Akt Katy, Enn Põldroos Enn Põldroos astus eesti kunsti 1950-ndate aastate lõpus. Ta tuli ja pani kriitikud endast kohe rääkima. Ta oskas ära kasutada aja, mis lubas kunstnikule enam vabadust, olles samas lubatust alati pigem eespool, kompamas uusi maalikunsti piire. Põldroosi tegevuse ampluaasse on aeg lisanud uusi tahke - publitsist, poliitik, mitmete raamatute autor, kuid esikohale on ikka jäänud Põldroos kui maalikunstnik. Tema 2003. aastal Kunstihoones toimunud näituse "Edevuse laat“ ajal ilmunud artiklis iseloomustas kunstikriitik Harry Liivrand maestrot: "Pole vahet, kas tegu on sotsialistliku või kapitalistliku ajastuga, Põldroosi pildisüsteem esitab tänagi samu olulisi, maalikunstile igavikulisi küsimusi värvist, koloriidist, kompositsioonist, olemise ideaalkujutusest mitmetähenduslike sümbolite keeles. “ Enn Põldroos on maalija par excellance, kelle töödes on värvil täita alati ülioluline roll. "Akt. Katy“ kuulub meistri hilisloomingusse, siin näeb esmapilgul pillavat ümberkäimist värviga, kuid tähelepanelikul vaatamisel on iga nüanss ja plekk täpselt paigas, midagi ei ole jäetud juhuse hooleks. 2005 Akt. Katy. , Enn Põldroos E-kunstisalongis Põldroos Enn
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Akt. Katy., Enn Põldroos E-kunstisalongis
Enn Põldroos (sünd 1933)

Akt. Katy.

2005 Õli, lõuend. Signatuuriga. 80 x 60
Alghind: € 13000/€831, lõpphind: € 22 000/ 1 406
17. Meistri kiituseks
11.10.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Enn Põldroos astus eesti kunsti 1950-ndate aastate lõpus. Ta tuli ja pani kriitikud endast kohe rääkima. Ta oskas ära kasutada aja, mis lubas kunstnikule enam vabadust, olles samas lubatust alati pigem eespool, kompamas uusi maalikunsti piire. Põldroosi tegevuse ampluaasse on aeg lisanud uusi tahke - publitsist, poliitik, mitmete
raamatute autor, kuid esikohale on ikka jäänud Põldroos kui
maalikunstnik. Tema 2003. aastal Kunstihoones toimunud näituse "Edevuse laat“ ajal ilmunud artiklis iseloomustas kunstikriitik Harry Liivrand maestrot: "Pole vahet, kas tegu on sotsialistliku või kapitalistliku ajastuga, Põldroosi pildisüsteem esitab tänagi samu olulisi, maalikunstile igavikulisi küsimusi värvist, koloriidist, kompositsioonist, olemise ideaalkujutusest mitmetähenduslike sümbolite keeles.“ Enn Põldroos on maalija par excellance, kelle
töödes on värvil täita alati ülioluline roll. "Akt. Katy“ kuulub meistri hilisloomingusse, siin näeb esmapilgul pillavat ümberkäimist värviga, kuid tähelepanelikul vaatamisel on iga nüanss ja plekk täpselt paigas, midagi ei ole jäetud juhuse hooleks.Enn Põldroos (sünd 1933)
Sündinud 1933. aastal Tallinnas. 1952–1958 õpingud Tallinna Kunstiinstituudis. Lõpetanud maalikunstniku diplomiga. Aastast 1959 Eesti Kunstnike Liidu liige. Olnud 1961–1966 Tallinna Pedagoogilise Instituudi õppejõud. 1967–1971 Eesti KL vastutavsekretär. 1973–1985, 1994–1995 Eesti Kunstiinstituudi õppejõud.1985–1989, 1995–1998 EKL esimees. Viljelenud portreid, aktimaali,figuraalkompositsioone, seinamaali. Näitused alates 1966. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Akt Katy, Enn Põldroos

Enn Põldroos (sünd 1933) Akt Katy Enn Põldroos astus eesti kunsti 1950-ndate aastate lõpus. Ta tuli ja pani kriitikud endast kohe rääkima. Ta oskas ära kasutada aja, mis lubas kunstnikule enam vabadust, olles samas lubatust alati pigem eespool, kompamas uusi maalikunsti piire. Põldroosi tegevuse ampluaasse on aeg lisanud uusi tahke - publitsist, poliitik, mitmeteraamatute autor, kuid esikohale on ikka jäänud Põldroos kuimaalikunstnik. Tema 2003. aastal Kunstihoones toimunud näituse "Edevuse laat“ ajal ilmunud artiklis iseloomustas kunstikriitik Harry Liivrand maestrot: "Pole vahet, kas tegu on sotsialistliku või kapitalistliku ajastuga, Põldroosi pildisüsteem esitab tänagi samu olulisi, maalikunstile igavikulisi küsimusi värvist, koloriidist, kompositsioonist, olemise ideaalkujutusest mitmetähenduslike sümbolite keeles.“ Enn Põldroos on maalija par excellance, kelletöödes on värvil täita alati ülioluline roll. "Akt. Katy“ kuulub meistri hilisloomingusse, siin näeb esmapilgul pillavat ümberkäimist värviga, kuid tähelepanelikul vaatamisel on iga nüanss ja plekk täpselt paigas, midagi ei ole jäetud juhuse hooleks.

Akt. Katy. , Enn Põldroos E-kunstisalongis

Põldroos Enn
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük