Natüürmort, Jüri Arrak E-kunstisalongis Etnograafilisi esemeid armastasid kujutada juba Ants Laikmaa ateljeekooli õpilased. Jüri Arraku vaikelu kuulub hoopis hilisemasse aega, kuid on valminud meistri kunstiõpingute ajal. Arraku laad on mehine, akvarelli koloriit lakooniline. Fooni kollane ja sinine draperii toovad esile puuanumate sooja pruunika tooni. Esemeil on valguse-varjuga antud edasi nende mahuline vorm, anumaid kaunistav ornament on markeeritud eskiislikult. Lakooniline koloriit ja hea vormitunne iseloomustavad ERKI- päevil valminud “Natüürmorti kibudega". 2005 Natüürmort, Jüri Arrak E-kunstisalongis Arrak Jüri
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Natüürmort, Jüri Arrak E-kunstisalongis
Jüri Arrak (1936–2022)

Natüürmort

1960ndad Akvarell, pabrer. Signatuuriga Ava 38 x 56.
Alghind: € 6000/€383, lõpphind: € 6 000/ 383
17. Meistri kiituseks
11.10.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Etnograafilisi esemeid armastasid kujutada juba Ants Laikmaa
ateljeekooli õpilased. Jüri Arraku vaikelu kuulub hoopis
hilisemasse aega, kuid on valminud meistri kunstiõpingute ajal.
Arraku laad on mehine, akvarelli koloriit lakooniline. Fooni
kollane ja sinine draperii toovad esile puuanumate sooja pruunika tooni. Esemeil on valguse-varjuga antud edasi nende mahuline vorm, anumaid kaunistav ornament on markeeritud eskiislikult.
Lakooniline koloriit ja hea vormitunne iseloomustavad ERKI- päevil valminud “Natüürmorti kibudega".Jüri Arrak (1936–2022)
Maalija, graafik ning metalli- ja filmikunstnik Jüri Arrak sündis 1936. aastal Tallinnas (Henno Arraku poolvend). Suri aastal 2022.Lõpetas 1955. aastal Tallinnas Mäetehnikumi, õppis aastast 1961 ERKI-s, lõpetas selle 1966 metallehistöö erialal. Töötas 1967–68 Tallinna Metallitoodete Tehase kunstnikuna ja 1968–69 Tallinnfilmi lavastuskunstnikuna; aastast 1969 vabakunstnik. Eesti NSV teeneline kunstnik (1988). Aastast 1969 Kunstnike Liidu liige.Kuulunud rühmitisse ANK'64. Hakkas juba üliõpilasena metallehistöö kõrval viljelema maalikunsti ja graafikat. Tema kujutatav maailm on paradoksaalne, maalist maali kordub masktegelaskuju, mis kontekstist sõltuvalt saab uue tähenduse. Varastes teostes leidub irooniat, küpses loomingus see taandub ja esiplaanile tõusevad eksistentsiaalsed probleemid, eriti Piibli sü¾eede käsitluses. Religioosne suund kulmineerub Halliste kiriku altarimaalis (1990). Graafikas arendanud ekspressiivset müüditõlgendust.Suurimat metallkompositsiooni Baba-Jaga eksponeeriti 1970 Osaka maailmanäitusel.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Natüürmort, Jüri Arrak E-kunstisalongis

Jüri Arrak (1936–2022) Natüürmort 1960ndad Akvarell, pabrer Signatuuriga Ava 38 x 56 Etnograafilisi esemeid armastasid kujutada juba Ants Laikmaaateljeekooli õpilased. Jüri Arraku vaikelu kuulub hoopishilisemasse aega, kuid on valminud meistri kunstiõpingute ajal.Arraku laad on mehine, akvarelli koloriit lakooniline. Foonikollane ja sinine draperii toovad esile puuanumate sooja pruunika tooni. Esemeil on valguse-varjuga antud edasi nende mahuline vorm, anumaid kaunistav ornament on markeeritud eskiislikult.Lakooniline koloriit ja hea vormitunne iseloomustavad ERKI- päevil valminud “Natüürmorti kibudega".

Natüürmort, Jüri Arrak E-kunstisalongis

Arrak Jüri
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük