Öö sarjast Kodalased, Kaljo Käesolev teos on üks 25st tööst koosnevast sarjast "Kodalased", mille eest Kaljo Põllu pälvis Kristjan Raua preemia. Mai Levin on sellest sarjast kirjutanud: "Vaevalt on mõtet sarjale teadusliku mõõdupuuga läheneda; kuid kahtlemata on "Kodalaste" sünd seotud - fennougristika, arheoloogia - arenguga; me võime konstateerida kokkupuutepunkte mitmete nähtustega teistel kunstialadel (Lennart Meri, Veljo Tormis jne). Sarja paremikus on kunstnikul õnnestunud ühendada olustikuline elavus, müütilis-arhailine hõng ja üldinimlik tähendus. " Teos on ära toodud 1979. aasta näitusekataloogis "Kaljo Põllu graafika" lk 15. 2008 Öö sarjast Kodalased, Kaljo Põllu E-kunstisalongis Põllu Kaljo
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Öö sarjast Kodalased, Kaljo Põllu E-kunstisalongis
Kaljo Põllu (1934–2010)

Öö sarjast Kodalased

1975 Metsotinto, paber. Signatuuriga. Plm 32x49
Alghind: € €500, lõpphind: € 700
40. E-Kunstisalongi XXXX oksjon
28.10.2017 Tartu galeriis kell 15

Käesolev teos on üks 25st tööst koosnevast sarjast "Kodalased",
mille eest Kaljo Põllu pälvis Kristjan Raua preemia. Mai Levin
on sellest sarjast kirjutanud: "Vaevalt on mõtet sarjale teadusliku
mõõdupuuga läheneda; kuid kahtlemata on "Kodalaste"
sünd seotud - fennougristika, arheoloogia - arenguga; me
võime konstateerida kokkupuutepunkte mitmete nähtustega
teistel kunstialadel (Lennart Meri, Veljo Tormis jne). Sarja paremikus
on kunstnikul õnnestunud ühendada olustikuline elavus,
müütilis-arhailine hõng ja üldinimlik tähendus."
Teos on ära toodud 1979. aasta näitusekataloogis "Kaljo Põllu
graafika" lk 15.Kaljo Põllu (1934–2010)
Graafik, sündinud 1934. aastal Hiiumaal. Suri 2010. aastal. Õppis aastast 1949 Haapsalu Pedagoogilises Koolis, lõpetas selle 1953 ja jätkas aastani 1954 õpinguid Tartu Muusikakoolis koorijuhtimise erialal. Aastast 1956 õppis ERKI-s, lõpetas selle 1962 klaasehistöö erialal. Töötanud TKÜ õppejõuna joonistuse alal. Loonud üle 300 mitmesuguses tehnikas gravüüri (Kodalased 1973–1975). Metsotintotehnika annab teostele maalilise pehmuse ja varjundirikkuse ning rõhutab ainestikust tulenevat müstilis-romantilist meeleolu. Samas tehnikas valminud Eesti maastikes valdavad lihtsad loodussümbolid.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Öö sarjast Kodalased, Kaljo

Kaljo Põllu (1934–2010) Öö sarjast Kodalased 1975 Metsotinto, paber Signatuuriga Käesolev teos on üks 25st tööst koosnevast sarjast "Kodalased",mille eest Kaljo Põllu pälvis Kristjan Raua preemia. Mai Levinon sellest sarjast kirjutanud: "Vaevalt on mõtet sarjale teaduslikumõõdupuuga läheneda; kuid kahtlemata on "Kodalaste"sünd seotud - fennougristika, arheoloogia - arenguga; mevõime konstateerida kokkupuutepunkte mitmete nähtustegateistel kunstialadel (Lennart Meri, Veljo Tormis jne). Sarja paremikuson kunstnikul õnnestunud ühendada olustikuline elavus,müütilis-arhailine hõng ja üldinimlik tähendus."Teos on ära toodud 1979. aasta näitusekataloogis "Kaljo Põllugraafika" lk 15.

Öö sarjast Kodalased, Kaljo Põllu E-kunstisalongis

Põllu Kaljo
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük