Salome ja Ristija Johannese Enn Põldroos kirjutab 2008. aastal ilmunud teoses „Enn Põldroos. Maalid 1967–2007“: „Mulle on alati meeldinud maalida naisi. Noore naise nägu on ilus oma staatilisuses – nagu ilus asi, taim, loom. Noore naise keha on pidevalt väljendusrikas. Seal avaneb tärkav vaimsus, tema asendites ja liikumistes vibreerivad soovid ja ootused. Kuulutavad mõtteid“. Printsess Salome tantsis oma isa, kuningas Herodese sünnipäeval. Tants meeldis kuningale niivõrd, et ta lubas täita tütre mistahes soovi. Nii uhkekõlalist lubadust kuuldes tõttas neiu oma ema kuninganna juurde nõu küsima, mida ta võiks isalt paluda. Lähtudes ammusest kättemaksuihast soovitas kuninganna küsida tasuks Ristija Johannese pead. Ristija Johannes oli Herodese poolt kuninganna nõudmisel juba varem vangistatud. Soov täideti, Ristija Johannese pea raiuti maha ja Salome tantsis sellega. 2005 Salome ja Ristija Johannese pea, Enn Põldroos E-kunstisalongis Põldroos Enn
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Salome ja Ristija Johannese pea, Enn Põldroos E-kunstisalongis
Enn Põldroos (sünd 1933)

Salome ja Ristija Johannese pea

2015. Õli, lõuend. 100x65. Signatuuriga.
Alghind: € 3500, lõpphind: € 3 500
44. E-Kunstisalongi XLIV oksjon
26.10.2019 Tartu galeriis kell 13

Enn Põldroos kirjutab 2008. aastal ilmunud teoses „Enn Põldroos. Maalid 1967–2007“: „Mulle on alati meeldinud maalida naisi. Noore naise nägu on ilus oma staatilisuses – nagu ilus asi, taim, loom. Noore naise keha on pidevalt väljendusrikas. Seal avaneb tärkav vaimsus, tema asendites ja liikumistes vibreerivad soovid ja ootused. Kuulutavad mõtteid“.
Printsess Salome tantsis oma isa, kuningas Herodese sünnipäeval. Tants meeldis kuningale niivõrd, et ta lubas täita tütre mistahes soovi. Nii uhkekõlalist lubadust kuuldes tõttas neiu oma ema kuninganna juurde nõu küsima, mida ta võiks isalt paluda. Lähtudes ammusest kättemaksuihast soovitas kuninganna küsida tasuks Ristija Johannese pead. Ristija Johannes oli Herodese poolt kuninganna nõudmisel juba varem vangistatud. Soov täideti, Ristija Johannese pea raiuti maha ja Salome tantsis sellega.Enn Põldroos (sünd 1933)
Sündinud 1933. aastal Tallinnas. 1952–1958 õpingud Tallinna Kunstiinstituudis. Lõpetanud maalikunstniku diplomiga. Aastast 1959 Eesti Kunstnike Liidu liige. Olnud 1961–1966 Tallinna Pedagoogilise Instituudi õppejõud. 1967–1971 Eesti KL vastutavsekretär. 1973–1985, 1994–1995 Eesti Kunstiinstituudi õppejõud.1985–1989, 1995–1998 EKL esimees. Viljelenud portreid, aktimaali,figuraalkompositsioone, seinamaali. Näitused alates 1966. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Salome ja Ristija Johannese

Enn Põldroos (sünd 1933) Salome ja Ristija Johannese pea 2015 Õli, lõuend Enn Põldroos kirjutab 2008. aastal ilmunud teoses „Enn Põldroos. Maalid 1967–2007“: „Mulle on alati meeldinud maalida naisi. Noore naise nägu on ilus oma staatilisuses – nagu ilus asi, taim, loom. Noore naise keha on pidevalt väljendusrikas. Seal avaneb tärkav vaimsus, tema asendites ja liikumistes vibreerivad soovid ja ootused. Kuulutavad mõtteid“. Printsess Salome tantsis oma isa, kuningas Herodese sünnipäeval. Tants meeldis kuningale niivõrd, et ta lubas täita tütre mistahes soovi. Nii uhkekõlalist lubadust kuuldes tõttas neiu oma ema kuninganna juurde nõu küsima, mida ta võiks isalt paluda. Lähtudes ammusest kättemaksuihast soovitas kuninganna küsida tasuks Ristija Johannese pead. Ristija Johannes oli Herodese poolt kuninganna nõudmisel juba varem vangistatud. Soov täideti, Ristija Johannese pea raiuti maha ja Salome tantsis sellega.

Salome ja Ristija Johannese pea, Enn Põldroos E-kunstisalongis

Põldroos Enn
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük