Varjus, Enn Põldroos E-kunstisalongis Enn Põldroosi looming räägib kunstilisest vabadusest. Kunstiloolane Tiiu Talvistu on kirjutanud: "Meistri hilisloomingus näeb kohati suisa pillavat ümberkäimist värviga, kuid samas on ta kunstnik, kes kaalub iga nüanssi ja plekki ning ei jäta midagi juhuse hooleks. " Põldroosi teemad kuuluvad klassikalisse kunstitraditsiooni, kuid seda pole tema käekiri, mis on niivõrd omane just talle ja mitte kellelegi teisele ning selle väljakujunemise taga peitub aastatepikkune töö. Enn Põldroos õppis ERKI-s 1952-1958. a. ning lülitus kohe pärast lõpetamist aktiivselt eesti kunstiellu. Ta hakkas tegelema värvi- ning vormiprobleemiga. Peamiselt on Põldroos tuntud portree- ja figuurimaalijana, kuid kohtab ka linnavaateid. Teos "Varjus“ räägib kunstniku suhestumisest värviga - värv on kantud lõuendile hoogsate ja laiade pintslilöökidega. Kunstnikule on omane kujutada oma maalidel nii negatiivi kui positiivi - naisfiguur ning foon on must-valged, samas kui see, mis on varjus, on löödud särama erksate ning kirgaste värvilaikudega. Enn Põldroos on värvi tähtsusest kirjutanud järgmist: "Mitu puud peab olema, et oleks mets? Mitu värvi peab olema, et oleks maal? Üks värv pole värv. Teine värv peab olema vähemalt meie silmades. See teine loob aluse võrdluseks, loob nullpunkti, millest alustame jalutuskäiku uue silmahakanud värvini. “ Maali "Varjus“ tulekski esmalt vaadelda kui meelelist värvide mängu ja seejärel nende sulandumist tervikuks, moodustades salapärase naisfiguuri, kelle pilk jääb vaataja eest peidetuks. 2005 Varjus, Enn Põldroos E-kunstisalongis Põldroos Enn
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Varjus, Enn Põldroos E-kunstisalongis
Enn Põldroos (sünd 1933)

Varjus

2009 Akrüül, lõuend 90 x 60
Alghind: € 18000/€1150, lõpphind: € 18 200/ 1 163
22. E-Kunstisalongi XXII oksjon
28.06.2009 kell 16 Pärnus, Sunsetis (Rannahoone), Kapteni salongis

Enn Põldroosi looming räägib kunstilisest vabadusest. Kunstiloolane Tiiu Talvistu on kirjutanud: "Meistri hilisloomingus näeb kohati suisa pillavat ümberkäimist värviga, kuid samas on ta kunstnik, kes kaalub iga nüanssi ja plekki ning ei jäta midagi juhuse hooleks." Põldroosi teemad kuuluvad klassikalisse kunstitraditsiooni, kuid seda pole tema käekiri, mis on niivõrd omane just talle ja mitte kellelegi teisele ning selle väljakujunemise taga peitub aastatepikkune töö. Enn Põldroos õppis ERKI-s 1952-1958. a. ning lülitus kohe pärast lõpetamist aktiivselt eesti kunstiellu. Ta hakkas tegelema värvi- ning vormiprobleemiga.
Peamiselt on Põldroos tuntud portree- ja figuurimaalijana, kuid kohtab ka linnavaateid. Teos "Varjus“ räägib kunstniku suhestumisest värviga - värv on kantud lõuendile hoogsate ja laiade pintslilöökidega. Kunstnikule on omane kujutada oma maalidel nii negatiivi kui positiivi - naisfiguur ning foon on must-valged, samas kui see, mis on varjus, on löödud särama erksate ning kirgaste värvilaikudega. Enn Põldroos on värvi tähtsusest kirjutanud järgmist: "Mitu puud peab olema, et oleks mets? Mitu värvi peab olema, et oleks maal? Üks värv pole värv. Teine värv peab olema vähemalt meie silmades. See teine loob aluse võrdluseks, loob nullpunkti, millest alustame jalutuskäiku uue silmahakanud värvini.“ Maali "Varjus“ tulekski esmalt vaadelda kui meelelist värvide mängu ja seejärel nende sulandumist tervikuks, moodustades salapärase naisfiguuri, kelle pilk jääb vaataja eest peidetuks.Enn Põldroos (sünd 1933)
Sündinud 1933. aastal Tallinnas. 1952–1958 õpingud Tallinna Kunstiinstituudis. Lõpetanud maalikunstniku diplomiga. Aastast 1959 Eesti Kunstnike Liidu liige. Olnud 1961–1966 Tallinna Pedagoogilise Instituudi õppejõud. 1967–1971 Eesti KL vastutavsekretär. 1973–1985, 1994–1995 Eesti Kunstiinstituudi õppejõud.1985–1989, 1995–1998 EKL esimees. Viljelenud portreid, aktimaali,figuraalkompositsioone, seinamaali. Näitused alates 1966. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Varjus, Enn Põldroos E-kunstisalongis

Enn Põldroos (sünd 1933) Varjus 2009 Akrüül, lõuend 90 x 60 Alghind: € 18000/€1150, lõpphind: € 18 200/ 1 163 22 E-Kunstisalongi XXII oksjon 28 Enn Põldroosi looming räägib kunstilisest vabadusest. Kunstiloolane Tiiu Talvistu on kirjutanud: "Meistri hilisloomingus näeb kohati suisa pillavat ümberkäimist värviga, kuid samas on ta kunstnik, kes kaalub iga nüanssi ja plekki ning ei jäta midagi juhuse hooleks." Põldroosi teemad kuuluvad klassikalisse kunstitraditsiooni, kuid seda pole tema käekiri, mis on niivõrd omane just talle ja mitte kellelegi teisele ning selle väljakujunemise taga peitub aastatepikkune töö. Enn Põldroos õppis ERKI-s 1952-1958. a. ning lülitus kohe pärast lõpetamist aktiivselt eesti kunstiellu. Ta hakkas tegelema värvi- ning vormiprobleemiga.Peamiselt on Põldroos tuntud portree- ja figuurimaalijana, kuid kohtab ka linnavaateid. Teos "Varjus“ räägib kunstniku suhestumisest värviga - värv on kantud lõuendile hoogsate ja laiade pintslilöökidega. Kunstnikule on omane kujutada oma maalidel nii negatiivi kui positiivi - naisfiguur ning foon on must-valged, samas kui see, mis on varjus, on löödud särama erksate ning kirgaste värvilaikudega. Enn Põldroos on värvi tähtsusest kirjutanud järgmist: "Mitu puud peab olema, et oleks mets? Mitu värvi peab olema, et oleks maal? Üks värv pole värv. Teine värv peab olema vähemalt meie silmades. See teine loob aluse võrdluseks, loob nullpunkti, millest alustame jalutuskäiku uue silmahakanud värvini.“ Maali "Varjus“ tulekski esmalt vaadelda kui meelelist värvide mängu ja seejärel nende sulandumist tervikuks, moodustades salapärase naisfiguuri, kelle pilk jääb vaataja eest peidetuks.

Varjus, Enn Põldroos E-kunstisalongis

Põldroos Enn
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük