Vaade Tallinna vanalinnale Mere Põldroosi loomingulise tegevuse olulisusest Eesti kultuurile annavad tunnistust talle omistatud tunnustused: kolmel korral Kristjan Raua nimeline preemia, kahel korral Konrad Mägi preemia, Riigivapi IV klassi ja III klassi teenetemärk ning 2014. aastal Eesti kultuuri elutööpreemia. "Enn Põldroos ja Eesti maalikunst on muutunud peaaegu et sünonüümideks. See tähendab, et Põldroos - aktiivselt tegev juba üle poole sajandi - on suur kunstnik, ja sellisena suhtun ka mina temasse,“ kirjutab kunstiteadlane Harry Liivrand. Põldroosi maal "Vaade Tallinna vanalinnale“ on kunstniku kunagise kodulinna värvide ja kontrastide väljendus. 2005 Vaade Tallinna vanalinnale Mere puiesteelt, Enn Põldroos E-kunstisalongis Põldroos Enn
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Vaade Tallinna vanalinnale Mere puiesteelt, Enn Põldroos E-kunstisalongis
Enn Põldroos (sünd 1933)

Vaade Tallinna vanalinnale Mere puiesteelt

2004 Õli, lõuend. Signatuuriga. 66,5x90
Alghind: € €3600, lõpphind: € 3 900
37. E-Kunstisalongi XXXVII oksjon
05.11.2016 Tartu galeriis kell 15

Põldroosi loomingulise tegevuse olulisusest Eesti kultuurile annavad tunnistust talle omistatud tunnustused: kolmel korral Kristjan Raua nimeline preemia, kahel korral Konrad Mägi preemia, Riigivapi IV klassi ja III klassi teenetemärk ning 2014. aastal Eesti kultuuri elutööpreemia. "Enn Põldroos ja Eesti maalikunst on muutunud peaaegu et sünonüümideks. See tähendab, et Põldroos - aktiivselt tegev juba üle poole sajandi - on suur kunstnik, ja sellisena suhtun ka mina temasse,“ kirjutab kunstiteadlane Harry Liivrand. Põldroosi maal "Vaade Tallinna vanalinnale“ on kunstniku kunagise kodulinna värvide ja kontrastide väljendus.Enn Põldroos (sünd 1933)
Sündinud 1933. aastal Tallinnas. 1952–1958 õpingud Tallinna Kunstiinstituudis. Lõpetanud maalikunstniku diplomiga. Aastast 1959 Eesti Kunstnike Liidu liige. Olnud 1961–1966 Tallinna Pedagoogilise Instituudi õppejõud. 1967–1971 Eesti KL vastutavsekretär. 1973–1985, 1994–1995 Eesti Kunstiinstituudi õppejõud.1985–1989, 1995–1998 EKL esimees. Viljelenud portreid, aktimaali,figuraalkompositsioone, seinamaali. Näitused alates 1966. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Vaade Tallinna vanalinnale Mere

Enn Põldroos (sünd 1933) Vaade Tallinna vanalinnale Mere puiesteelt 2004 Õli, lõuend Signatuuriga Põldroosi loomingulise tegevuse olulisusest Eesti kultuurile annavad tunnistust talle omistatud tunnustused: kolmel korral Kristjan Raua nimeline preemia, kahel korral Konrad Mägi preemia, Riigivapi IV klassi ja III klassi teenetemärk ning 2014. aastal Eesti kultuuri elutööpreemia. "Enn Põldroos ja Eesti maalikunst on muutunud peaaegu et sünonüümideks. See tähendab, et Põldroos - aktiivselt tegev juba üle poole sajandi - on suur kunstnik, ja sellisena suhtun ka mina temasse,“ kirjutab kunstiteadlane Harry Liivrand. Põldroosi maal "Vaade Tallinna vanalinnale“ on kunstniku kunagise kodulinna värvide ja kontrastide väljendus.

Vaade Tallinna vanalinnale Mere puiesteelt, Enn Põldroos E-kunstisalongis

Põldroos Enn
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük