Salome, pasunad ja Ristija Kolmel korral Kristjan Raua kunstipreemia ning Konrad Mäe medali pälvinud Põldroos omandas kunstihariduse Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis maalikunsti alal. Käesoleval aastal pälvis ta Eesti kultuuri elutööpreemia. Kunstniku maalilaadi eripäraks on hoogne pintslikäsitsus käsikäes julge, kuid nüansirohke värvilahendusega. Nii maastikke, natüürmorte kui portreesid maalinud Põldroosi kunstis on kesksel kohal inimese kujutamine, eriti naise. Põldroos on ise kirjutanud sellest nii: "Mulle on alati meeldinud maalida naisi. Noore naise nägu on ilus oma staatilisuses - nagu ilus asi, taim, loom. “ Käesolev teos kuulub kunstniku maaliseeriasse "Piibli naised“, ning maali on ekponeeritud sel aastal avatud kunstniku majamuuseumis Viljandis. Printsess Salome tantsis oma isa, kuningas Heroodese sünnipäeval. See meeldis kuningale niivõrd, et ta lubas täita tütre mistahes soovi. Nii uhkekõlalise lubaduse puhul tõttas neiu oma ema kuninganna juurde nõu küsima, mida ta võiks isalt paluda. Lähtudes ammusest kättemaksuihast soovitas naine küsida endale tasuks Ristija Johannese pead (Ristija Johannes oli Heroodese poolt kuninganna nõudel juba varem vangistatud). See soov täideti, pühamehe pea raiuti maha ja Salome tantsis sellega. Meistri puudutus Salome, pasunad ja Ristija Johannese pea, Enn Põldroos E-kunstisalongis Põldroos Enn
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Salome, pasunad ja Ristija Johannese pea, Enn Põldroos E-kunstisalongis

Salome, pasunad ja Ristija Johannese pea

2013 Õli, lõuend. Signatuuriga. 100x73
Alghind: € 2 100, lõpphind: € 2 850
33. E-Kunstisalongi XXXIII oksjon
09.11.2014 Tartu galeriis kell 15

Kolmel korral Kristjan Raua kunstipreemia ning Konrad Mäe medali pälvinud Põldroos omandas kunstihariduse Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis maalikunsti alal. Käesoleval aastal pälvis ta Eesti kultuuri elutööpreemia.
Kunstniku maalilaadi eripäraks on hoogne pintslikäsitsus käsikäes julge, kuid nüansirohke värvilahendusega. Nii maastikke, natüürmorte kui portreesid maalinud Põldroosi kunstis on kesksel kohal inimese kujutamine, eriti naise. Põldroos on ise kirjutanud sellest nii: "Mulle on alati meeldinud maalida naisi. Noore naise nägu on ilus oma staatilisuses - nagu ilus asi, taim, loom.“ Käesolev teos kuulub kunstniku maaliseeriasse "Piibli naised“, ning maali on ekponeeritud sel aastal avatud kunstniku majamuuseumis Viljandis.


Printsess Salome tantsis oma isa, kuningas Heroodese sünnipäeval. See meeldis kuningale niivõrd, et ta lubas täita tütre mistahes soovi. Nii uhkekõlalise lubaduse puhul tõttas neiu oma ema kuninganna juurde nõu küsima, mida ta võiks isalt paluda. Lähtudes ammusest kättemaksuihast soovitas naine küsida endale tasuks Ristija Johannese pead (Ristija Johannes oli Heroodese poolt kuninganna nõudel juba varem vangistatud). See soov täideti, pühamehe pea raiuti maha ja Salome tantsis sellega.Enn Põldroos
Sündinud 1933. aastal Tallinnas. 1952–1958 õpingud Tallinna Kunstiinstituudis. Lõpetanud maalikunstniku diplomiga. Aastast 1959 Eesti Kunstnike Liidu liige. Olnud 1961–1966 Tallinna Pedagoogilise Instituudi õppejõud. 1967–1971 Eesti KL vastutavsekretär. 1973–1985, 1994–1995 Eesti Kunstiinstituudi õppejõud.1985–1989, 1995–1998 EKL esimees. Viljelenud portreid, aktimaali,figuraalkompositsioone, seinamaali. Näitused alates 1966. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Salome, pasunad ja Ristija

Enn Põldroos Salome, pasunad ja Ristija Johannese pea 2013 Õli, lõuend Signatuuriga Kolmel korral Kristjan Raua kunstipreemia ning Konrad Mäe medali pälvinud Põldroos omandas kunstihariduse Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis maalikunsti alal. Käesoleval aastal pälvis ta Eesti kultuuri elutööpreemia.Kunstniku maalilaadi eripäraks on hoogne pintslikäsitsus käsikäes julge, kuid nüansirohke värvilahendusega. Nii maastikke, natüürmorte kui portreesid maalinud Põldroosi kunstis on kesksel kohal inimese kujutamine, eriti naise. Põldroos on ise kirjutanud sellest nii: "Mulle on alati meeldinud maalida naisi. Noore naise nägu on ilus oma staatilisuses - nagu ilus asi, taim, loom.“ Käesolev teos kuulub kunstniku maaliseeriasse "Piibli naised“, ning maali on ekponeeritud sel aastal avatud kunstniku majamuuseumis Viljandis.Printsess Salome tantsis oma isa, kuningas Heroodese sünnipäeval. See meeldis kuningale niivõrd, et ta lubas täita tütre mistahes soovi. Nii uhkekõlalise lubaduse puhul tõttas neiu oma ema kuninganna juurde nõu küsima, mida ta võiks isalt paluda. Lähtudes ammusest kättemaksuihast soovitas naine küsida endale tasuks Ristija Johannese pead (Ristija Johannes oli Heroodese poolt kuninganna nõudel juba varem vangistatud). See soov täideti, pühamehe pea raiuti maha ja Salome tantsis sellega.

Salome, pasunad ja Ristija Johannese pea, Enn Põldroos E-kunstisalongis

Põldroos Enn
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük