Loodusmotiivi abstraktsioon, Valdur Ohakas Ohaka looming on erakordselt mitmeharuline, ta kompas erinevaid võimalusi, liites enda töödesse abstraktsionismi, kubismi, aga ka sürrealismi kogemused. "Abstraktne vorm“ tõendab taas tema lähedust Ülo Soosteriga, kelle loomingus esineb analoogseid a¾uurseid vorme, mis sageli on paigutatud mererannale. Nii tekib töös mulje määramatust kõiksusest, mis paistab läbi raske mustja kontuuriga kummastava vormi avauste. Esiplaanil olev võrejas vorm ja selle taustaks olev kosmiline avarus, siin on peidus ilmselt ka kunstniku toonased suletud ühiskonna pained. Erakordselt põnevalt on maalitud a¾uurse sõrestiku pind, kus Ohakas kasutab abstraktsele ekspressionismile omaseid pinnakatmiseviise - värvi tilgutamist, tugevat kobrutavat faktuuri. Tegu on põneva avastusega, mis on nauditav oma maalilises meisterlikkuses ning huvitavas alltekstis. Ohaka loomingus moodustavad kunstiajalooliselt väärtuslikuma just need erakordselt põnevad kompositsioonid, mis on sündinud kunstniku sisemisest vajadusest. Meistrite paraad Loodusmotiivi abstraktsioon, Valdur Ohakas E-kunstisalongis Ohakas Valdur
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Loodusmotiivi abstraktsioon, Valdur Ohakas E-kunstisalongis
Valdur Ohakas (1925-1998)

Loodusmotiivi abstraktsioon

1960ndate II pool Õli,lõuend 42,5 x 99,5
Alghind: 33000/€2109
21. E-Kunstisalongi XXI oksjon
01.12.2008 Tallinna galerii

Ohaka looming on erakordselt mitmeharuline, ta kompas erinevaid võimalusi, liites enda töödesse abstraktsionismi, kubismi, aga ka sürrealismi kogemused. "Abstraktne vorm“ tõendab taas tema lähedust Ülo Soosteriga, kelle loomingus esineb analoogseid a¾uurseid vorme, mis sageli on paigutatud mererannale. Nii tekib töös mulje määramatust kõiksusest, mis paistab läbi raske mustja kontuuriga kummastava vormi avauste. Esiplaanil olev võrejas vorm ja selle taustaks olev kosmiline avarus, siin on peidus ilmselt ka kunstniku toonased suletud ühiskonna pained. Erakordselt põnevalt on maalitud a¾uurse sõrestiku pind, kus Ohakas kasutab abstraktsele ekspressionismile omaseid pinnakatmiseviise - värvi tilgutamist, tugevat kobrutavat faktuuri. Tegu on põneva avastusega, mis on nauditav oma maalilises meisterlikkuses ning huvitavas alltekstis.
Ohaka loomingus moodustavad kunstiajalooliselt väärtuslikuma just need erakordselt põnevad kompositsioonid, mis on sündinud kunstniku sisemisest vajadusest.Valdur Ohakas (1925-1998)
Maalikunstnik, sündinud 1925. aastal Tallinnas, suri 1998. Kunstihariduse sai 1942-1943 Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti Koolis ning 1944-1948 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Kunstnike Liidu liige aastast 1959. Populaarsetes maastikumaalides valdab pruunikas koloriit.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Loodusmotiivi abstraktsioon, Valdur Ohakas

Valdur Ohakas (1925-1998) Loodusmotiivi abstraktsioon 1960ndate II pool Õli,lõuend 42,5 x 99,5 Alghind: 33000/€2109 21 E-Kunstisalongi XXI oksjon 01 Ohaka looming on erakordselt mitmeharuline, ta kompas erinevaid võimalusi, liites enda töödesse abstraktsionismi, kubismi, aga ka sürrealismi kogemused. "Abstraktne vorm“ tõendab taas tema lähedust Ülo Soosteriga, kelle loomingus esineb analoogseid a¾uurseid vorme, mis sageli on paigutatud mererannale. Nii tekib töös mulje määramatust kõiksusest, mis paistab läbi raske mustja kontuuriga kummastava vormi avauste. Esiplaanil olev võrejas vorm ja selle taustaks olev kosmiline avarus, siin on peidus ilmselt ka kunstniku toonased suletud ühiskonna pained. Erakordselt põnevalt on maalitud a¾uurse sõrestiku pind, kus Ohakas kasutab abstraktsele ekspressionismile omaseid pinnakatmiseviise - värvi tilgutamist, tugevat kobrutavat faktuuri. Tegu on põneva avastusega, mis on nauditav oma maalilises meisterlikkuses ning huvitavas alltekstis.Ohaka loomingus moodustavad kunstiajalooliselt väärtuslikuma just need erakordselt põnevad kompositsioonid, mis on sündinud kunstniku sisemisest vajadusest.

Loodusmotiivi abstraktsioon, Valdur Ohakas E-kunstisalongis

Ohakas Valdur
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük