Susanna supleb, Enn Põldroos "Põldroos on huvitavamaid inimesetõlgendajaid Eesti kunstis. Ta ei taotle püüdlikult inimese füsiognoomia kujutamist, aga ta ei muuda ka inimest ainult ettekäändeks ilusale maalimisele nagu mitmed modernistlikud portretistid. Põldroosi huvitab inimese vaim ja hing ning igaühe kordumatu omapära," on kirjutanud kunstiteadlane Jaak Kangilaski. Piiblistseen Susanna vanematega on kunstiajaloos olnud läbiv motiiv: maalinud on seda ka sellised suurmeistrid, nagu Rembrandt ja Rubens. Põldroos on kasutanud tuntud motiivi, kuid lahendanud selle talle omase kompositsiooni ning värvikäsitlusega. Käesolev teos kuulub kunstniku maaliseeriasse "Piibli daamid" ning maali on eksponeeritud eelmisel aastal avatud kunstniku majamuuseumis Viljandis. Kaks auväärseks peetud suguvõsavanemat peitsid ennast aeda, mille tiigis tavatses Susanna supelda. Salaja piiludes tõusis neis himu, nad astusid ette ja nõudsid, et neiu neile anduks. Susanna keeldus. Kättemaksuks vanamehed kuulutasid, et nad tabasid Susannat puu all võõra noormehega ühte saamas. Susanna kui abielunaine anti kohtu alla ja mõisteti surma. Siiski, leidliku vaimuga Taavet taipas vanureid eraldi küsitleda, millise puu all nad nägid Susannat patustamas. Mõlemad nimetasid erinevat puud, paljastades seega ennast valetajatena. Nii õnnestus Susanna süütus tõestada. Valelikud suguvõsavanemad tapeti. 2005 Susanna supleb, Enn Põldroos E-kunstisalongis Põldroos Enn
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Susanna supleb, Enn Põldroos E-kunstisalongis
Enn Põldroos (sünd 1933)

Susanna supleb

2014 Õli, lõuend. Signatuuriga. 105x65
Alghind: € €2300
34. E-Kunstisalongi XXXIV oksjon
28.03.2015 Tartu galeriis kell 15

"Põldroos on huvitavamaid inimesetõlgendajaid Eesti kunstis. Ta
ei taotle püüdlikult inimese füsiognoomia kujutamist, aga ta ei
muuda ka inimest ainult ettekäändeks ilusale maalimisele nagu
mitmed modernistlikud portretistid. Põldroosi huvitab inimese
vaim ja hing ning igaühe kordumatu omapära," on kirjutanud
kunstiteadlane Jaak Kangilaski. Piiblistseen Susanna vanematega
on kunstiajaloos olnud läbiv motiiv: maalinud on seda ka
sellised suurmeistrid, nagu Rembrandt ja Rubens. Põldroos on
kasutanud tuntud motiivi, kuid lahendanud selle talle omase
kompositsiooni ning värvikäsitlusega. Käesolev teos kuulub
kunstniku maaliseeriasse "Piibli daamid" ning maali on eksponeeritud
eelmisel aastal avatud kunstniku majamuuseumis
Viljandis.


Kaks auväärseks peetud suguvõsavanemat peitsid ennast aeda, mille tiigis tavatses Susanna supelda. Salaja piiludes tõusis neis himu, nad astusid ette ja nõudsid, et neiu neile anduks. Susanna keeldus. Kättemaksuks vanamehed kuulutasid, et nad tabasid Susannat puu all võõra noormehega ühte saamas. Susanna kui abielunaine anti kohtu alla ja mõisteti surma. Siiski, leidliku vaimuga Taavet taipas vanureid eraldi küsitleda, millise puu all nad nägid Susannat patustamas. Mõlemad nimetasid erinevat puud, paljastades seega ennast valetajatena. Nii õnnestus Susanna süütus tõestada. Valelikud suguvõsavanemad tapeti.Enn Põldroos (sünd 1933)
Sündinud 1933. aastal Tallinnas. 1952–1958 õpingud Tallinna Kunstiinstituudis. Lõpetanud maalikunstniku diplomiga. Aastast 1959 Eesti Kunstnike Liidu liige. Olnud 1961–1966 Tallinna Pedagoogilise Instituudi õppejõud. 1967–1971 Eesti KL vastutavsekretär. 1973–1985, 1994–1995 Eesti Kunstiinstituudi õppejõud.1985–1989, 1995–1998 EKL esimees. Viljelenud portreid, aktimaali,figuraalkompositsioone, seinamaali. Näitused alates 1966. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Susanna supleb, Enn Põldroos

Enn Põldroos (sünd 1933) Susanna supleb 2014 Õli, lõuend Signatuuriga "Põldroos on huvitavamaid inimesetõlgendajaid Eesti kunstis. Taei taotle püüdlikult inimese füsiognoomia kujutamist, aga ta eimuuda ka inimest ainult ettekäändeks ilusale maalimisele nagumitmed modernistlikud portretistid. Põldroosi huvitab inimesevaim ja hing ning igaühe kordumatu omapära," on kirjutanudkunstiteadlane Jaak Kangilaski. Piiblistseen Susanna vanemategaon kunstiajaloos olnud läbiv motiiv: maalinud on seda kasellised suurmeistrid, nagu Rembrandt ja Rubens. Põldroos onkasutanud tuntud motiivi, kuid lahendanud selle talle omasekompositsiooni ning värvikäsitlusega. Käesolev teos kuulubkunstniku maaliseeriasse "Piibli daamid" ning maali on eksponeeritudeelmisel aastal avatud kunstniku majamuuseumisViljandis.Kaks auväärseks peetud suguvõsavanemat peitsid ennast aeda, mille tiigis tavatses Susanna supelda. Salaja piiludes tõusis neis himu, nad astusid ette ja nõudsid, et neiu neile anduks. Susanna keeldus. Kättemaksuks vanamehed kuulutasid, et nad tabasid Susannat puu all võõra noormehega ühte saamas. Susanna kui abielunaine anti kohtu alla ja mõisteti surma. Siiski, leidliku vaimuga Taavet taipas vanureid eraldi küsitleda, millise puu all nad nägid Susannat patustamas. Mõlemad nimetasid erinevat puud, paljastades seega ennast valetajatena. Nii õnnestus Susanna süütus tõestada. Valelikud suguvõsavanemad tapeti.

Susanna supleb, Enn Põldroos E-kunstisalongis

Põldroos Enn
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük