Oleviste, Kaljo Põllu E-kunstisalongis Jüri Hain on 1975. aastal öelnud: “Loominguliste suunitluste kiire ja sageli küllaltki ootamatu vaheldumine eristab Kaljo Põllut eesti graafikute enamikust. Ja samal ajal kõik need loominguetapid seostuvad oma eripalgelisusele vaatamata hästi meie nüüdiskunsti üldiste arengujoontega. Üsna tüüpiliseks võib pidada nii Kaljo Põllu 60-ndate aastate alguse ja keskpaiga konkreetse kohaga seotud loodusmeeleolude edasiandmise püüet, kümnendi teisel poolel tekkinud huvi optiliste efektide vastu”. 2008 Oleviste, Kaljo Põllu E-kunstisalongis Põllu Kaljo
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Oleviste, Kaljo Põllu E-kunstisalongis
Kaljo Põllu (1934–2010)

Oleviste

1965. Värviline puulõige, paber. Ava 39x26. Signatuuriga.
Alghind: € €750
49. E-Kunstisalongi XLIX oksjon
27.03.2022 Tartu galeriis kell 13

Jüri Hain on 1975.aastal öelnud: “Loominguliste suunitluste kiire ja sageli küllaltki ootamatu vaheldumine eristab Kaljo Põllut eesti graafikute enamikust. Ja samal ajal kõik need loominguetapid seostuvad oma eripalgelisusele vaatamata hästi meie nüüdiskunsti üldiste arengujoontega. Üsna tüüpiliseks võib pidada nii Kaljo Põllu 60-ndate aastate alguse ja keskpaiga konkreetse kohaga seotud loodusmeeleolude edasiandmise püüet, kümnendi teisel poolel tekkinud huvi optiliste efektide vastu”.Kaljo Põllu (1934–2010)
Graafik, sündinud 1934. aastal Hiiumaal. Suri 2010. aastal. Õppis aastast 1949 Haapsalu Pedagoogilises Koolis, lõpetas selle 1953 ja jätkas aastani 1954 õpinguid Tartu Muusikakoolis koorijuhtimise erialal. Aastast 1956 õppis ERKI-s, lõpetas selle 1962 klaasehistöö erialal. Töötanud TKÜ õppejõuna joonistuse alal. Loonud üle 300 mitmesuguses tehnikas gravüüri (Kodalased 1973–1975). Metsotintotehnika annab teostele maalilise pehmuse ja varjundirikkuse ning rõhutab ainestikust tulenevat müstilis-romantilist meeleolu. Samas tehnikas valminud Eesti maastikes valdavad lihtsad loodussümbolid.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Oleviste, Kaljo Põllu E-kunstisalongis

Kaljo Põllu (1934–2010) Oleviste 1965 Värviline puulõige, paber Jüri Hain on 1975.aastal öelnud: “Loominguliste suunitluste kiire ja sageli küllaltki ootamatu vaheldumine eristab Kaljo Põllut eesti graafikute enamikust. Ja samal ajal kõik need loominguetapid seostuvad oma eripalgelisusele vaatamata hästi meie nüüdiskunsti üldiste arengujoontega. Üsna tüüpiliseks võib pidada nii Kaljo Põllu 60-ndate aastate alguse ja keskpaiga konkreetse kohaga seotud loodusmeeleolude edasiandmise püüet, kümnendi teisel poolel tekkinud huvi optiliste efektide vastu”.

Oleviste, Kaljo Põllu E-kunstisalongis

Põllu Kaljo
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük