Vergi paadisadam, Richard Uutmaa "Richard Uutmaaga lõppes eesti maalis eheda mere- ja rannaromantika liin. /. . . / Ta ise oli kogu oma olemuselt, isegi välimuselt rannainimene," nii on kirjeldanud Martti Soosaar oma "Ateljee etüüdides" Eesti põhjarannikult Altjast pärit Uutmaad. Tulevane kunstnik õppis Pallases Nikolai Triigi käe all ning lõpetas kooli 1935. aastal koos Eerik Haameri, Valerian Loiki ja Ida-Anton-Aguga. Juba kooliajal oli Uutmaale südamelähedaseks motiiviks rand ja meri, ka lõputööks oli just rannapilt. Kodukandi maastik inspireeris Uutmaad terve tema elu. Ka Vergi rand, mida käesoleval teosel "Vergi paadisadam" on kujutatud, asub Altjast vaid mõne kilomeetri kaugusel. 1999 teater "Vanemuine" Vergi paadisadam, Richard Uutmaa E-kunstisalongis Uutmaa Richard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Vergi paadisadam, Richard Uutmaa E-kunstisalongis
Richard Uutmaa (1905-1977)

Vergi paadisadam

1963 Akvarell, paber. Signatuuriga. Lm 37x48
Alghind: € €850
34. E-Kunstisalongi XXXIV oksjon
28.03.2015 Tartu galeriis kell 15

"Richard Uutmaaga lõppes eesti maalis eheda mere- ja rannaromantika
liin. /.../ Ta ise oli kogu oma olemuselt, isegi välimuselt
rannainimene," nii on kirjeldanud Martti Soosaar oma "Ateljee
etüüdides" Eesti põhjarannikult Altjast pärit Uutmaad.
Tulevane kunstnik õppis Pallases Nikolai Triigi käe all ning
lõpetas kooli 1935. aastal koos Eerik Haameri, Valerian Loiki
ja Ida-Anton-Aguga. Juba kooliajal oli Uutmaale südamelähedaseks
motiiviks rand ja meri, ka lõputööks oli just rannapilt.
Kodukandi maastik inspireeris Uutmaad terve tema elu. Ka
Vergi rand, mida käesoleval teosel "Vergi paadisadam" on
kujutatud, asub Altjast vaid mõne kilomeetri kaugusel.Richard Uutmaa (1905-1977)
Maalikunstnik, sündis 1905. aastal Virumaal. Suri 1977. aastal Tallinnas. Lõpetas 1935. aastal Pallase Nikolai Triigi meistriateljees. Omandas 1938. aastal Tartu Ülikooli juures joonistus- ja joonestusõpetaja kutse. Sai 1939. aastal KKSKV maalistipendiumi. 1944-1950 oli Tallinna Riikliku Tarbekunsti Instituudi õppejõud, pärast seda tegutses vabakunstnikuna. Aastast 1944 Kunstnike Liidu liige. Osales näitustel Tallinnas, Rakveres, Riias ja Kaunases.Tõi 1930. aastate II poolel Pallase maalikoplkonda mereteema ja Eesti põhjaranniku olustiku. Meremaalid kuuluvad Eesti silmapaistvamate hulka. 1970. aastatel pühendus akvarellile, selles valdab vaba ja üldistav vormikäsitlus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Vergi paadisadam, Richard Uutmaa

Richard Uutmaa (1905-1977) Vergi paadisadam 1963 Akvarell, paber Signatuuriga "Richard Uutmaaga lõppes eesti maalis eheda mere- ja rannaromantikaliin. /.../ Ta ise oli kogu oma olemuselt, isegi välimuseltrannainimene," nii on kirjeldanud Martti Soosaar oma "Ateljeeetüüdides" Eesti põhjarannikult Altjast pärit Uutmaad.Tulevane kunstnik õppis Pallases Nikolai Triigi käe all ninglõpetas kooli 1935. aastal koos Eerik Haameri, Valerian Loikija Ida-Anton-Aguga. Juba kooliajal oli Uutmaale südamelähedaseksmotiiviks rand ja meri, ka lõputööks oli just rannapilt.Kodukandi maastik inspireeris Uutmaad terve tema elu. KaVergi rand, mida käesoleval teosel "Vergi paadisadam" onkujutatud, asub Altjast vaid mõne kilomeetri kaugusel.

Vergi paadisadam, Richard Uutmaa E-kunstisalongis

Uutmaa Richard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük