Meri, Richard Uutmaa E-kunstisalongis „Väga erinevaid värvilahendusi näeme Uutmaa mere- ja rannavaadetes. Emotsionaalsed on kunstniku pruunikad-punased toonid, väljendamaks sumedat valgust ja kustuva päeva nukrust. Kunstniku üks lemmikuid on õhtune rand, kus pruunikad kivid veel päikesest soojad. /. . . / Tuuliste randade ning loopealsete karakteri loob rahutu taevas. Taevas on talle alati tähtis kompositsiooni organiseerimise seisukohalt ja meeleolu kandjana,“ on kirjutanud Hilja Läti Richard Uutmaa näituse arvustuses. Pallase meistrite looming Meri, Richard Uutmaa E-kunstisalongis Uutmaa Richard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Meri, Richard Uutmaa E-kunstisalongis
Richard Uutmaa (1905-1977)

Meri

1977. Õli, lõuend papil. 51x70. Signatuuriga.
Alghind: € €6200
45. E-Kunstisalongi XLV oksjon
28.03.2020 Tartu galeriis kell 13

„Väga erinevaid värvilahendusi näeme Uutmaa mere- ja rannavaadetes. Emotsionaalsed on kunstniku pruunikad-punased toonid, väljendamaks sumedat valgust ja kustuva päeva nukrust. Kunstniku üks lemmikuid on õhtune rand, kus pruunikad kivid veel päikesest soojad./.../ Tuuliste randade ning loopealsete karakteri loob rahutu taevas. Taevas on talle alati tähtis kompositsiooni organiseerimise seisukohalt ja meeleolu kandjana,“ on kirjutanud Hilja Läti Richard Uutmaa näituse arvustuses.Richard Uutmaa (1905-1977)
Maalikunstnik, sündis 1905. aastal Virumaal. Suri 1977. aastal Tallinnas. Lõpetas 1935. aastal Pallase Nikolai Triigi meistriateljees. Omandas 1938. aastal Tartu Ülikooli juures joonistus- ja joonestusõpetaja kutse. Sai 1939. aastal KKSKV maalistipendiumi. 1944-1950 oli Tallinna Riikliku Tarbekunsti Instituudi õppejõud, pärast seda tegutses vabakunstnikuna. Aastast 1944 Kunstnike Liidu liige. Osales näitustel Tallinnas, Rakveres, Riias ja Kaunases.Tõi 1930. aastate II poolel Pallase maalikoplkonda mereteema ja Eesti põhjaranniku olustiku. Meremaalid kuuluvad Eesti silmapaistvamate hulka. 1970. aastatel pühendus akvarellile, selles valdab vaba ja üldistav vormikäsitlus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Meri, Richard Uutmaa E-kunstisalongis

Richard Uutmaa (1905-1977) Meri 1977 Õli, lõuend papil „Väga erinevaid värvilahendusi näeme Uutmaa mere- ja rannavaadetes. Emotsionaalsed on kunstniku pruunikad-punased toonid, väljendamaks sumedat valgust ja kustuva päeva nukrust. Kunstniku üks lemmikuid on õhtune rand, kus pruunikad kivid veel päikesest soojad./.../ Tuuliste randade ning loopealsete karakteri loob rahutu taevas. Taevas on talle alati tähtis kompositsiooni organiseerimise seisukohalt ja meeleolu kandjana,“ on kirjutanud Hilja Läti Richard Uutmaa näituse arvustuses.

Meri, Richard Uutmaa E-kunstisalongis

Uutmaa Richard
www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük