52 Heinakuu sarjast Kalivägi, Kuuekümneviiest lehest koosnev metsotintotehnikas graafikasari „Kalivägi“ valmis Kaljo Põllul aastatel 1978–1984 ning see on vaieldamatult võimsaim ja suurim sari eesti graafikakunstis. Sarnaselt „Kodalastele“ on ka siin olnud kunstnikule inspiratsiooniallikaks retked liivlaste, laplaste, udmurtide, komide jt kultuuri juurde. Sarja ühe osa moodustavad kaksteist pilti, mis lähtuvad rahvakalendri kuude nimetustest ning mille kaudu on Põllu andnud ülevaate maarahva töödest ja kommetest. Lehel „Heinakuu“ avaneb vaade läbi saunaakna juukseid pesevale naisele ning omavahel on seostatud olustikuline motiiv aktiga. Käesolev leht on reprodutseeritud 1988. aastal koostatud Kaljo Põllu graafikamapis „Kalivägi“ (nr 17 all), teosele on teksti kirjutanud Jaan Kaplinski: „Ainult laupäeva õhtul saunast tulles on inimene töömuredest prii ja saab lasta suve värvidel, lõhnadel ja sahinatel meelde tulla ja meelde jääda. Et oleks talvel võtta. “ Sarja „Kalivägi“ eest pälvis Kaljo Põllu 1985. aastal Kristjan Raua preemia. Graafiline leht „Heinakuu“ kuulub ka Tartu Ülikooli kunstimuuseumi kollektsiooni. 2008 52. Heinakuu sarjast Kalivägi, Kaljo Põllu E-kunstisalongis Põllu Kaljo
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
52. Heinakuu sarjast Kalivägi, Kaljo Põllu E-kunstisalongis
Kaljo Põllu (1934–2010)

52. Heinakuu sarjast Kalivägi

1981. Metsotinto, paber. Lm 55,5x52,5. Signatuuriga.
Alghind: € 2500, lõpphind: € 5800
50. E-Kunstisalongi L oksjon
03.12.2022 Tartu galeriis kell 13

Kuuekümneviiest lehest koosnev metsotintotehnikas graafikasari „Kalivägi“ valmis Kaljo Põllul aastatel 1978–1984 ning see on vaieldamatult võimsaim ja suurim sari eesti graafikakunstis. Sarnaselt „Kodalastele“ on ka siin olnud kunstnikule inspiratsiooniallikaks retked liivlaste, laplaste, udmurtide, komide jt kultuuri juurde. Sarja ühe osa moodustavad kaksteist pilti, mis lähtuvad rahvakalendri kuude nimetustest ning mille kaudu on Põllu andnud ülevaate maarahva töödest ja kommetest. Lehel „Heinakuu“ avaneb vaade läbi saunaakna juukseid pesevale naisele ning omavahel on seostatud olustikuline motiiv aktiga.
Käesolev leht on reprodutseeritud 1988. aastal koostatud Kaljo Põllu graafikamapis „Kalivägi“ (nr 17 all), teosele on teksti kirjutanud Jaan Kaplinski: „Ainult laupäeva õhtul saunast tulles on inimene töömuredest prii ja saab lasta suve värvidel, lõhnadel ja sahinatel meelde tulla ja meelde jääda. Et oleks talvel võtta.“
Sarja „Kalivägi“ eest pälvis Kaljo Põllu 1985. aastal Kristjan Raua preemia. Graafiline leht „Heinakuu“ kuulub ka Tartu Ülikooli kunstimuuseumi kollektsiooni.Kaljo Põllu (1934–2010)
Graafik, sündinud 1934. aastal Hiiumaal. Suri 2010. aastal. Õppis aastast 1949 Haapsalu Pedagoogilises Koolis, lõpetas selle 1953 ja jätkas aastani 1954 õpinguid Tartu Muusikakoolis koorijuhtimise erialal. Aastast 1956 õppis ERKI-s, lõpetas selle 1962 klaasehistöö erialal. Töötanud TKÜ õppejõuna joonistuse alal. Loonud üle 300 mitmesuguses tehnikas gravüüri (Kodalased 1973–1975). Metsotintotehnika annab teostele maalilise pehmuse ja varjundirikkuse ning rõhutab ainestikust tulenevat müstilis-romantilist meeleolu. Samas tehnikas valminud Eesti maastikes valdavad lihtsad loodussümbolid.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

52 Heinakuu sarjast Kalivägi,

Kaljo Põllu (1934–2010) 52 Heinakuu sarjast Kalivägi 1981 Kuuekümneviiest lehest koosnev metsotintotehnikas graafikasari „Kalivägi“ valmis Kaljo Põllul aastatel 1978–1984 ning see on vaieldamatult võimsaim ja suurim sari eesti graafikakunstis. Sarnaselt „Kodalastele“ on ka siin olnud kunstnikule inspiratsiooniallikaks retked liivlaste, laplaste, udmurtide, komide jt kultuuri juurde. Sarja ühe osa moodustavad kaksteist pilti, mis lähtuvad rahvakalendri kuude nimetustest ning mille kaudu on Põllu andnud ülevaate maarahva töödest ja kommetest. Lehel „Heinakuu“ avaneb vaade läbi saunaakna juukseid pesevale naisele ning omavahel on seostatud olustikuline motiiv aktiga. Käesolev leht on reprodutseeritud 1988. aastal koostatud Kaljo Põllu graafikamapis „Kalivägi“ (nr 17 all), teosele on teksti kirjutanud Jaan Kaplinski: „Ainult laupäeva õhtul saunast tulles on inimene töömuredest prii ja saab lasta suve värvidel, lõhnadel ja sahinatel meelde tulla ja meelde jääda. Et oleks talvel võtta.“Sarja „Kalivägi“ eest pälvis Kaljo Põllu 1985. aastal Kristjan Raua preemia. Graafiline leht „Heinakuu“ kuulub ka Tartu Ülikooli kunstimuuseumi kollektsiooni.

52. Heinakuu sarjast Kalivägi, Kaljo Põllu E-kunstisalongis

Põllu Kaljo
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük