Tempel, Jüri Arrak E-kunstisalongis Jüri Arraku kujutatav maailm on mitmekülgne, puudutades erinevaid elutahke. Need võivad kajastada nii kunstniku siseelu kui ka ümbritsevat keskkonda ning seal toimuvaid protsesse. Olgu teema käsitlus üks või teine, kohtab Arraku maalidel järjepidevalt groteskseid ning lihtsustatud vormiga figuure. Kunstnik on kirjutanud: "Esimese isikunäituse tegin 1970. aastal. Seal eksponeerisin õlimaale ja püüdsin nende väga lihtsustatud vormiga väljendada inimestevahelisi pingeid ja olukordi. See vormisüsteem jäi minu “käekirja" aluseks, kuigi arenes aastatega reaalsuse suunas. Nimetan neid inimfiguure “märkinimesteks" ja olin Eestis esimene, kes rakendas selliste figuuride kasutamise süsteemi. “ Aastatega muutusid tasapinnalised "märkinimesed“ ruumiliseks ning hakkasid järjest enam võtma inimkuju. Jüri Arraku looming on sümbolite keel, kõige taga on lugu ja tähendus. Maal "Tempel“ pakub mõtteainest ammendamatul viisil. Igaüks võib leida sellele oma tõlgenduse, kuid ikkagi jääb õhku küsimus, milline oli kunstniku enese nägemus. Pidades silmas töö valmimise aastat, võib taamal kõrguvat ja lagunevat templit käsitleda justkui kunstniku prohvetlikku ettekuulutust tolleaegse ühiskonnakorralduse muutustest. Maas põlvitavad inimfiguurid näivad olevat keskendunud täringumängule ega näe enda ümber toimuvat. Meistritöö Tempel, Jüri Arrak E-kunstisalongis Arrak Jüri
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Tempel, Jüri Arrak E-kunstisalongis
Jüri Arrak (1936–2022)

Tempel

1987 Õli,lõuend 125 x 178
Alghind: 275000/€17575
21. E-Kunstisalongi XXI oksjon
01.12.2008 Tallinna galerii

Jüri Arraku kujutatav maailm on mitmekülgne, puudutades erinevaid elutahke. Need võivad kajastada nii kunstniku siseelu kui ka ümbritsevat keskkonda ning seal toimuvaid protsesse. Olgu teema käsitlus üks või teine, kohtab Arraku maalidel järjepidevalt groteskseid ning lihtsustatud vormiga figuure. Kunstnik on kirjutanud: "Esimese isikunäituse tegin 1970. aastal. Seal eksponeerisin õlimaale ja püüdsin nende väga lihtsustatud vormiga väljendada inimestevahelisi pingeid ja olukordi. See vormisüsteem jäi minu “käekirja" aluseks, kuigi arenes aastatega reaalsuse suunas. Nimetan neid inimfiguure “märkinimesteks" ja olin Eestis esimene, kes rakendas selliste figuuride kasutamise süsteemi.“
Aastatega muutusid tasapinnalised "märkinimesed“ ruumiliseks ning hakkasid järjest enam võtma inimkuju. Jüri Arraku looming on sümbolite keel, kõige taga on lugu ja tähendus. Maal "Tempel“ pakub mõtteainest ammendamatul viisil. Igaüks võib leida sellele oma tõlgenduse, kuid ikkagi jääb õhku küsimus, milline oli kunstniku enese nägemus. Pidades silmas töö valmimise aastat, võib taamal kõrguvat ja lagunevat templit käsitleda justkui kunstniku prohvetlikku ettekuulutust tolleaegse ühiskonnakorralduse muutustest. Maas põlvitavad inimfiguurid näivad olevat keskendunud täringumängule ega näe enda ümber toimuvat.Jüri Arrak (1936–2022)
Maalija, graafik ning metalli- ja filmikunstnik Jüri Arrak sündis 1936. aastal Tallinnas (Henno Arraku poolvend). Suri aastal 2022.Lõpetas 1955. aastal Tallinnas Mäetehnikumi, õppis aastast 1961 ERKI-s, lõpetas selle 1966 metallehistöö erialal. Töötas 1967–68 Tallinna Metallitoodete Tehase kunstnikuna ja 1968–69 Tallinnfilmi lavastuskunstnikuna; aastast 1969 vabakunstnik. Eesti NSV teeneline kunstnik (1988). Aastast 1969 Kunstnike Liidu liige.Kuulunud rühmitisse ANK'64. Hakkas juba üliõpilasena metallehistöö kõrval viljelema maalikunsti ja graafikat. Tema kujutatav maailm on paradoksaalne, maalist maali kordub masktegelaskuju, mis kontekstist sõltuvalt saab uue tähenduse. Varastes teostes leidub irooniat, küpses loomingus see taandub ja esiplaanile tõusevad eksistentsiaalsed probleemid, eriti Piibli sü¾eede käsitluses. Religioosne suund kulmineerub Halliste kiriku altarimaalis (1990). Graafikas arendanud ekspressiivset müüditõlgendust.Suurimat metallkompositsiooni Baba-Jaga eksponeeriti 1970 Osaka maailmanäitusel.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tempel, Jüri Arrak E-kunstisalongis

Jüri Arrak (1936–2022) Tempel 1987 Õli,lõuend 125 x 178 Alghind: 275000/€17575 21 E-Kunstisalongi XXI oksjon 01 Jüri Arraku kujutatav maailm on mitmekülgne, puudutades erinevaid elutahke. Need võivad kajastada nii kunstniku siseelu kui ka ümbritsevat keskkonda ning seal toimuvaid protsesse. Olgu teema käsitlus üks või teine, kohtab Arraku maalidel järjepidevalt groteskseid ning lihtsustatud vormiga figuure. Kunstnik on kirjutanud: "Esimese isikunäituse tegin 1970. aastal. Seal eksponeerisin õlimaale ja püüdsin nende väga lihtsustatud vormiga väljendada inimestevahelisi pingeid ja olukordi. See vormisüsteem jäi minu “käekirja" aluseks, kuigi arenes aastatega reaalsuse suunas. Nimetan neid inimfiguure “märkinimesteks" ja olin Eestis esimene, kes rakendas selliste figuuride kasutamise süsteemi.“ Aastatega muutusid tasapinnalised "märkinimesed“ ruumiliseks ning hakkasid järjest enam võtma inimkuju. Jüri Arraku looming on sümbolite keel, kõige taga on lugu ja tähendus. Maal "Tempel“ pakub mõtteainest ammendamatul viisil. Igaüks võib leida sellele oma tõlgenduse, kuid ikkagi jääb õhku küsimus, milline oli kunstniku enese nägemus. Pidades silmas töö valmimise aastat, võib taamal kõrguvat ja lagunevat templit käsitleda justkui kunstniku prohvetlikku ettekuulutust tolleaegse ühiskonnakorralduse muutustest. Maas põlvitavad inimfiguurid näivad olevat keskendunud täringumängule ega näe enda ümber toimuvat.

Tempel, Jüri Arrak E-kunstisalongis

Arrak Jüri
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük