35 Jaanipäev, Valli Lember-Bogatkina Valli Lember-Bogatkina õppis aastatel 1935–1940 Riigi Kunsttööstuskoolis dekoratiiv-monumentaalmaali erialal. Tema õpetajate hulka kuulusid Peterburis kunstihariduse omandanud Roman Nyman ja August Jansen ning pallaslane Eerik Haamer. Kaunite tantsujooniste ja mustriliste seelikutega rahvatantsijad jõudsid Lember-Bogatkina loomigusse 1950. aastate keskpaigas, mil kunstnik tutvus tantsupidude peakorraldaja ning kunstilise juhi Heino Assakuga. Kunstiteadlane Evi Pihlak on Lember-Bogatkina lennukatest rahvatantsumotiividest kirjutanud: „Pearõhk tema teostes kandub hoogsale esitluslaadile, kusjuures demonstreerib autor pintsli sundimatut ja meisterlikku valitsemist. Neis teostes domineerivad lummav inimlik soojus ja loomulik kuid äärmiselt tihe motiiviesitus. “ 2008 35. Jaanipäev, Valli Lember-Bogatkina E-kunstisalongis Lember-Bogatkina Valli
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
35. Jaanipäev, Valli Lember-Bogatkina E-kunstisalongis
Valli Lember-Bogatkina (1921–2016)

35. Jaanipäev

1953. Gua¹¹, kartong. 81x59. Signatuuriga.
Alghind: € 4100, lõpphind: € 4700
50. E-Kunstisalongi L oksjon
03.12.2022 Tartu galeriis kell 13

Valli Lember-Bogatkina õppis aastatel 1935–1940 Riigi Kunsttööstuskoolis dekoratiiv-monumentaalmaali erialal. Tema õpetajate hulka kuulusid Peterburis kunstihariduse omandanud Roman Nyman ja August Jansen ning pallaslane Eerik Haamer. Kaunite tantsujooniste ja mustriliste seelikutega rahvatantsijad jõudsid Lember-Bogatkina loomigusse 1950. aastate keskpaigas, mil kunstnik tutvus tantsupidude peakorraldaja ning kunstilise juhi Heino Assakuga. Kunstiteadlane Evi Pihlak on Lember-Bogatkina lennukatest rahvatantsumotiividest kirjutanud: „Pearõhk tema teostes kandub hoogsale esitluslaadile, kusjuures demonstreerib autor pintsli sundimatut ja meisterlikku valitsemist. Neis teostes domineerivad lummav inimlik soojus ja loomulik kuid äärmiselt tihe motiiviesitus.“Valli Lember-Bogatkina (1921–2016)
Valli Lember-Bogatkina on sündinud 1921. aastal, surnud 2016. aastal.Kunstihariduse omandas kunstnik Riigi Kunsttööstuskoolis, mille ta lõpetas 1940. aastal dekoratiivmaali erialal. Näitustel on esinenud alates 1942. aastast. Kunstnike Liitu kuulub 1944. aastast. Aegade jooksul kujunes kunstniku üheks meelistehnikaks akvarell, mis sobis suurepäraselt muljete ja meeleolude jäädvustamiseks, nõudes seejuures kunstnikult äärmist meisterlikkust. Kunstiteadlane Boris Bernstein on öelnud: "Valli Lember-Bogatkina akvarellide võlu peitub nende spontaansuses, natuuri kaudu saadud emotsionaalse elamuse ehtsuses ja mõistagi akvarellile omases maalilikkuses."


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

35 Jaanipäev, Valli Lember-Bogatkina

Valli Lember-Bogatkina (1921–2016) 35 Jaanipäev 1953 Valli Lember-Bogatkina õppis aastatel 1935–1940 Riigi Kunsttööstuskoolis dekoratiiv-monumentaalmaali erialal. Tema õpetajate hulka kuulusid Peterburis kunstihariduse omandanud Roman Nyman ja August Jansen ning pallaslane Eerik Haamer. Kaunite tantsujooniste ja mustriliste seelikutega rahvatantsijad jõudsid Lember-Bogatkina loomigusse 1950. aastate keskpaigas, mil kunstnik tutvus tantsupidude peakorraldaja ning kunstilise juhi Heino Assakuga. Kunstiteadlane Evi Pihlak on Lember-Bogatkina lennukatest rahvatantsumotiividest kirjutanud: „Pearõhk tema teostes kandub hoogsale esitluslaadile, kusjuures demonstreerib autor pintsli sundimatut ja meisterlikku valitsemist. Neis teostes domineerivad lummav inimlik soojus ja loomulik kuid äärmiselt tihe motiiviesitus.“

35. Jaanipäev, Valli Lember-Bogatkina E-kunstisalongis

Lember-Bogatkina Valli
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük