Sisenev mees, Jüri Arrak Jüri Arraku tööd on alati huvitavad. Seda enam, et antud teosed ulatuvad tagasi minevikku. "Sisenev mees" sündis Vaino Vahingu näidendile loodud lavakujundusena. Vahingu näidend "Mees, kes ei mahu kivile" jutustas kirjandik Jaan Oksa elust. Näidendi lavaletoomiseks pöördus Vahing sõprade poole - lavastajaks ja näitlejaks palus ta Evald Hermaküla, lavakujunduse telli Jüri Arrakult. Teoses "Sisenev mees" võiks näha nii Vahingut kui kirjanik Jaan Oksa, kes läbi draama oma elulugu jutustab. Lavakujundus jäi pärast näidendi ettekandmist Jüri Arraku kätte, sest teosed olid loodud sõpradele ning siduvat lepingut Vanemuisega ei olnud. Mõlemad teosed on igatahes väga omanäolised juba oma ülesehituse ja saamisloo poolest - liigub ju lavakujundusi kunstioksjonitel haruharva. 2005 Sisenev mees, Jüri Arrak E-kunstisalongis Arrak Jüri
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Sisenev mees, Jüri Arrak E-kunstisalongis
Jüri Arrak (1936–2022)

Sisenev mees

1975 Õli, lõuend. Signeeritud. 180 x 194.
Alghind: € 3875
29. E-Kunstisalongi XXIX oksjon
11.11.2012 kell 15, Raekoja plats 20, Tartu

Jüri Arraku tööd on alati huvitavad. Seda enam, et antud teosed ulatuvad tagasi minevikku. "Sisenev mees" sündis Vaino Vahingu näidendile loodud lavakujundusena. Vahingu näidend "Mees, kes ei mahu kivile" jutustas kirjandik Jaan Oksa elust. Näidendi lavaletoomiseks pöördus Vahing sõprade poole - lavastajaks ja näitlejaks palus ta Evald Hermaküla, lavakujunduse telli Jüri Arrakult.

Teoses "Sisenev mees" võiks näha nii Vahingut kui kirjanik Jaan Oksa, kes läbi draama oma elulugu jutustab.

Lavakujundus jäi pärast näidendi ettekandmist Jüri Arraku kätte, sest teosed olid loodud sõpradele ning siduvat lepingut Vanemuisega ei olnud.

Mõlemad teosed on igatahes väga omanäolised juba oma ülesehituse ja saamisloo poolest - liigub ju lavakujundusi kunstioksjonitel haruharva.Jüri Arrak (1936–2022)
Maalija, graafik ning metalli- ja filmikunstnik Jüri Arrak sündis 1936. aastal Tallinnas (Henno Arraku poolvend). Suri aastal 2022.Lõpetas 1955. aastal Tallinnas Mäetehnikumi, õppis aastast 1961 ERKI-s, lõpetas selle 1966 metallehistöö erialal. Töötas 1967–68 Tallinna Metallitoodete Tehase kunstnikuna ja 1968–69 Tallinnfilmi lavastuskunstnikuna; aastast 1969 vabakunstnik. Eesti NSV teeneline kunstnik (1988). Aastast 1969 Kunstnike Liidu liige.Kuulunud rühmitisse ANK'64. Hakkas juba üliõpilasena metallehistöö kõrval viljelema maalikunsti ja graafikat. Tema kujutatav maailm on paradoksaalne, maalist maali kordub masktegelaskuju, mis kontekstist sõltuvalt saab uue tähenduse. Varastes teostes leidub irooniat, küpses loomingus see taandub ja esiplaanile tõusevad eksistentsiaalsed probleemid, eriti Piibli sü¾eede käsitluses. Religioosne suund kulmineerub Halliste kiriku altarimaalis (1990). Graafikas arendanud ekspressiivset müüditõlgendust.Suurimat metallkompositsiooni Baba-Jaga eksponeeriti 1970 Osaka maailmanäitusel.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Sisenev mees, Jüri Arrak

Jüri Arrak (1936–2022) Sisenev mees 1975 Õli, lõuend Signeeritud Jüri Arraku tööd on alati huvitavad. Seda enam, et antud teosed ulatuvad tagasi minevikku. "Sisenev mees" sündis Vaino Vahingu näidendile loodud lavakujundusena. Vahingu näidend "Mees, kes ei mahu kivile" jutustas kirjandik Jaan Oksa elust. Näidendi lavaletoomiseks pöördus Vahing sõprade poole - lavastajaks ja näitlejaks palus ta Evald Hermaküla, lavakujunduse telli Jüri Arrakult. Teoses "Sisenev mees" võiks näha nii Vahingut kui kirjanik Jaan Oksa, kes läbi draama oma elulugu jutustab. Lavakujundus jäi pärast näidendi ettekandmist Jüri Arraku kätte, sest teosed olid loodud sõpradele ning siduvat lepingut Vanemuisega ei olnud.Mõlemad teosed on igatahes väga omanäolised juba oma ülesehituse ja saamisloo poolest - liigub ju lavakujundusi kunstioksjonitel haruharva.

Sisenev mees, Jüri Arrak E-kunstisalongis

Arrak Jüri
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük