Altja rand, Richard Uutmaa Altja oli Uutmaa sünnikoht ning see väike rannaküla Eesti põhjarannikul esines kunstniku loomingus läbi tema eluaja: "Olen vahel tagasi vaadanud, mõtelnud ja imestanudki, kui paljud otsad on merele antud . . . " on Uutmaa öelnud. Tulevane kunstnik õppis Pallases Nikolai Triigi käe all ning lõpetas kooli 1935. aastal koos Eerik Haameri, Valerian Loiki ja Ida Anton-Aguga. Juba kooliajal oli Uutmaale südamelähedaseks motiiviks rand ja meri, ka lõputööks oli just rannapilt. Pallase meistrite looming Altja rand, Richard Uutmaa E-kunstisalongis Uutmaa Richard
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Altja rand, Richard Uutmaa E-kunstisalongis

Altja rand

1971 Akvarell, paber. Signatuuriga. Lm 44x64,5
Alghind: € 1 400, lõpphind: € 1 400
40. E-Kunstisalongi XXXX oksjon
28.10.2017 Tartu galeriis kell 15

Altja oli Uutmaa sünnikoht ning see väike rannaküla Eesti põhjarannikulesines kunstniku loomingus läbi tema eluaja: "Olenvahel tagasi vaadanud, mõtelnud ja imestanudki, kui paljudotsad on merele antud ..." on Uutmaa öelnud. Tulevane kunstnikõppis Pallases Nikolai Triigi käe all ning lõpetas kooli 1935.aastal koos Eerik Haameri, Valerian Loiki ja Ida Anton-Aguga.Juba kooliajal oli Uutmaale südamelähedaseks motiiviks rand jameri, ka lõputööks oli just rannapilt.Richard Uutmaa
Maalikunstnik, sündis 1905. aastal Virumaal. Suri 1977. aastal Tallinnas. Lõpetas 1935. aastal Pallase Nikolai Triigi meistriateljees. Omandas 1938. aastal Tartu Ülikooli juures joonistus- ja joonestusõpetaja kutse. Sai 1939. aastal KKSKV maalistipendiumi. 1944-1950 oli Tallinna Riikliku Tarbekunsti Instituudi õppejõud, pärast seda tegutses vabakunstnikuna. Aastast 1944 Kunstnike Liidu liige. Osales näitustel Tallinnas, Rakveres, Riias ja Kaunases.Tõi 1930. aastate II poolel Pallase maalikoplkonda mereteema ja Eesti põhjaranniku olustiku. Meremaalid kuuluvad Eesti silmapaistvamate hulka. 1970. aastatel pühendus akvarellile, selles valdab vaba ja üldistav vormikäsitlus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Altja rand, Richard Uutmaa

Richard Uutmaa Altja rand 1971 Akvarell, paber Signatuuriga Altja oli Uutmaa sünnikoht ning see väike rannaküla Eesti põhjarannikulesines kunstniku loomingus läbi tema eluaja: "Olenvahel tagasi vaadanud, mõtelnud ja imestanudki, kui paljudotsad on merele antud ..." on Uutmaa öelnud. Tulevane kunstnikõppis Pallases Nikolai Triigi käe all ning lõpetas kooli 1935.aastal koos Eerik Haameri, Valerian Loiki ja Ida Anton-Aguga.Juba kooliajal oli Uutmaale südamelähedaseks motiiviks rand jameri, ka lõputööks oli just rannapilt.

Altja rand, Richard Uutmaa E-kunstisalongis

Uutmaa Richard
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük