Kullaketrajad, Valli Lember-Bogatkina E-kunstisalongis Valli Lember-Bogatkina - eesti kunsti grand old lady alustas oma näitusetegevust juba 1942. aastal. Kunstnik on end kunstilukku jäädvustanud mitmete erinevate teemadega: loodus, suusatajad, muusika, rahvatants. Ise on Valli Lember-Bogatkina oma teed rahvatantsu juurde ühes intervjuus kirjeldanud järgmiselt: "Pean tänulik olema kunagisele tantsupidude üldjuhile Heino Aassalule. Kui olime noored, tegime kunstihoones kunstnikega balle. Estonia ballettmeister Anna Ekston oli minu tuttav ja pidi tulema meile ballitantse seadma. Ja kuna ta ise tulla ei saanud, saatis ta Aassalu. Tuli uksest selline pikk, peenikene, õhukene, noorukene. Ja sai hästi hakkama, sest ta ei osanud hästi mitte üksnes balletti, vaid ka rahvatantsu. Hiljem vedas Aassalu mind tantsuproovidesse, tutvustas tantsutaat Ullo Toomiga. Maalin seniajani rahvatantsu. “ Meistritase Kullaketrajad, Valli Lember-Bogatkina E-kunstisalongis Lember-Bogatkina Valli
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Kullaketrajad, Valli Lember-Bogatkina E-kunstisalongis
Valli Lember-Bogatkina (1921–2016)

Kullaketrajad

1975 Akvarell, paber. Signeeritud. Lm. 54,7x76,2
Alghind: €950, lõpphind: € 950
30. E-Kunstisalongi XXX oksjon
7. aprill 2013 Kell 15 Tartu galerii

Valli Lember-Bogatkina - eesti kunsti grand old lady alustas oma näitusetegevust juba 1942.aastal. Kunstnik on end kunstilukku jäädvustanud mitmete erinevate teemadega: loodus, suusatajad, muusika, rahvatants.
Ise on Valli Lember-Bogatkina oma teed rahvatantsu juurde ühes intervjuus kirjeldanud järgmiselt: "Pean tänulik olema kunagisele tantsupidude üldjuhile Heino Aassalule. Kui olime noored, tegime kunstihoones kunstnikega balle. Estonia ballettmeister Anna Ekston oli minu tuttav ja pidi tulema meile ballitantse seadma. Ja kuna ta ise tulla ei saanud, saatis ta Aassalu. Tuli uksest selline pikk, peenikene, õhukene, noorukene. Ja sai hästi hakkama, sest ta ei osanud hästi mitte üksnes balletti, vaid ka rahvatantsu. Hiljem vedas Aassalu mind tantsuproovidesse, tutvustas tantsutaat Ullo Toomiga. Maalin seniajani rahvatantsu.“Valli Lember-Bogatkina (1921–2016)
Valli Lember-Bogatkina on sündinud 1921. aastal, surnud 2016. aastal.Kunstihariduse omandas kunstnik Riigi Kunsttööstuskoolis, mille ta lõpetas 1940. aastal dekoratiivmaali erialal. Näitustel on esinenud alates 1942. aastast. Kunstnike Liitu kuulub 1944. aastast. Aegade jooksul kujunes kunstniku üheks meelistehnikaks akvarell, mis sobis suurepäraselt muljete ja meeleolude jäädvustamiseks, nõudes seejuures kunstnikult äärmist meisterlikkust. Kunstiteadlane Boris Bernstein on öelnud: "Valli Lember-Bogatkina akvarellide võlu peitub nende spontaansuses, natuuri kaudu saadud emotsionaalse elamuse ehtsuses ja mõistagi akvarellile omases maalilikkuses."


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kullaketrajad, Valli Lember-Bogatkina E-kunstisalongis

Valli Lember-Bogatkina (1921–2016) Kullaketrajad 1975 Akvarell, paber Signeeritud Valli Lember-Bogatkina - eesti kunsti grand old lady alustas oma näitusetegevust juba 1942.aastal. Kunstnik on end kunstilukku jäädvustanud mitmete erinevate teemadega: loodus, suusatajad, muusika, rahvatants.Ise on Valli Lember-Bogatkina oma teed rahvatantsu juurde ühes intervjuus kirjeldanud järgmiselt: "Pean tänulik olema kunagisele tantsupidude üldjuhile Heino Aassalule. Kui olime noored, tegime kunstihoones kunstnikega balle. Estonia ballettmeister Anna Ekston oli minu tuttav ja pidi tulema meile ballitantse seadma. Ja kuna ta ise tulla ei saanud, saatis ta Aassalu. Tuli uksest selline pikk, peenikene, õhukene, noorukene. Ja sai hästi hakkama, sest ta ei osanud hästi mitte üksnes balletti, vaid ka rahvatantsu. Hiljem vedas Aassalu mind tantsuproovidesse, tutvustas tantsutaat Ullo Toomiga. Maalin seniajani rahvatantsu.“

Kullaketrajad, Valli Lember-Bogatkina E-kunstisalongis

Lember-Bogatkina Valli
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük