Kullaketrajad, Valli Lember-Bogatkina E-kunstisalongis "Valli Lember-Bogatkina, meie akvarellikunsti alustala, esindab kunstnikutüüpi, mis alates 1970ndatest-80ndatest meil üha harvemaks jääb. Kuuludes põlvkonda, kus realistlikud kujutamisoskused olid kunstnikuks saamise eeltingimuseks, paeluvad tema virtuoosne joonistusoskus ja natuurist maalimise kogemus jätkuvalt publikut," on arvamust avaldanud kunstnik ja pedagoog Jaan Elken. Rahvatants ja laulupidu on alati olnud üks Lember- Bogatkina südameteemasid: just tema lõi 1950. aastatel suurejoonelise pannoo "Lähme suurele peole", mis asus esialgselt Estonia teatri valges saalis ning on täna restaureeritud kujul Tallinna lauluväljaku kaare all. Käesolev teos "Kullaketrajad" kujutab rahvarõivais neidusid tantsimas. 2008 Kullaketrajad, Valli Lember-Bogatkina E-kunstisalongis Lember-Bogatkina Valli
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Kullaketrajad, Valli Lember-Bogatkina E-kunstisalongis
Valli Lember-Bogatkina (1921–2016)

Kullaketrajad

1968 Akvarell, paber. Signatuuriga. Lm 63x87
Alghind: € €950
34. E-Kunstisalongi XXXIV oksjon
28.03.2015 Tartu galeriis kell 15

"Valli Lember-Bogatkina, meie akvarellikunsti alustala, esindab
kunstnikutüüpi, mis alates 1970ndatest-80ndatest meil üha harvemaks
jääb. Kuuludes põlvkonda, kus realistlikud kujutamisoskused
olid kunstnikuks saamise eeltingimuseks, paeluvad tema
virtuoosne joonistusoskus ja natuurist maalimise kogemus jätkuvalt
publikut," on arvamust avaldanud kunstnik ja pedagoog
Jaan Elken. Rahvatants ja laulupidu on alati olnud üks Lember-
Bogatkina südameteemasid: just tema lõi 1950. aastatel suurejoonelise
pannoo "Lähme suurele peole", mis asus esialgselt
Estonia teatri valges saalis ning on täna restaureeritud kujul
Tallinna lauluväljaku kaare all. Käesolev teos "Kullaketrajad"
kujutab rahvarõivais neidusid tantsimas.Valli Lember-Bogatkina (1921–2016)
Valli Lember-Bogatkina on sündinud 1921. aastal, surnud 2016. aastal.Kunstihariduse omandas kunstnik Riigi Kunsttööstuskoolis, mille ta lõpetas 1940. aastal dekoratiivmaali erialal. Näitustel on esinenud alates 1942. aastast. Kunstnike Liitu kuulub 1944. aastast. Aegade jooksul kujunes kunstniku üheks meelistehnikaks akvarell, mis sobis suurepäraselt muljete ja meeleolude jäädvustamiseks, nõudes seejuures kunstnikult äärmist meisterlikkust. Kunstiteadlane Boris Bernstein on öelnud: "Valli Lember-Bogatkina akvarellide võlu peitub nende spontaansuses, natuuri kaudu saadud emotsionaalse elamuse ehtsuses ja mõistagi akvarellile omases maalilikkuses."


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kullaketrajad, Valli Lember-Bogatkina E-kunstisalongis

Valli Lember-Bogatkina (1921–2016) Kullaketrajad 1968 Akvarell, paber Signatuuriga "Valli Lember-Bogatkina, meie akvarellikunsti alustala, esindabkunstnikutüüpi, mis alates 1970ndatest-80ndatest meil üha harvemaksjääb. Kuuludes põlvkonda, kus realistlikud kujutamisoskusedolid kunstnikuks saamise eeltingimuseks, paeluvad temavirtuoosne joonistusoskus ja natuurist maalimise kogemus jätkuvaltpublikut," on arvamust avaldanud kunstnik ja pedagoogJaan Elken. Rahvatants ja laulupidu on alati olnud üks Lember-Bogatkina südameteemasid: just tema lõi 1950. aastatel suurejoonelisepannoo "Lähme suurele peole", mis asus esialgseltEstonia teatri valges saalis ning on täna restaureeritud kujulTallinna lauluväljaku kaare all. Käesolev teos "Kullaketrajad"kujutab rahvarõivais neidusid tantsimas.

Kullaketrajad, Valli Lember-Bogatkina E-kunstisalongis

Lember-Bogatkina Valli
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük