Tüdrukud, Enn Põldroos E-kunstisalongis "Nii on ka Põldroos kunstnik, kes oma maali ehitab üles värvidega, neid üksteise kõrvale, peale, vahele lappides, otsides lõppkokkuvõttes alati midagi harmoonilist. /. . . / Põldroos ise kasutab alati tugevaid värve ning neid peab olema palju, mitte viis-kuus, sest värvi väärtus ei peitu Põldroosi arvates kunagi temas endas, vaid tema koosmõjus kõigega, mida saatus talle naabriks on andnud," on kirjutanud kunstiteadlane Eero Epner koloriidi esmatähtsusest Põldroosi loomingus. Maalil "Tüdrukud" selgub samuti, kuidas kunstnik on kompositsiooni vormi ning sisu suutnud edasi anda vaid mängleva värvimosaiigi abil. 2005 Tüdrukud, Enn Põldroos E-kunstisalongis Põldroos Enn
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Tüdrukud, Enn Põldroos E-kunstisalongis
Enn Põldroos (sünd 1933)

Tüdrukud

2015 Õli, lõuend. Signatuuriga. 105 x 70.
Alghind: € €2100
35. E-Kunstisalongi XXXV oksjon
07.11.2015 Tartu galeriis kell 15

"Nii on ka Põldroos kunstnik, kes oma maali ehitab üles värvidega, neid üksteise kõrvale, peale, vahele lappides, otsides lõppkokkuvõttes alati midagi harmoonilist. /.../ Põldroos ise kasutab alati tugevaid värve ning neid peab olema palju, mitte viis-kuus, sest värvi väärtus ei peitu Põldroosi arvates kunagi temas endas, vaid tema koosmõjus kõigega, mida saatus talle naabriks on andnud," on kirjutanud kunstiteadlane Eero Epner koloriidi esmatähtsusest Põldroosi loomingus. Maalil "Tüdrukud" selgub samuti, kuidas kunstnik on kompositsiooni vormi ning sisu suutnud edasi anda vaid mängleva värvimosaiigi abil.Enn Põldroos (sünd 1933)
Sündinud 1933. aastal Tallinnas. 1952–1958 õpingud Tallinna Kunstiinstituudis. Lõpetanud maalikunstniku diplomiga. Aastast 1959 Eesti Kunstnike Liidu liige. Olnud 1961–1966 Tallinna Pedagoogilise Instituudi õppejõud. 1967–1971 Eesti KL vastutavsekretär. 1973–1985, 1994–1995 Eesti Kunstiinstituudi õppejõud.1985–1989, 1995–1998 EKL esimees. Viljelenud portreid, aktimaali,figuraalkompositsioone, seinamaali. Näitused alates 1966. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tüdrukud, Enn Põldroos E-kunstisalongis

Enn Põldroos (sünd 1933) Tüdrukud 2015 Õli, lõuend Signatuuriga "Nii on ka Põldroos kunstnik, kes oma maali ehitab üles värvidega, neid üksteise kõrvale, peale, vahele lappides, otsides lõppkokkuvõttes alati midagi harmoonilist. /.../ Põldroos ise kasutab alati tugevaid värve ning neid peab olema palju, mitte viis-kuus, sest värvi väärtus ei peitu Põldroosi arvates kunagi temas endas, vaid tema koosmõjus kõigega, mida saatus talle naabriks on andnud," on kirjutanud kunstiteadlane Eero Epner koloriidi esmatähtsusest Põldroosi loomingus. Maalil "Tüdrukud" selgub samuti, kuidas kunstnik on kompositsiooni vormi ning sisu suutnud edasi anda vaid mängleva värvimosaiigi abil.

Tüdrukud, Enn Põldroos E-kunstisalongis

Põldroos Enn
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük