Lillemüüjad, Valdur Ohakas E-kunstisalongis Esmase kunstihariduse omandas Valdur Ohakas Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti Koolis, kus õppis Johannes Greenbergi ja Eerik Haameri juures. . 1944. a. astus ta Tartu Riiklikku Kunstiinstituuti. Kuigi kool ei kandnud enam endist “Pallase" nime, oli seal alles pallaslik vaimsus ning mentaliteet. Seda kõike kasutas Ohakas oma loomingus ning lisas sellele veel talle omase vabameelsuse, mis ei sobinud aga kokku uute sotsrealistlike põhimõtetega. Eneselegi teadmata oli temast saanud üks nendest noortest kunstnikest, keda süüdistati “kavatsetavas riigireetmises". Järgnes vangilaager, kust Ohakas pääses vabadusse 1956. a. Enam ei võimaldatud tal küll pooleli jäänud õpinguid katkestada, kuid see ei takistanud tal kunsti loomast. Järgmisi kümnendeid kunsntiku loomingus iseloomustavad eksperimenteerimised uute ¾anritega ning pilguhoid läänelikul kunstil. Valdur Ohakase looming on mehelik, sellele on omased jõulised jooned ning vormid, mis nähtub ka maalilt “Lillemüüjad". Ikka ja jälle armastas kunstnik kujutada naisfiguure, kuid alati natuke erineva pilgu läbi - naine ja erootika, naine ja tema mõttemaailm või naine igapäevases argises keskkonnas. Meistrite paraad Lillemüüjad, Valdur Ohakas E-kunstisalongis Ohakas Valdur
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Lillemüüjad, Valdur Ohakas E-kunstisalongis
Valdur Ohakas (1925-1998)

Lillemüüjad

Õli, papp 72 x 60
Alghind: € 19000/€1214, lõpphind: € 19 000/ 1214
24. E-Kunstisalongi XXIV oksjon
28.04.2010 Tallinn, hotell Olümpia

Esmase kunstihariduse omandas Valdur Ohakas Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti Koolis, kus õppis Johannes Greenbergi ja Eerik Haameri juures.. 1944.a. astus ta Tartu Riiklikku Kunstiinstituuti. Kuigi kool ei kandnud enam endist “Pallase" nime, oli seal alles pallaslik vaimsus ning mentaliteet. Seda kõike kasutas Ohakas oma loomingus ning lisas sellele veel talle omase vabameelsuse, mis ei sobinud aga kokku uute sotsrealistlike põhimõtetega. Eneselegi teadmata oli temast saanud üks nendest noortest kunstnikest, keda süüdistati “kavatsetavas riigireetmises". Järgnes vangilaager, kust Ohakas pääses vabadusse 1956.a. Enam ei võimaldatud tal küll pooleli jäänud õpinguid katkestada, kuid see ei takistanud tal kunsti loomast. Järgmisi kümnendeid kunsntiku loomingus iseloomustavad eksperimenteerimised uute ¾anritega ning pilguhoid läänelikul kunstil.
Valdur Ohakase looming on mehelik, sellele on omased jõulised jooned ning vormid, mis nähtub ka maalilt “Lillemüüjad". Ikka ja jälle armastas kunstnik kujutada naisfiguure, kuid alati natuke erineva pilgu läbi - naine ja erootika, naine ja tema mõttemaailm või naine igapäevases argises keskkonnas.Valdur Ohakas (1925-1998)
Maalikunstnik, sündinud 1925. aastal Tallinnas, suri 1998. Kunstihariduse sai 1942-1943 Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti Koolis ning 1944-1948 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Kunstnike Liidu liige aastast 1959. Populaarsetes maastikumaalides valdab pruunikas koloriit.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lillemüüjad, Valdur Ohakas E-kunstisalongis

Valdur Ohakas (1925-1998) Lillemüüjad Õli, papp 72 x 60 Alghind: € 19000/€1214, lõpphind: € 19 000/ 1214 24 E-Kunstisalongi XXIV oksjon 28 Esmase kunstihariduse omandas Valdur Ohakas Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti Koolis, kus õppis Johannes Greenbergi ja Eerik Haameri juures.. 1944.a. astus ta Tartu Riiklikku Kunstiinstituuti. Kuigi kool ei kandnud enam endist “Pallase" nime, oli seal alles pallaslik vaimsus ning mentaliteet. Seda kõike kasutas Ohakas oma loomingus ning lisas sellele veel talle omase vabameelsuse, mis ei sobinud aga kokku uute sotsrealistlike põhimõtetega. Eneselegi teadmata oli temast saanud üks nendest noortest kunstnikest, keda süüdistati “kavatsetavas riigireetmises". Järgnes vangilaager, kust Ohakas pääses vabadusse 1956.a. Enam ei võimaldatud tal küll pooleli jäänud õpinguid katkestada, kuid see ei takistanud tal kunsti loomast. Järgmisi kümnendeid kunsntiku loomingus iseloomustavad eksperimenteerimised uute ¾anritega ning pilguhoid läänelikul kunstil. Valdur Ohakase looming on mehelik, sellele on omased jõulised jooned ning vormid, mis nähtub ka maalilt “Lillemüüjad". Ikka ja jälle armastas kunstnik kujutada naisfiguure, kuid alati natuke erineva pilgu läbi - naine ja erootika, naine ja tema mõttemaailm või naine igapäevases argises keskkonnas.

Lillemüüjad, Valdur Ohakas E-kunstisalongis

Ohakas Valdur
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük