Tüdruk kassiga, Valli Lember-Bogatkina Kuigi Valli Lember-Bogatkina on peamiselt tegelenud monumentaalmaaliga, siis aegade jooksul on tema meelistehnikaks kujunenud klassikaline akvarell. Kunstnik maalib terve töö ühe hingetõmbega. Seetõttu sobibki akvarell suurepäraselt just muljete ja meeleolude jäädvustamiseks. Tegemist on suuresti spontaanse tehnikaga, kuid on nõudnud kunstnikult äärmist meisterlikkust ning kontrollitud pintslitööd. V. Lember-Bogatkina on öelnud, et kui maalib, siis läbi südame. Nii saabki täheldada, et portreteerimisel ei jäädvusta kunstnik mitte ainuüksi modelli väliseid tunnuseid, vaid ta suudab tabada ka seda miskit, mis muudab selle hetke ja ilme kordumatuks ning ainulaadseks. “Tüdruk kassiga" on südamlik stseen lapseohtu tüdrukust, kes hoiab põlvedel kassipoega. Kunstnik on tabanud tüdruku olemust ja iseloomu. Meistritase Tüdruk kassiga, Valli Lember-Bogatkina E-kunstisalongis Lember-Bogatkina Valli
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Tüdruk kassiga, Valli Lember-Bogatkina E-kunstisalongis
Valli Lember-Bogatkina (1921–2016)

Tüdruk kassiga

1980 Akvarell,paber ava 59,5 x 41
Alghind: 11000/€703
21. E-Kunstisalongi XXI oksjon
01.12.2008 Tallinna galerii

Kuigi Valli Lember-Bogatkina on peamiselt tegelenud monumentaalmaaliga, siis aegade jooksul on tema meelistehnikaks kujunenud klassikaline akvarell. Kunstnik maalib terve töö ühe hingetõmbega. Seetõttu sobibki akvarell suurepäraselt just muljete ja meeleolude jäädvustamiseks. Tegemist on suuresti spontaanse tehnikaga, kuid on nõudnud kunstnikult äärmist meisterlikkust ning kontrollitud pintslitööd. V. Lember-Bogatkina on öelnud, et kui maalib, siis läbi südame. Nii saabki täheldada, et portreteerimisel ei jäädvusta kunstnik mitte ainuüksi modelli väliseid tunnuseid, vaid ta suudab tabada ka seda miskit, mis muudab selle hetke ja ilme kordumatuks ning ainulaadseks. “Tüdruk kassiga" on südamlik stseen lapseohtu tüdrukust, kes hoiab põlvedel kassipoega. Kunstnik on tabanud tüdruku olemust ja iseloomu.Valli Lember-Bogatkina (1921–2016)
Valli Lember-Bogatkina on sündinud 1921. aastal, surnud 2016. aastal.Kunstihariduse omandas kunstnik Riigi Kunsttööstuskoolis, mille ta lõpetas 1940. aastal dekoratiivmaali erialal. Näitustel on esinenud alates 1942. aastast. Kunstnike Liitu kuulub 1944. aastast. Aegade jooksul kujunes kunstniku üheks meelistehnikaks akvarell, mis sobis suurepäraselt muljete ja meeleolude jäädvustamiseks, nõudes seejuures kunstnikult äärmist meisterlikkust. Kunstiteadlane Boris Bernstein on öelnud: "Valli Lember-Bogatkina akvarellide võlu peitub nende spontaansuses, natuuri kaudu saadud emotsionaalse elamuse ehtsuses ja mõistagi akvarellile omases maalilikkuses."


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tüdruk kassiga, Valli Lember-Bogatkina

Valli Lember-Bogatkina (1921–2016) Tüdruk kassiga 1980 Akvarell,paber ava 59,5 x 41 Alghind: 11000/€703 21 E-Kunstisalongi XXI oksjon 01 Kuigi Valli Lember-Bogatkina on peamiselt tegelenud monumentaalmaaliga, siis aegade jooksul on tema meelistehnikaks kujunenud klassikaline akvarell. Kunstnik maalib terve töö ühe hingetõmbega. Seetõttu sobibki akvarell suurepäraselt just muljete ja meeleolude jäädvustamiseks. Tegemist on suuresti spontaanse tehnikaga, kuid on nõudnud kunstnikult äärmist meisterlikkust ning kontrollitud pintslitööd. V. Lember-Bogatkina on öelnud, et kui maalib, siis läbi südame. Nii saabki täheldada, et portreteerimisel ei jäädvusta kunstnik mitte ainuüksi modelli väliseid tunnuseid, vaid ta suudab tabada ka seda miskit, mis muudab selle hetke ja ilme kordumatuks ning ainulaadseks. “Tüdruk kassiga" on südamlik stseen lapseohtu tüdrukust, kes hoiab põlvedel kassipoega. Kunstnik on tabanud tüdruku olemust ja iseloomu.

Tüdruk kassiga, Valli Lember-Bogatkina E-kunstisalongis

Lember-Bogatkina Valli
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük