Ikarose kõne enne lendu, Jüri Arraku tööd on alati huvitavad. Seda enam, et antud teosed ulatuvad tagasi minevikku. "Ikarose kõne enne lendu" sündis VainoVahingu näidendileloodud lavakujundusena. Vahingu näidend "Mees, kes ei mahu kivile" jutustas kirjanik Jaan Oksa elust. Näidendi lavaletoomiseks pööruds Vahing sõprade poole - lavastajaks ja näitlejaks palus Vahing Evald Hermaküla, lavakujunduse tellis Jüri Arrakult. "Ikarose kõne enne lendu“ kätkeb endas legendi Vana-Kreeka kujuri, skulptori ning arhitekti Daidalose pojast Ikarosest. Et Daidalost süüdistati oma sugulase tapmises, otsustas ta lahkuda koos pojaga Kreeta saarele. Sealt minemapääsemiseks otsustas Daidalos kasutada õhuteed ning meisterdas nii endale kui Ikarosele tiivad. Ikaros aga ei pööranud hoiatustele tähelepanu ning lendas liiga kõrgele, nii et tema vahast tiivad ära sulasid. Ta kukkus merre ja hukkus. Lavakujundus jäi pärast näidendi ettekandmist Jüri Arraku kätte, sest teosed olid loodud sõpradele ning siduvat lepingut Vanemuisega ei olnud. Mõlemad teosed on igatahes väga omanäolised juba oma ülesehituse ja saamisloo poolest - liigub ju lavakujundusi kunstioksjonitel haruharva. Meistritöö Ikarose kõne enne lendu, Jüri Arrak E-kunstisalongis Arrak Jüri
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Ikarose kõne enne lendu, Jüri Arrak E-kunstisalongis
Jüri Arrak (1936–2022)

Ikarose kõne enne lendu

1975 Õli, lõuend. Signeeritud. 180x194
Alghind: 3875, lõpphind: € 3 875
29. E-Kunstisalongi XXIX oksjon
11.11.2012 kell 15, Raekoja plats 20, Tartu

Jüri Arraku tööd on alati huvitavad. Seda enam, et antud teosed ulatuvad tagasi minevikku. "Ikarose kõne enne lendu" sündis VainoVahingu näidendileloodud lavakujundusena. Vahingu näidend "Mees, kes ei mahu kivile" jutustas kirjanik Jaan Oksa elust. Näidendi lavaletoomiseks pööruds Vahing sõprade poole - lavastajaks ja näitlejaks palus Vahing Evald Hermaküla, lavakujunduse tellis Jüri Arrakult.

"Ikarose kõne enne lendu“ kätkeb endas legendi Vana-Kreeka kujuri, skulptori ning arhitekti Daidalose pojast Ikarosest. Et Daidalost süüdistati oma sugulase tapmises, otsustas ta lahkuda koos pojaga Kreeta saarele. Sealt minemapääsemiseks otsustas Daidalos kasutada õhuteed ning meisterdas nii endale kui Ikarosele tiivad. Ikaros aga ei pööranud hoiatustele tähelepanu ning lendas liiga kõrgele, nii et tema vahast tiivad ära sulasid. Ta kukkus merre ja hukkus.

Lavakujundus jäi pärast näidendi ettekandmist Jüri Arraku kätte, sest teosed olid loodud sõpradele ning siduvat lepingut Vanemuisega ei olnud.

Mõlemad teosed on igatahes väga omanäolised juba oma ülesehituse ja saamisloo poolest - liigub ju lavakujundusi kunstioksjonitel haruharva.Jüri Arrak (1936–2022)
Maalija, graafik ning metalli- ja filmikunstnik Jüri Arrak sündis 1936. aastal Tallinnas (Henno Arraku poolvend). Suri aastal 2022.Lõpetas 1955. aastal Tallinnas Mäetehnikumi, õppis aastast 1961 ERKI-s, lõpetas selle 1966 metallehistöö erialal. Töötas 1967–68 Tallinna Metallitoodete Tehase kunstnikuna ja 1968–69 Tallinnfilmi lavastuskunstnikuna; aastast 1969 vabakunstnik. Eesti NSV teeneline kunstnik (1988). Aastast 1969 Kunstnike Liidu liige.Kuulunud rühmitisse ANK'64. Hakkas juba üliõpilasena metallehistöö kõrval viljelema maalikunsti ja graafikat. Tema kujutatav maailm on paradoksaalne, maalist maali kordub masktegelaskuju, mis kontekstist sõltuvalt saab uue tähenduse. Varastes teostes leidub irooniat, küpses loomingus see taandub ja esiplaanile tõusevad eksistentsiaalsed probleemid, eriti Piibli sü¾eede käsitluses. Religioosne suund kulmineerub Halliste kiriku altarimaalis (1990). Graafikas arendanud ekspressiivset müüditõlgendust.Suurimat metallkompositsiooni Baba-Jaga eksponeeriti 1970 Osaka maailmanäitusel.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Ikarose kõne enne lendu,

Jüri Arrak (1936–2022) Ikarose kõne enne lendu 1975 Õli, lõuend Signeeritud Jüri Arraku tööd on alati huvitavad. Seda enam, et antud teosed ulatuvad tagasi minevikku. "Ikarose kõne enne lendu" sündis VainoVahingu näidendileloodud lavakujundusena. Vahingu näidend "Mees, kes ei mahu kivile" jutustas kirjanik Jaan Oksa elust. Näidendi lavaletoomiseks pööruds Vahing sõprade poole - lavastajaks ja näitlejaks palus Vahing Evald Hermaküla, lavakujunduse tellis Jüri Arrakult. "Ikarose kõne enne lendu“ kätkeb endas legendi Vana-Kreeka kujuri, skulptori ning arhitekti Daidalose pojast Ikarosest. Et Daidalost süüdistati oma sugulase tapmises, otsustas ta lahkuda koos pojaga Kreeta saarele. Sealt minemapääsemiseks otsustas Daidalos kasutada õhuteed ning meisterdas nii endale kui Ikarosele tiivad. Ikaros aga ei pööranud hoiatustele tähelepanu ning lendas liiga kõrgele, nii et tema vahast tiivad ära sulasid. Ta kukkus merre ja hukkus. Lavakujundus jäi pärast näidendi ettekandmist Jüri Arraku kätte, sest teosed olid loodud sõpradele ning siduvat lepingut Vanemuisega ei olnud. Mõlemad teosed on igatahes väga omanäolised juba oma ülesehituse ja saamisloo poolest - liigub ju lavakujundusi kunstioksjonitel haruharva.

Ikarose kõne enne lendu, Jüri Arrak E-kunstisalongis

Arrak Jüri
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük