Õhtupäike, Valli Lember-Bogatkina E-kunstisalongis Valli Lember-Bogatkina on kunstiga tegelenud juba lapsepõlvest saadik ning olles vaid 14-aastane, astus ta juba õppima Riigi Kunsttööstuskooli, mille lõpetas kiitusega. Kuigi Valli Lember-Bogatkina on peamiselt tegelenud monumentaalmaaliga, siis aegade jooksul on tema meelistehnikaks kujunenud klassikaline akvarell. Piltlikult võib öelda, et kunstnik maalib terve töö ühe hingetõmbega. Seetõttu sobibki akvarell suurepäraselt just muljete ja meeleolude jäädvustamiseks. Tegemist on suuresti spontaanse tehnikaga, kuid on nõudnud kunstnikult äärmist meisterlikkust ning kontrollitud pintslitööd. V. Lember-Bogatkina on öelnud, et kui ta maalib, siis läbi südame. Eelkõige kohtab kunstniku loomingus maastikke ning vaateid paikadest, mida ta on külastanud, mistõttu võib tema loomingut sageli vaadata kui reisipäevikut, mida alati saadab kunstnikule omane ääretu positiivsus. Akvarell “Õhtupäike" on loodud soojades toonides, muutes ka karge talvise metsatuka kuldselt säravaks loojuva päikese taustal. Meistritase Õhtupäike, Valli Lember-Bogatkina E-kunstisalongis Lember-Bogatkina Valli
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Õhtupäike, Valli Lember-Bogatkina E-kunstisalongis
Valli Lember-Bogatkina (1921–2016)

Õhtupäike

1983 Akvarell ava 48 x 34
Alghind: 7500/€479
23. E-Kunstisalongi XXIII oksjon
13.12.2009 kell 15 Tartu galerii

Valli Lember-Bogatkina on kunstiga tegelenud juba lapsepõlvest saadik ning olles vaid 14-aastane, astus ta juba õppima Riigi Kunsttööstuskooli, mille lõpetas kiitusega. Kuigi Valli Lember-Bogatkina on peamiselt tegelenud monumentaalmaaliga, siis aegade jooksul on tema meelistehnikaks kujunenud klassikaline akvarell. Piltlikult võib öelda, et kunstnik maalib terve töö ühe hingetõmbega. Seetõttu sobibki akvarell suurepäraselt just muljete ja meeleolude jäädvustamiseks. Tegemist on suuresti spontaanse tehnikaga, kuid on nõudnud kunstnikult äärmist meisterlikkust ning kontrollitud pintslitööd. V. Lember-Bogatkina on öelnud, et kui ta maalib, siis läbi südame. Eelkõige kohtab kunstniku loomingus maastikke ning vaateid paikadest, mida ta on külastanud, mistõttu võib tema loomingut sageli vaadata kui reisipäevikut, mida alati saadab kunstnikule omane ääretu positiivsus. Akvarell “Õhtupäike" on loodud soojades toonides, muutes ka karge talvise metsatuka kuldselt säravaks loojuva päikese taustal.Valli Lember-Bogatkina (1921–2016)
Valli Lember-Bogatkina on sündinud 1921. aastal, surnud 2016. aastal.Kunstihariduse omandas kunstnik Riigi Kunsttööstuskoolis, mille ta lõpetas 1940. aastal dekoratiivmaali erialal. Näitustel on esinenud alates 1942. aastast. Kunstnike Liitu kuulub 1944. aastast. Aegade jooksul kujunes kunstniku üheks meelistehnikaks akvarell, mis sobis suurepäraselt muljete ja meeleolude jäädvustamiseks, nõudes seejuures kunstnikult äärmist meisterlikkust. Kunstiteadlane Boris Bernstein on öelnud: "Valli Lember-Bogatkina akvarellide võlu peitub nende spontaansuses, natuuri kaudu saadud emotsionaalse elamuse ehtsuses ja mõistagi akvarellile omases maalilikkuses."


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Õhtupäike, Valli Lember-Bogatkina E-kunstisalongis

Valli Lember-Bogatkina (1921–2016) Õhtupäike 1983 Akvarell ava 48 x 34 Alghind: 7500/€479 23 E-Kunstisalongi XXIII oksjon 13 Valli Lember-Bogatkina on kunstiga tegelenud juba lapsepõlvest saadik ning olles vaid 14-aastane, astus ta juba õppima Riigi Kunsttööstuskooli, mille lõpetas kiitusega. Kuigi Valli Lember-Bogatkina on peamiselt tegelenud monumentaalmaaliga, siis aegade jooksul on tema meelistehnikaks kujunenud klassikaline akvarell. Piltlikult võib öelda, et kunstnik maalib terve töö ühe hingetõmbega. Seetõttu sobibki akvarell suurepäraselt just muljete ja meeleolude jäädvustamiseks. Tegemist on suuresti spontaanse tehnikaga, kuid on nõudnud kunstnikult äärmist meisterlikkust ning kontrollitud pintslitööd. V. Lember-Bogatkina on öelnud, et kui ta maalib, siis läbi südame. Eelkõige kohtab kunstniku loomingus maastikke ning vaateid paikadest, mida ta on külastanud, mistõttu võib tema loomingut sageli vaadata kui reisipäevikut, mida alati saadab kunstnikule omane ääretu positiivsus. Akvarell “Õhtupäike" on loodud soojades toonides, muutes ka karge talvise metsatuka kuldselt säravaks loojuva päikese taustal.

Õhtupäike, Valli Lember-Bogatkina E-kunstisalongis

Lember-Bogatkina Valli
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük