Hingekellad, Kaljo Põllu E-kunstisalongis Kunstnik Kaljo Põllo asus ERKI-sse õppima 1956. aastal nign lõpetas selle 1962. aastal klaasehistööerialal, kuigi oma loomingus on viljelenud eelkõige just graafikat. 1960ndatel aastatel oli Põllu noortele kunstnikele lääne kunsti tutvustamise eestvedajaid, levitades moodsa kunsti ajalugu ning teooriat käsitlevat kirjandust ja samal ajal ise seda aktiivselt viljeledes. 1967. aastal loodi Põllu algatusel avangardistlik kunstirühmitus Visarid, mille tegevusega püüti vastanduda ametlikule kunstile ning varasematele eesti kunsti traditsioonidele. Rühmituse käsikirjalises manifestis kuulutas Põllu: "Eesmärgiks saab totaalne kunst, kunst kõikjale, kunsti kõigile. “ Sellel perioodil sündinud Põllu taieseid peetakse 1960. aastate eesti kullafondi kuuluvateks, mis soodustasid ja toetasid uuendusi eesti kunstielus ning kujunesid omamoodi majakateks hetke kunstisituatsioonis orienteerumiseks. Graafiline leht "Hingekellad“ pärineb kunstniku lühikesest, kuid põnevast loomejärgust ning on pop-kunsti sugemetega tõlgendus naiseks saamiseks ning olemisest. Järgneval kümnendil võõrandus kunstnik oma senistest hoiakutes ning suundus mütoloogiliste teemade käsitlusse ning tõlgendustesse. Tema teoste põhisisuks sai soome-ugri rahvaste ürgalge ning eluolu. Meistritase Hingekellad, Kaljo Põllu E-kunstisalongis Põllu Kaljo
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Hingekellad, Kaljo Põllu E-kunstisalongis
Kaljo Põllu (1934–2010)

Hingekellad

1968 38 x 24,8
Alghind: € 6000/€383
22. E-Kunstisalongi XXII oksjon
28.06.2009 kell 16 Pärnus, Sunsetis (Rannahoone), Kapteni salongis

Kunstnik Kaljo Põllo asus ERKI-sse õppima 1956. aastal nign lõpetas selle 1962. aastal klaasehistööerialal, kuigi oma loomingus on viljelenud eelkõige just graafikat. 1960ndatel aastatel oli Põllu noortele kunstnikele lääne kunsti tutvustamise eestvedajaid, levitades moodsa kunsti ajalugu ning teooriat käsitlevat kirjandust ja samal ajal ise seda aktiivselt viljeledes. 1967. aastal loodi Põllu algatusel avangardistlik kunstirühmitus Visarid, mille tegevusega püüti vastanduda ametlikule kunstile ning varasematele eesti kunsti traditsioonidele. Rühmituse käsikirjalises manifestis kuulutas Põllu: "Eesmärgiks saab totaalne kunst, kunst kõikjale, kunsti kõigile.“ Sellel perioodil sündinud Põllu taieseid peetakse 1960. aastate eesti kullafondi kuuluvateks, mis soodustasid ja toetasid uuendusi eesti kunstielus ning kujunesid omamoodi majakateks hetke kunstisituatsioonis orienteerumiseks. Graafiline leht "Hingekellad“ pärineb kunstniku lühikesest, kuid põnevast loomejärgust ning on pop-kunsti sugemetega tõlgendus naiseks saamiseks ning olemisest. Järgneval kümnendil võõrandus kunstnik oma senistest hoiakutes ning suundus mütoloogiliste teemade käsitlusse ning tõlgendustesse. Tema teoste põhisisuks sai soome-ugri rahvaste ürgalge ning eluolu.Kaljo Põllu (1934–2010)
Graafik, sündinud 1934. aastal Hiiumaal. Suri 2010. aastal. Õppis aastast 1949 Haapsalu Pedagoogilises Koolis, lõpetas selle 1953 ja jätkas aastani 1954 õpinguid Tartu Muusikakoolis koorijuhtimise erialal. Aastast 1956 õppis ERKI-s, lõpetas selle 1962 klaasehistöö erialal. Töötanud TKÜ õppejõuna joonistuse alal. Loonud üle 300 mitmesuguses tehnikas gravüüri (Kodalased 1973–1975). Metsotintotehnika annab teostele maalilise pehmuse ja varjundirikkuse ning rõhutab ainestikust tulenevat müstilis-romantilist meeleolu. Samas tehnikas valminud Eesti maastikes valdavad lihtsad loodussümbolid.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Hingekellad, Kaljo Põllu E-kunstisalongis

Kaljo Põllu (1934–2010) Hingekellad 1968 38 x 24,8 Alghind: € 6000/€383 22 E-Kunstisalongi XXII oksjon 28 Kunstnik Kaljo Põllo asus ERKI-sse õppima 1956. aastal nign lõpetas selle 1962. aastal klaasehistööerialal, kuigi oma loomingus on viljelenud eelkõige just graafikat. 1960ndatel aastatel oli Põllu noortele kunstnikele lääne kunsti tutvustamise eestvedajaid, levitades moodsa kunsti ajalugu ning teooriat käsitlevat kirjandust ja samal ajal ise seda aktiivselt viljeledes. 1967. aastal loodi Põllu algatusel avangardistlik kunstirühmitus Visarid, mille tegevusega püüti vastanduda ametlikule kunstile ning varasematele eesti kunsti traditsioonidele. Rühmituse käsikirjalises manifestis kuulutas Põllu: "Eesmärgiks saab totaalne kunst, kunst kõikjale, kunsti kõigile.“ Sellel perioodil sündinud Põllu taieseid peetakse 1960. aastate eesti kullafondi kuuluvateks, mis soodustasid ja toetasid uuendusi eesti kunstielus ning kujunesid omamoodi majakateks hetke kunstisituatsioonis orienteerumiseks. Graafiline leht "Hingekellad“ pärineb kunstniku lühikesest, kuid põnevast loomejärgust ning on pop-kunsti sugemetega tõlgendus naiseks saamiseks ning olemisest. Järgneval kümnendil võõrandus kunstnik oma senistest hoiakutes ning suundus mütoloogiliste teemade käsitlusse ning tõlgendustesse. Tema teoste põhisisuks sai soome-ugri rahvaste ürgalge ning eluolu.

Hingekellad, Kaljo Põllu E-kunstisalongis

Põllu Kaljo
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük