Mehed sarjast Kodalased, Kaljo Eesti Riikliku Kunstiinstituudi lõpetanud Põllu üks tuntumaid graafilisi sarju on "Kodalased", mis valmis 1975. aastal ning koosneb kokku 25 lehest. Sarja valmimisaastal pälvis kunstnik selle eest ka Kristjan Raua preemia. Kunstiteadlane Mai Levin on kirjeldanud auhinnatud koguteost järgmiselt: "Me võime kodalasi kristjanraualikuks nimetada: selleks annab alust sarja autori sügav huvi kauge mineviku vastu, mineviku ja tänapäeva seose tunnetamine rahva elus, võime luua terviklik, eluliselt veenev pildimaailm, kus eksisteerivad ja tegutsevad esivanemad-hõimlased-kodalased, nii nagu kunstnik neid endale ette kujutab. " 1978. aastal valmis "Kodalaste" sarja piltide ainetel loodud Jaan Kaplinski tekstidega mapp ning 1980. aastal lõi René Eespere "Kodalaste" ainetel samanimelise balleti. Käesolev teos on ära toodud 1979. aastal koostatud Kaljo Põllu graafika kataloogis vabagraafika nimestikus lk 15. 2008 Mehed sarjast Kodalased, Kaljo Põllu E-kunstisalongis Põllu Kaljo
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Mehed sarjast Kodalased, Kaljo Põllu E-kunstisalongis
Kaljo Põllu (1934–2010)

Mehed sarjast Kodalased

1975 Metsotinto, paber. Signatuuriga. Ava 31,5x51,5
Alghind: € €400, lõpphind: € 725
35. E-Kunstisalongi XXXV oksjon
07.11.2015 Tartu galeriis kell 15

Eesti Riikliku Kunstiinstituudi lõpetanud Põllu üks tuntumaid graafilisi sarju on "Kodalased", mis valmis 1975. aastal ning koosneb kokku 25 lehest. Sarja valmimisaastal pälvis kunstnik selle eest ka Kristjan Raua preemia. Kunstiteadlane Mai Levin on kirjeldanud auhinnatud koguteost järgmiselt: "Me võime kodalasi kristjanraualikuks nimetada: selleks annab alust sarja autori sügav huvi kauge mineviku vastu, mineviku ja tänapäeva seose tunnetamine rahva elus, võime luua terviklik, eluliselt veenev pildimaailm, kus eksisteerivad ja tegutsevad esivanemad-hõimlased-kodalased, nii nagu kunstnik neid endale ette kujutab." 1978. aastal valmis "Kodalaste" sarja piltide ainetel loodud Jaan Kaplinski tekstidega mapp ning 1980. aastal lõi René Eespere "Kodalaste" ainetel samanimelise balleti. Käesolev teos on ära toodud 1979. aastal koostatud Kaljo Põllu graafika kataloogis vabagraafika nimestikus lk 15.Kaljo Põllu (1934–2010)
Graafik, sündinud 1934. aastal Hiiumaal. Suri 2010. aastal. Õppis aastast 1949 Haapsalu Pedagoogilises Koolis, lõpetas selle 1953 ja jätkas aastani 1954 õpinguid Tartu Muusikakoolis koorijuhtimise erialal. Aastast 1956 õppis ERKI-s, lõpetas selle 1962 klaasehistöö erialal. Töötanud TKÜ õppejõuna joonistuse alal. Loonud üle 300 mitmesuguses tehnikas gravüüri (Kodalased 1973–1975). Metsotintotehnika annab teostele maalilise pehmuse ja varjundirikkuse ning rõhutab ainestikust tulenevat müstilis-romantilist meeleolu. Samas tehnikas valminud Eesti maastikes valdavad lihtsad loodussümbolid.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Mehed sarjast Kodalased, Kaljo

Kaljo Põllu (1934–2010) Mehed sarjast Kodalased 1975 Metsotinto, paber Signatuuriga Eesti Riikliku Kunstiinstituudi lõpetanud Põllu üks tuntumaid graafilisi sarju on "Kodalased", mis valmis 1975. aastal ning koosneb kokku 25 lehest. Sarja valmimisaastal pälvis kunstnik selle eest ka Kristjan Raua preemia. Kunstiteadlane Mai Levin on kirjeldanud auhinnatud koguteost järgmiselt: "Me võime kodalasi kristjanraualikuks nimetada: selleks annab alust sarja autori sügav huvi kauge mineviku vastu, mineviku ja tänapäeva seose tunnetamine rahva elus, võime luua terviklik, eluliselt veenev pildimaailm, kus eksisteerivad ja tegutsevad esivanemad-hõimlased-kodalased, nii nagu kunstnik neid endale ette kujutab." 1978. aastal valmis "Kodalaste" sarja piltide ainetel loodud Jaan Kaplinski tekstidega mapp ning 1980. aastal lõi René Eespere "Kodalaste" ainetel samanimelise balleti. Käesolev teos on ära toodud 1979. aastal koostatud Kaljo Põllu graafika kataloogis vabagraafika nimestikus lk 15.

Mehed sarjast Kodalased, Kaljo Põllu E-kunstisalongis

Põllu Kaljo
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük