1919.a. äsjaavatud kunstikooli "Pallas", kus ta õppis nii Konrad Mäe, Nikolai Triigi kui ka Ado Vabbe juhendamisel. Majanduslikel põhjustel jõudis ta kooli lõpetamiseni alles 1929. a. J. Püttsepa õpinguaastate loomingut iseloomustavad katsetused ja otsingud ning tugev Saksa ekspressionismi mõju. Maal "Tartu vaade“ pärineb kunstniku loometöö kõrgperioodist, 1930. aastate lõpust, mil tema maalilaad oli muutunud realistlikumaks ning oli toimunud sisemine rahunemine ja stabiliseerumine. Maalilaadis said domineerivamaks impressionistlikud värvilahendused ning kergus. Kunstnik leidis inspiratsiooni eelkõige Tartust ja selle vahetust ümbrusest. "Tartu vaatel“ on Püttsepp kujutanud Vabadussilda, taustal kõrgub Jaani kirik. Maalid möödunud aegade linnavaadetest kannavad endas alati lisaväärtust - ajaloolist hõngu ja tähendust. Püttsepp on kujutanud 1930ndate lõpu Tartut, kus ei ole märgata keeruliste aegade segadust ega kaost, vaid vastupidiselt rahu ja vaikust. Sild, mis purustati võõrvägede poolt, püsis veel kindlalt, aimamata tulevasi sündmusi. Võrreldes varasemate töödega on näha, kuidas koloriit on muutunud vähem dekoratiivset efekti taotlevaks ja värvikontrastid tasakaalukamaks, kunstniku käsitlus oma kodulinnast on romantiline ning tundeküllane.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tartu vaade, Juhan Püttsepp

Juhan Püttsepp (1898-1975) Tartu vaade 1938-39 Õli, lõuend 80,5 x 98 Alghind: 72000/€4602 22 E-Kunstisalongi XXII oksjon 28 Juhan Püttsepp oli üks esimesi, kes astus 1919.a. äsjaavatud kunstikooli "Pallas", kus ta õppis nii Konrad Mäe, Nikolai Triigi kui ka Ado Vabbe juhendamisel. Majanduslikel põhjustel jõudis ta kooli lõpetamiseni alles 1929. a. J. Püttsepa õpinguaastate loomingut iseloomustavad katsetused ja otsingud ning tugev Saksa ekspressionismi mõju. Maal "Tartu vaade“ pärineb kunstniku loometöö kõrgperioodist, 1930. aastate lõpust, mil tema maalilaad oli muutunud realistlikumaks ning oli toimunud sisemine rahunemine ja stabiliseerumine. Maalilaadis said domineerivamaks impressionistlikud värvilahendused ning kergus. Kunstnik leidis inspiratsiooni eelkõige Tartust ja selle vahetust ümbrusest. "Tartu vaatel“ on Püttsepp kujutanud Vabadussilda, taustal kõrgub Jaani kirik. Maalid möödunud aegade linnavaadetest kannavad endas alati lisaväärtust - ajaloolist hõngu ja tähendust. Püttsepp on kujutanud 1930ndate lõpu Tartut, kus ei ole märgata keeruliste aegade segadust ega kaost, vaid vastupidiselt rahu ja vaikust. Sild, mis purustati võõrvägede poolt, püsis veel kindlalt, aimamata tulevasi sündmusi. Võrreldes varasemate töödega on näha, kuidas koloriit on muutunud vähem dekoratiivset efekti taotlevaks ja värvikontrastid tasakaalukamaks, kunstniku käsitlus oma kodulinnast on romantiline ning tundeküllane.

Tartu vaade, Juhan Püttsepp E-kunstisalongis

Püttsepp Juhan
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük