Meri, Richard Uutmaa E-kunstisalongis Eesti esimarinistiks peetud Uutmaad on eesti kunstiloos kõrvutatud selliste meistrite nagu Eerik Haameri ja Richard Sagritsaga. Mai Levin on Uutmaast kõnelenud nõnda: “Põhjaranniku poisina maalis Uutmaa eelkõige rannakülasid ja randu Virumaal /. . . / Uutmaa merepiltides on stiihiat ja võimsat hingust vahetult tunda. Mind on võlunud Uutmaa värvimeel, tema värvilahenduste mitmekesisus. Ma pean teda üheks paremaks värvimeistriks eesti maalijate seas. /. . . /Ta on romantiline, haarab meid just romantilise kõrgendatud tundeseisundiga oma maalides. Ta on loonud emotsionaalseid kujundeid, annab looduselamust edasi niisugustes efektsetes, meeldejäävates, säravates kujundites, väga temperamentne maalija. “ Pallase meistrite looming Meri, Richard Uutmaa E-kunstisalongis Uutmaa Richard
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Meri, Richard Uutmaa E-kunstisalongis
Richard Uutmaa (1905-1977)

Meri

1975 Akvarell, paber. Ava 49,6 x 69,8. Signatuuriga.
Alghind: €1350
42. E-Kunstisalongi XLII oksjon
03.11.2018 Tartu galeriis kell 15

Eesti esimarinistiks peetud Uutmaad on eesti kunstiloos kõrvutatud selliste meistrite nagu Eerik Haameri ja Richard Sagritsaga. Mai Levin on Uutmaast kõnelenud nõnda: “Põhjaranniku poisina maalis Uutmaa eelkõige rannakülasid ja randu Virumaal /.../ Uutmaa merepiltides on stiihiat ja võimsat hingust vahetult tunda. Mind on võlunud Uutmaa värvimeel, tema värvilahenduste mitmekesisus. Ma pean teda üheks paremaks värvimeistriks eesti maalijate seas. /.../Ta on romantiline, haarab meid just romantilise kõrgendatud tundeseisundiga oma maalides. Ta on loonud emotsionaalseid kujundeid, annab looduselamust edasi niisugustes efektsetes, meeldejäävates, säravates kujundites, väga temperamentne maalija.“Richard Uutmaa (1905-1977)
Maalikunstnik, sündis 1905. aastal Virumaal. Suri 1977. aastal Tallinnas. Lõpetas 1935. aastal Pallase Nikolai Triigi meistriateljees. Omandas 1938. aastal Tartu Ülikooli juures joonistus- ja joonestusõpetaja kutse. Sai 1939. aastal KKSKV maalistipendiumi. 1944-1950 oli Tallinna Riikliku Tarbekunsti Instituudi õppejõud, pärast seda tegutses vabakunstnikuna. Aastast 1944 Kunstnike Liidu liige. Osales näitustel Tallinnas, Rakveres, Riias ja Kaunases.Tõi 1930. aastate II poolel Pallase maalikoplkonda mereteema ja Eesti põhjaranniku olustiku. Meremaalid kuuluvad Eesti silmapaistvamate hulka. 1970. aastatel pühendus akvarellile, selles valdab vaba ja üldistav vormikäsitlus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Meri, Richard Uutmaa E-kunstisalongis

Richard Uutmaa (1905-1977) Meri 1975 Akvarell, paber Ava 49,6 x 69,8 Eesti esimarinistiks peetud Uutmaad on eesti kunstiloos kõrvutatud selliste meistrite nagu Eerik Haameri ja Richard Sagritsaga. Mai Levin on Uutmaast kõnelenud nõnda: “Põhjaranniku poisina maalis Uutmaa eelkõige rannakülasid ja randu Virumaal /.../ Uutmaa merepiltides on stiihiat ja võimsat hingust vahetult tunda. Mind on võlunud Uutmaa värvimeel, tema värvilahenduste mitmekesisus. Ma pean teda üheks paremaks värvimeistriks eesti maalijate seas. /.../Ta on romantiline, haarab meid just romantilise kõrgendatud tundeseisundiga oma maalides. Ta on loonud emotsionaalseid kujundeid, annab looduselamust edasi niisugustes efektsetes, meeldejäävates, säravates kujundites, väga temperamentne maalija.“

Meri, Richard Uutmaa E-kunstisalongis

Uutmaa Richard
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük