Pühajärv, Richard Uutmaa E-kunstisalongis 1930-ndate aastate kunstnike põlvkond tõi uudsena eesti kunsti randlaste eluolu ja merevaateid käsitleva temaatika, neist meistreist olid silmapaistvamaiks Eerik Haamer ja Richard Uutmaa. Esimene oli pärit Saaremaalt ning Uutmaa kodu asus Põhja-Eesti rannikul Altjal. Kunstniku lapsepõlve lahutamatuks osaks olid paadiretked merel ning kalapüük. Neid teemasid näeb ka Uutmaa varases loomingus, tema figuraalsed stseenid kujutavad, rannapoisikesi paadiga merel õngitsemas, naisi rannal kalu rookimas. Kunstniku hilisem looming keskendub aga maastikule. Uutmaa 100. sünniaastapäevale pühendatud näitus Adamson-Ericu muuseumis kandis nimetust "Eestimaa värvid“ ning demonstreeris ka kunstniku erinevatel aasta- ja päevaaegadel maalitud meisterlikke maastikuvaateid. Enamasti kujutas Uutmaa oma töis talle tuttavat Põhja-Eesti rannikut. Erandlikuks kunstniku loomingus on 1971. aastal loodud "Pühajärve“ maastik. Lõuna- Eesti kupliline ja järvesilmadega pikitud maastik on köitnud paljusid kunstnikke. Pühajärve on oma töis kujutanud mitmed kunstnikud, neist üks tuntumaid on kindlasti Johannes Uiga ning üks suurejoonelisemaid Villem Ormissoni "Vanemuise“ teatrile maalitud pannoo. Uutmaa näeb neid vaateid aga läbi temale omase prisma. Tema Pühajärv lõõskab intensiivsete värvide säras ning toob meeldivat vaheldust kunstniku merevaadete ja ranniku piltide sekka. Pallase meistrite looming Pühajärv, Richard Uutmaa E-kunstisalongis Uutmaa Richard
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Pühajärv, Richard Uutmaa E-kunstisalongis

Pühajärv

1971 Õli, lõuend. 70,7 x 96,2. Signatuuriga.
Alghind: 45 000/ € 2 876, lõpphind: 105 000/ € 6 711
16. Meistrite paraad
29.03.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

1930-ndate aastate kunstnike põlvkond tõi uudsena eesti kunsti
randlaste eluolu ja merevaateid käsitleva temaatika, neist
meistreist olid silmapaistvamaiks Eerik Haamer ja Richard
Uutmaa. Esimene oli pärit Saaremaalt ning Uutmaa kodu asus
Põhja-Eesti rannikul Altjal. Kunstniku lapsepõlve lahutamatuks
osaks olid paadiretked merel ning kalapüük. Neid teemasid näeb
ka Uutmaa varases loomingus, tema figuraalsed stseenid
kujutavad, rannapoisikesi paadiga merel õngitsemas, naisi rannal
kalu rookimas. Kunstniku hilisem looming keskendub aga
maastikule. Uutmaa 100. sünniaastapäevale pühendatud näitus
Adamson-Ericu muuseumis kandis nimetust "Eestimaa värvid“
ning demonstreeris ka kunstniku erinevatel aasta- ja päevaaegadel
maalitud meisterlikke maastikuvaateid. Enamasti kujutas Uutmaa
oma töis talle tuttavat Põhja-Eesti rannikut. Erandlikuks kunstniku
loomingus on 1971. aastal loodud "Pühajärve“ maastik. Lõuna-
Eesti kupliline ja järvesilmadega pikitud maastik on köitnud
paljusid kunstnikke. Pühajärve on oma töis kujutanud mitmed
kunstnikud, neist üks tuntumaid on kindlasti Johannes Uiga ning
üks suurejoonelisemaid Villem Ormissoni "Vanemuise“ teatrile
maalitud pannoo. Uutmaa näeb neid vaateid aga läbi temale omase
prisma. Tema Pühajärv lõõskab intensiivsete värvide säras ning
toob meeldivat vaheldust kunstniku merevaadete ja ranniku piltide
sekka.Richard Uutmaa
Maalikunstnik, sündis 1905. aastal Virumaal. Suri 1977. aastal Tallinnas. Lõpetas 1935. aastal Pallase Nikolai Triigi meistriateljees. Omandas 1938. aastal Tartu Ülikooli juures joonistus- ja joonestusõpetaja kutse. Sai 1939. aastal KKSKV maalistipendiumi. 1944-1950 oli Tallinna Riikliku Tarbekunsti Instituudi õppejõud, pärast seda tegutses vabakunstnikuna. Aastast 1944 Kunstnike Liidu liige. Osales näitustel Tallinnas, Rakveres, Riias ja Kaunases.Tõi 1930. aastate II poolel Pallase maalikoplkonda mereteema ja Eesti põhjaranniku olustiku. Meremaalid kuuluvad Eesti silmapaistvamate hulka. 1970. aastatel pühendus akvarellile, selles valdab vaba ja üldistav vormikäsitlus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Pühajärv, Richard Uutmaa E-kunstisalongis

Richard Uutmaa Pühajärv 1971 Õli, lõuend 70,7 x 96,2 1930-ndate aastate kunstnike põlvkond tõi uudsena eesti kunstirandlaste eluolu ja merevaateid käsitleva temaatika, neistmeistreist olid silmapaistvamaiks Eerik Haamer ja RichardUutmaa. Esimene oli pärit Saaremaalt ning Uutmaa kodu asusPõhja-Eesti rannikul Altjal. Kunstniku lapsepõlve lahutamatuksosaks olid paadiretked merel ning kalapüük. Neid teemasid näebka Uutmaa varases loomingus, tema figuraalsed stseenidkujutavad, rannapoisikesi paadiga merel õngitsemas, naisi rannalkalu rookimas. Kunstniku hilisem looming keskendub agamaastikule. Uutmaa 100. sünniaastapäevale pühendatud näitusAdamson-Ericu muuseumis kandis nimetust "Eestimaa värvid“ning demonstreeris ka kunstniku erinevatel aasta- ja päevaaegadelmaalitud meisterlikke maastikuvaateid. Enamasti kujutas Uutmaaoma töis talle tuttavat Põhja-Eesti rannikut. Erandlikuks kunstnikuloomingus on 1971. aastal loodud "Pühajärve“ maastik. Lõuna-Eesti kupliline ja järvesilmadega pikitud maastik on köitnudpaljusid kunstnikke. Pühajärve on oma töis kujutanud mitmedkunstnikud, neist üks tuntumaid on kindlasti Johannes Uiga ningüks suurejoonelisemaid Villem Ormissoni "Vanemuise“ teatrilemaalitud pannoo. Uutmaa näeb neid vaateid aga läbi temale omaseprisma. Tema Pühajärv lõõskab intensiivsete värvide säras ningtoob meeldivat vaheldust kunstniku merevaadete ja ranniku piltidesekka.

Pühajärv, Richard Uutmaa E-kunstisalongis

Uutmaa Richard
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük