Deemon lahkub, Jüri Arrak Ene Asu-Õunas on selgitanud Arraku kunsti nõnda: "Iga looja näeb maailma isemoodi. Sellest, mismoodi ta seda näeb, millest huvitub, mida vaatleb, kujuneb tema maailmapilt, tema teoste maailm. Kõigis Jüri Arraku töis on tunda sügavat filosoofilist tausta ja mõttetööd. Ükski pilt ei ole tühi ega jäta vaatajat puudutamata. " Graafiku, maalija, metalli- ning filmikunstniku Jüri Arraku teostelt tuttavlikud masktegelased on äratuntavad ka tema graafikas. Antud teos on reprodutseeritud ja kirjeldatud Jüri Haini koostatud teoses "Jüri Arrak estampgraafikuna" (2009, lk 49). 2005 Deemon lahkub, Jüri Arrak E-kunstisalongis Arrak Jüri
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Deemon lahkub, Jüri Arrak E-kunstisalongis
Jüri Arrak (1936–2022)

Deemon lahkub

1981 Lito, paber. Signatuuriga. Lm 44x52
Alghind: € €525, lõpphind: € 1 325
34. E-Kunstisalongi XXXIV oksjon
28.03.2015 Tartu galeriis kell 15

Ene Asu-Õunas on selgitanud Arraku kunsti nõnda: "Iga looja
näeb maailma isemoodi. Sellest, mismoodi ta seda näeb, millest
huvitub, mida vaatleb, kujuneb tema maailmapilt, tema
teoste maailm. Kõigis Jüri Arraku töis on tunda sügavat filosoofilist
tausta ja mõttetööd. Ükski pilt ei ole tühi ega jäta vaatajat
puudutamata." Graafiku, maalija, metalli- ning filmikunstniku
Jüri Arraku teostelt tuttavlikud masktegelased on äratuntavad
ka tema graafikas. Antud teos on reprodutseeritud ja kirjeldatud
Jüri Haini koostatud teoses "Jüri Arrak estampgraafikuna"
(2009, lk 49).Jüri Arrak (1936–2022)
Maalija, graafik ning metalli- ja filmikunstnik Jüri Arrak sündis 1936. aastal Tallinnas (Henno Arraku poolvend). Suri aastal 2022.Lõpetas 1955. aastal Tallinnas Mäetehnikumi, õppis aastast 1961 ERKI-s, lõpetas selle 1966 metallehistöö erialal. Töötas 1967–68 Tallinna Metallitoodete Tehase kunstnikuna ja 1968–69 Tallinnfilmi lavastuskunstnikuna; aastast 1969 vabakunstnik. Eesti NSV teeneline kunstnik (1988). Aastast 1969 Kunstnike Liidu liige.Kuulunud rühmitisse ANK'64. Hakkas juba üliõpilasena metallehistöö kõrval viljelema maalikunsti ja graafikat. Tema kujutatav maailm on paradoksaalne, maalist maali kordub masktegelaskuju, mis kontekstist sõltuvalt saab uue tähenduse. Varastes teostes leidub irooniat, küpses loomingus see taandub ja esiplaanile tõusevad eksistentsiaalsed probleemid, eriti Piibli sü¾eede käsitluses. Religioosne suund kulmineerub Halliste kiriku altarimaalis (1990). Graafikas arendanud ekspressiivset müüditõlgendust.Suurimat metallkompositsiooni Baba-Jaga eksponeeriti 1970 Osaka maailmanäitusel.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Deemon lahkub, Jüri Arrak

Jüri Arrak (1936–2022) Deemon lahkub 1981 Lito, paber Signatuuriga Ene Asu-Õunas on selgitanud Arraku kunsti nõnda: "Iga loojanäeb maailma isemoodi. Sellest, mismoodi ta seda näeb, millesthuvitub, mida vaatleb, kujuneb tema maailmapilt, temateoste maailm. Kõigis Jüri Arraku töis on tunda sügavat filosoofilisttausta ja mõttetööd. Ükski pilt ei ole tühi ega jäta vaatajatpuudutamata." Graafiku, maalija, metalli- ning filmikunstnikuJüri Arraku teostelt tuttavlikud masktegelased on äratuntavadka tema graafikas. Antud teos on reprodutseeritud ja kirjeldatudJüri Haini koostatud teoses "Jüri Arrak estampgraafikuna"(2009, lk 49).

Deemon lahkub, Jüri Arrak E-kunstisalongis

Arrak Jüri
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük