Ükssarv, Jüri Arrak E-kunstisalongis Jüri Arrak on lõpetanud 1966. a. ERKI metallehistöö erialal, kuid juba üliõpilasena hakkas ta aktiivselt tegelema maalikunsti ja graafikaga. Viimasele kahele on ta truuks jäänud tänaseni. Aastatega on kunstnikul kujunenud omanäoline käekiri ning inimfiguuride käsitlus, millega ta on end kunstipubliku teadvusesse jäädvustanud. J. Arraku loomingus on suur rõhk religioossetel teemadel ning müüditõlgendustel. Kunstnik on kirjutanud: “Minu maailmatunnetus on paljus mütoloogiline, sest märksõna müüt tähendab pärimuslikku kujutelma maailma ja ühiskonna nähtuste tekkimisest ning seda põhjustanud üleloomulikest olenditest ja samas ka väljamõeldist. On vaieldav, kus lõppeb müüt ja algab jumala ilmutatu /---/. “ Graafilisel lehel “Ükssarv" kujutatud müütilise looma peamisteks omadusteks on peetud kiirust ja tugevust. Legendi kohaselt suudab teda püüda ainult noor tütarlaps, kelle headust ja puhtust ta tunnetab ning kelle sülle ta puhkama läheb. Teose motiivistik, lihtsustatud vormid ning tumeda-heleda kontrastid loovad salapärase õhustiku, mis räägivad kunstniku erakordselt rikkalikust fantaasiast. Meistritöö Ükssarv, Jüri Arrak E-kunstisalongis Arrak Jüri
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Ükssarv, Jüri Arrak E-kunstisalongis
Jüri Arrak (1936–2022)

Ükssarv

1993 Siiditrükk plm.36 x 42,8
Alghind: 15500/€990
21. E-Kunstisalongi XXI oksjon
01.12.2008 Tallinna galerii

Jüri Arrak on lõpetanud 1966.a. ERKI metallehistöö erialal, kuid juba üliõpilasena hakkas ta aktiivselt tegelema maalikunsti ja graafikaga. Viimasele kahele on ta truuks jäänud tänaseni. Aastatega on kunstnikul kujunenud omanäoline käekiri ning inimfiguuride käsitlus, millega ta on end kunstipubliku teadvusesse jäädvustanud. J. Arraku loomingus on suur rõhk religioossetel teemadel ning müüditõlgendustel. Kunstnik on kirjutanud: “Minu maailmatunnetus on paljus mütoloogiline, sest märksõna müüt tähendab pärimuslikku kujutelma maailma ja ühiskonna nähtuste tekkimisest ning seda põhjustanud üleloomulikest olenditest ja samas ka väljamõeldist. On vaieldav, kus lõppeb müüt ja algab jumala ilmutatu /---/.“
Graafilisel lehel “Ükssarv" kujutatud müütilise looma peamisteks omadusteks on peetud kiirust ja tugevust. Legendi kohaselt suudab teda püüda ainult noor tütarlaps, kelle headust ja puhtust ta tunnetab ning kelle sülle ta puhkama läheb. Teose motiivistik, lihtsustatud vormid ning tumeda-heleda kontrastid loovad salapärase õhustiku, mis räägivad kunstniku erakordselt rikkalikust fantaasiast.Jüri Arrak (1936–2022)
Maalija, graafik ning metalli- ja filmikunstnik Jüri Arrak sündis 1936. aastal Tallinnas (Henno Arraku poolvend). Suri aastal 2022.Lõpetas 1955. aastal Tallinnas Mäetehnikumi, õppis aastast 1961 ERKI-s, lõpetas selle 1966 metallehistöö erialal. Töötas 1967–68 Tallinna Metallitoodete Tehase kunstnikuna ja 1968–69 Tallinnfilmi lavastuskunstnikuna; aastast 1969 vabakunstnik. Eesti NSV teeneline kunstnik (1988). Aastast 1969 Kunstnike Liidu liige.Kuulunud rühmitisse ANK'64. Hakkas juba üliõpilasena metallehistöö kõrval viljelema maalikunsti ja graafikat. Tema kujutatav maailm on paradoksaalne, maalist maali kordub masktegelaskuju, mis kontekstist sõltuvalt saab uue tähenduse. Varastes teostes leidub irooniat, küpses loomingus see taandub ja esiplaanile tõusevad eksistentsiaalsed probleemid, eriti Piibli sü¾eede käsitluses. Religioosne suund kulmineerub Halliste kiriku altarimaalis (1990). Graafikas arendanud ekspressiivset müüditõlgendust.Suurimat metallkompositsiooni Baba-Jaga eksponeeriti 1970 Osaka maailmanäitusel.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Ükssarv, Jüri Arrak E-kunstisalongis

Jüri Arrak (1936–2022) Ükssarv 1993 Siiditrükk plm 36 x 42,8 Alghind: 15500/€990 21 Jüri Arrak on lõpetanud 1966.a. ERKI metallehistöö erialal, kuid juba üliõpilasena hakkas ta aktiivselt tegelema maalikunsti ja graafikaga. Viimasele kahele on ta truuks jäänud tänaseni. Aastatega on kunstnikul kujunenud omanäoline käekiri ning inimfiguuride käsitlus, millega ta on end kunstipubliku teadvusesse jäädvustanud. J. Arraku loomingus on suur rõhk religioossetel teemadel ning müüditõlgendustel. Kunstnik on kirjutanud: “Minu maailmatunnetus on paljus mütoloogiline, sest märksõna müüt tähendab pärimuslikku kujutelma maailma ja ühiskonna nähtuste tekkimisest ning seda põhjustanud üleloomulikest olenditest ja samas ka väljamõeldist. On vaieldav, kus lõppeb müüt ja algab jumala ilmutatu /---/.“ Graafilisel lehel “Ükssarv" kujutatud müütilise looma peamisteks omadusteks on peetud kiirust ja tugevust. Legendi kohaselt suudab teda püüda ainult noor tütarlaps, kelle headust ja puhtust ta tunnetab ning kelle sülle ta puhkama läheb. Teose motiivistik, lihtsustatud vormid ning tumeda-heleda kontrastid loovad salapärase õhustiku, mis räägivad kunstniku erakordselt rikkalikust fantaasiast.

Ükssarv, Jüri Arrak E-kunstisalongis

Arrak Jüri
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük