Päikesevene sarjast Kodalased, Kaljo Kaljo Põllu kasutas sarja „Kodalased“ loomisel väga nõudlikku metsotinto tehnikat, millest Ene Asu-Õunas on kirjutanud: „„Kodalaste“ sündimisel näib metsotinto olevat kunstniku sobivaim ja tänuväärseim abiline /. . . / Siin ühinevad maalija ja graafik, pinna peen, lausa maalile lähedane nüansseeritus ja joone vormiv jõulisus, väline karmus ja seesmine tundelisus /. . . / Nii ühendab siin kunstnik ka mineviku ja oleviku – soome-ugri algupäraste hõimude ürgse elupildi meie modernse mõttemaailmaga, kutsudes ja viies meid sinna läbi kodalaste koja. . . “ Käesolev graafiline leht on reprodutseeritud 1978. aastal koostatud Kaljo Põllu graafikamapis „Kodalased: 13 reproduktsiooni“ nr 5 all, kus igale valitud lehele on teksti kirjutanud Jaan Kaplinski. Kaljo Põllu „Päikesevene“ kuulub ka Eesti Kunstimuuseumi kollektsiooni. Meistritase Päikesevene sarjast Kodalased, Kaljo Põllu E-kunstisalongis Põllu Kaljo
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Päikesevene sarjast Kodalased, Kaljo Põllu E-kunstisalongis
Kaljo Põllu (1934–2010)

Päikesevene sarjast Kodalased

1974. Metsotinto, paber. Lm 43x58,5. Signatuuriga.
Alghind: € €750, lõpphind: € 2 000
45. E-Kunstisalongi XLV oksjon
28.03.2020 Tartu galeriis kell 13

Kaljo Põllu kasutas sarja „Kodalased“ loomisel väga nõudlikku metsotinto tehnikat, millest Ene Asu-Õunas on kirjutanud: „„Kodalaste“ sündimisel näib metsotinto olevat kunstniku sobivaim ja tänuväärseim abiline /.../ Siin ühinevad maalija ja graafik, pinna peen, lausa maalile lähedane nüansseeritus ja joone vormiv jõulisus, väline karmus ja seesmine tundelisus /.../ Nii ühendab siin kunstnik ka mineviku ja oleviku – soome-ugri algupäraste hõimude ürgse elupildi meie modernse mõttemaailmaga, kutsudes ja viies meid sinna läbi kodalaste koja...“ Käesolev graafiline leht on reprodutseeritud 1978. aastal koostatud Kaljo Põllu graafikamapis „Kodalased: 13 reproduktsiooni“ nr 5 all, kus igale valitud lehele on teksti kirjutanud Jaan Kaplinski. Kaljo Põllu „Päikesevene“ kuulub ka Eesti Kunstimuuseumi kollektsiooni.Kaljo Põllu (1934–2010)
Graafik, sündinud 1934. aastal Hiiumaal. Suri 2010. aastal. Õppis aastast 1949 Haapsalu Pedagoogilises Koolis, lõpetas selle 1953 ja jätkas aastani 1954 õpinguid Tartu Muusikakoolis koorijuhtimise erialal. Aastast 1956 õppis ERKI-s, lõpetas selle 1962 klaasehistöö erialal. Töötanud TKÜ õppejõuna joonistuse alal. Loonud üle 300 mitmesuguses tehnikas gravüüri (Kodalased 1973–1975). Metsotintotehnika annab teostele maalilise pehmuse ja varjundirikkuse ning rõhutab ainestikust tulenevat müstilis-romantilist meeleolu. Samas tehnikas valminud Eesti maastikes valdavad lihtsad loodussümbolid.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Päikesevene sarjast Kodalased, Kaljo

Kaljo Põllu (1934–2010) Päikesevene sarjast Kodalased 1974 Metsotinto, paber Kaljo Põllu kasutas sarja „Kodalased“ loomisel väga nõudlikku metsotinto tehnikat, millest Ene Asu-Õunas on kirjutanud: „„Kodalaste“ sündimisel näib metsotinto olevat kunstniku sobivaim ja tänuväärseim abiline /.../ Siin ühinevad maalija ja graafik, pinna peen, lausa maalile lähedane nüansseeritus ja joone vormiv jõulisus, väline karmus ja seesmine tundelisus /.../ Nii ühendab siin kunstnik ka mineviku ja oleviku – soome-ugri algupäraste hõimude ürgse elupildi meie modernse mõttemaailmaga, kutsudes ja viies meid sinna läbi kodalaste koja...“ Käesolev graafiline leht on reprodutseeritud 1978. aastal koostatud Kaljo Põllu graafikamapis „Kodalased: 13 reproduktsiooni“ nr 5 all, kus igale valitud lehele on teksti kirjutanud Jaan Kaplinski. Kaljo Põllu „Päikesevene“ kuulub ka Eesti Kunstimuuseumi kollektsiooni.

Päikesevene sarjast Kodalased, Kaljo Põllu E-kunstisalongis

Põllu Kaljo
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük