Rahvatants Tuljak, Valli Lember-Bogatkina Enn Põldroos on kirjutanud: „On inimesi, kes rikastavad meie elu juba sellega, et nad lihtsalt on olemas. Neid pole palju, kuid kokkupuude nendega on saatuse kingitus. “ Valli Lember-Bogatkina kunstiõpingud algasid 1935. aastal Riigi Kunsttööstuskoolis dekoratiiv-monumentaalmaali erialal. 1940. aastal kiitusega kooli lõpetanud kunstniku õpetajad olid Roman Nyman, August Jansen ja Eerik Haamer. Näitusetegevust alustas 1942. aastal – tööde väljapanekud on olnud Palmses ja Pariisis, Lihulas ja Lissabonis, ka Hiinas, Sri Lankal, Jaapanis ja Kuubal. Kaunite tantsujooniste ja mustriliste seelikutega rahvatantsijad tulid Lember-Bogatkina loomigusse 1950. aastate keskpaigas. Kunstniku südameteemast on kirjutanud kunstiteadlane Harry Liivrand: „Rahvatantsijad on Valli lemmikteemasid, nende maalimisest ei saa talle vist kunagi küllalt. “. Miina Härma komponeeritud laulule „Tuljak“ on tuntud rahvatantsu seadnud Anna Raudkats. Tuljakut on tantsitud kõigil tantsupidudel alates 1934. aastast. Meistritase Rahvatants. Tuljak, Valli Lember-Bogatkina E-kunstisalongis Lember-Bogatkina Valli
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Rahvatants. Tuljak, Valli Lember-Bogatkina E-kunstisalongis
Valli Lember-Bogatkina (1921–2016)

Rahvatants. Tuljak

1959. Tempera, lõuend. 210x120. Signatuuriga
Alghind: €31000
43. E-Kunstisalongi XLIII oksjon
30.03.2019 Tartu galeriis kell 13

Enn Põldroos on kirjutanud: „On inimesi, kes rikastavad meie elu juba sellega, et nad lihtsalt on olemas. Neid pole palju, kuid kokkupuude nendega on saatuse kingitus.“
Valli Lember-Bogatkina kunstiõpingud algasid 1935. aastal Riigi Kunsttööstuskoolis dekoratiiv-monumentaalmaali erialal. 1940. aastal kiitusega kooli lõpetanud kunstniku õpetajad olid Roman Nyman, August Jansen ja Eerik Haamer. Näitusetegevust alustas 1942. aastal – tööde väljapanekud on olnud Palmses ja Pariisis, Lihulas ja Lissabonis, ka Hiinas, Sri Lankal, Jaapanis ja Kuubal. Kaunite tantsujooniste ja mustriliste seelikutega rahvatantsijad tulid Lember-Bogatkina loomigusse 1950. aastate keskpaigas. Kunstniku südameteemast on kirjutanud kunstiteadlane Harry Liivrand: „Rahvatantsijad on Valli lemmikteemasid, nende maalimisest ei saa talle vist kunagi küllalt.“.
Miina Härma komponeeritud laulule „Tuljak“ on tuntud rahvatantsu seadnud Anna Raudkats. Tuljakut on tantsitud kõigil tantsupidudel alates 1934. aastast.Valli Lember-Bogatkina (1921–2016)
Valli Lember-Bogatkina on sündinud 1921. aastal, surnud 2016. aastal.Kunstihariduse omandas kunstnik Riigi Kunsttööstuskoolis, mille ta lõpetas 1940. aastal dekoratiivmaali erialal. Näitustel on esinenud alates 1942. aastast. Kunstnike Liitu kuulub 1944. aastast. Aegade jooksul kujunes kunstniku üheks meelistehnikaks akvarell, mis sobis suurepäraselt muljete ja meeleolude jäädvustamiseks, nõudes seejuures kunstnikult äärmist meisterlikkust. Kunstiteadlane Boris Bernstein on öelnud: "Valli Lember-Bogatkina akvarellide võlu peitub nende spontaansuses, natuuri kaudu saadud emotsionaalse elamuse ehtsuses ja mõistagi akvarellile omases maalilikkuses."


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Rahvatants Tuljak, Valli Lember-Bogatkina

Valli Lember-Bogatkina (1921–2016) Rahvatants Tuljak 1959 Enn Põldroos on kirjutanud: „On inimesi, kes rikastavad meie elu juba sellega, et nad lihtsalt on olemas. Neid pole palju, kuid kokkupuude nendega on saatuse kingitus.“Valli Lember-Bogatkina kunstiõpingud algasid 1935. aastal Riigi Kunsttööstuskoolis dekoratiiv-monumentaalmaali erialal. 1940. aastal kiitusega kooli lõpetanud kunstniku õpetajad olid Roman Nyman, August Jansen ja Eerik Haamer. Näitusetegevust alustas 1942. aastal – tööde väljapanekud on olnud Palmses ja Pariisis, Lihulas ja Lissabonis, ka Hiinas, Sri Lankal, Jaapanis ja Kuubal. Kaunite tantsujooniste ja mustriliste seelikutega rahvatantsijad tulid Lember-Bogatkina loomigusse 1950. aastate keskpaigas. Kunstniku südameteemast on kirjutanud kunstiteadlane Harry Liivrand: „Rahvatantsijad on Valli lemmikteemasid, nende maalimisest ei saa talle vist kunagi küllalt.“.Miina Härma komponeeritud laulule „Tuljak“ on tuntud rahvatantsu seadnud Anna Raudkats. Tuljakut on tantsitud kõigil tantsupidudel alates 1934. aastast.

Rahvatants. Tuljak, Valli Lember-Bogatkina E-kunstisalongis

Lember-Bogatkina Valli
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük